Beiträge von Musti70

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Berk Balbay diye birisi var Şubat 1,2 sinden sonra Anadolu’da 70 80 cm 1 metre kar alacağı Şubat ortası itibari ile 2 cidd soğuk sistemin geleceğini akdenizden siklon oluşarak kuzeyden soğukla birleşerek Anadolu’da bol kar yağışları alacağını söylüyor

Ben bu yaşıma kadar böyle bir kış görmedim kar olmasa bile lodosla yağmur yağardı oda yok Allah hakkımızda hayırlısını versin günlerdir damla düşmedi rabbim en kısa zamanda yağmuru kar yağışını versin geçen hafta Isparta Denizli Antalya yayları güzel kar aldı en kısa zamanda tüm Anadolu’muzada versin

Modellere inancım kalmadı artık geçende yazmıştım yağışlı güne 24 saat kala bişey bırakmaz diye ve öyle oldu yalnız Noa yağış haritası Şöyle orta Akdeniz Karaman merkez Ereğli’de içerisinde Konya sınırlarına kadar normalden çok fazla yağış alacağı koyu maviye boyamış bu güzel haber gibi

El açıp Allah yalvarmak lazım ferdi dua yapmak lazım her şey mevlanın elinde biz duaya devam edelim bol kar yağışları versin o isterse 1 haftada ülkemize öyle kar yağdırır ki metreleri görürüz ben çözemedim diyanet neyi bekliyor kar ve yağış sıkıntısı sadece bizde değil tüm Türkiye’mizde var kar duası yapılsa ben hatırlıyorum yıllar önce Karaman’da kar yağmayınca Karaman’ın en büyük camisinde cumadan sonra kar duası yapıldı o gün öyle bir fırtına vardı duanın arkasından bi kar bastırdı 40 cm yakın kar yağdığını hatırlıyorum

Karaman’da beklenilen hava sıcaklığı mgm yanıldı geceden buyana sis etkili ve hava sıcaklığı 1 dereceyi geçemedi şuan tam kar havası var bi kar yağışımız yok. İnşllh en kısa zamanda kar yağışlarımız gelir

6 yıl önce Aralık ayının bugünlerinden itibaren ay sonuna kadar Karaman’a kar yağmıştı şehir merkezinde 1 metrenin üzerinde yüksek yerlerde ve köylerde 2 metre Konya Hadimde 3 buçuk metreye yakın kar yağmıştı ve o kar örtüsü 3 aydan fazla yerde kalmıştı belki uzun yıllar sonra bu şekilde yüksek kar örtüsü şehir merkezine çok yakışmıştı böyle sistem alsak Ocakta valla sonbahar ve aralıktaki kuraklığı kapatırız ne kıştı bee

Kıla

bu arada yanlışlık olmasın 26 sında mini doğulu sistemimiz olacak inşallah. Bu sistem doğuda direk kar yapacak ama sivas hariç şimdilik cok etkili olacağı yer yok gibu yinede değişebilir. Ay sonu ay başı ise suan da batılı gelmesi bekleniyor ama çok oynak tam tersi yinde beklentim yüksek

Akdenizden AB patlaması falan yok mu? Bize bol kar yağışı bırakacak ufukta

Evet Kılanlı artık güzel bi kar yağışı ne zaman alırız Ne diyorsun 26 da gelcek olan sistemden bize bişeyler çıkar mı? Bugün ve şuanda güzel bi alacağımız kar yağışını Adananın Tufanbeyli ilçe aldı

Kılanlı hocam günlerce modeller Karaman’ı 20 cm yakın kar verirken son gün gol attı ve son modellerde 5 cm yakın kar verirken dün geceden sabaha kadar sulu kar öğleden sonra şöyle görsel bi kar yağdı geçti hüsran

Karaman’da geceden buyana yoğun sis etkili ve kırağı yağıyor sıcaklık şuan en fazla 4 derece çıkabildi bu saatten itibaren artık düşüşe geçecek ve yağış muhtemelen kar olacak direk başkayacak umarım yüksek kar örtüsü alırız

Karaman şuan favori modeller ısrarla yoğun kar vermeye devam ediyor 25 cm yakın inşllah dahada kuvvetli sistem gelir ve 2 katı ve daha fazla örtü alırız çünkü kurak gitmeye başladı Karaman ve civarı çiftçi havaya bakıyor şöyle belimize kadar kar yağsın diye umarım değişiklik olmaz ve şöyle bi nefes alırız