Beiträge von Curious snowflake

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Binkılıç.taki bu üyemiz geçen sene çok paylaşım yapıyordu, bu sene paylaşımda bulunmuyor maalesef.

ahhh ahh unutuldum tabi :). Asıl ben yapıyordum binkılıçtaı sürekli canlı canlı yolluyordum sizlere :) maalesef aşırı iş yoğunluğum sebebiyle sessiz yakipteyim. birde pandamı koşulları bittiği için çocukların okulları vs için Beylikdüzü'nde ki evimize dönüş yaptık. o nedenle maalesef binkılıçtan bildiremiyorum sizlere lakin öğle saatlerinde 25 cm kar vardı binkılıçta şuan son durum ne bilemiyorum.

şöyle önümüzde ki yaklaşık 15 günü hocalarımızdan, yorumcularımızdan birileri bir özetlese ne güzel olurdu 😁 bizi ne ekşınnnnnnlar ne aksiiiiiyonlar bekliyor 🤩 heyecan dorukta hani diyorum şöyle birazda belki sinerji yapmış olurduk 🥶 bir şeyi 40 kere söylersen olur der ya eskiler, bizde bol bol söyleyelim mi mesela; 😁 geliyooooorrrr geliyoooooorrrrrr............ 40. Geliyoooooorrr diye🌨🌨🌨🌨

Binkılıçta dün aksam 19 civarında başlayıp, şu saate kadar yağan pulvarize yağışın bir açıklaması var mı? Telefonumda ki hava uygulamaları bile anlık olarak yağışı bilemezken, hatta radarda bile bulutları göremezken ama geceden sabaha kadar aynı şekilde devam eden bir yağış var. Dolayısıyla atmosfer bu ne diyagram dinler ne model dinler, gelecekse gelir benim hala ümidim var :) daha önümüzde haftalar var bakalım görelim seyreyliyelim havayı belli mi olur bakarsınız hasretimiz son bulur 😁

Binkılıç an itibariyle 5.5 derece hafif sulu kar kıvamında pulvarize bir yağış mevcut yaklaşık 1 saattir. Bakalım bu gece ne kadar düşüş yaşanacak, Binkılıç istasyonu çalışmıyor ama iyi ki almışım benim termometrelerim çok güzel çalışıyor

Cumartesi ve Pazar gecesini iple çekiyorum , Çekmeköy Başakşehir vb çoğu karasal istasyon sıfır dereceyi Binkılıç Çatalca Radar ve Silivri Orman gibi nam salmış yerler daha aşağısını deneyebilir

Soğuma sonra daha da artacak

önümüzdeki günlerde YB enverziyon rüzgar yönü vb şartlar doza etki edecektir

Kesinlikle size katılıyorum, konunun uzmanı değilim ancak doğayı gözlemlemeyi havayı koklamayı seven biriyim. Buralarda yazın baharın etkisi tamamen ortadan kalktı. Sizler büyük şehirlerde muhtemelen bu değişimi gözlemleme şansınız olmuyor. Gece gündüz arasındaki fark ortadan kalktı. Gündüz ve gece arasında olağan farklar var artık. Yer oldukça soğudu toprak kışa hazırlandı bitkilerin kökleri uykuya geçiş yaptı, ağaçlar artık çırılçıplak dere yatakları yavaş yavaş dolmakta ve şenlenmekte... yani diyeceğim o ki kış evet belki eskiye nazaran biraz yavaş yavaş geliyor olabilir evet kuraklıkta geçen senelere nazaran fazlalaşmış olabilir lakin kış geliyor, yağışlarda yavaş yavaş geliyor, biraz sabır biraz sebat sanırım bize beklediğimiz havaları getirebilir... aslında belki de doğayı doğamızı bu kadar hoyrat kullanmayı bırakmamız herşeyin çözümünü kolaylaştıracak, tüm dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var, aksi taktirde doğa da bize hoyrat yüzünü göstermeye devam edecek :(  Cold.EFso hocam inşallah sizlere dediğiniz gibi beklediğiniz güzel haberleri binkılıçtan veririz, umarım başta kara hasret istanbul ve tüm ülke kar severleri beklediği beyaz gelinine kavuşur...

binkılıçın bahsi geçmişken bende sizlere buradan biraz yerel halktan aldığım havadisleri ileteyim. Diyorlar ki bu havanın sonu kar, kar geliyor haftaya, buralarda 2 haftadır neredeyse kırağı kesildi, güneyden kuzeyden gelen yağışlar oldu, gece gündüz sıcaklık farkı normale döndü arasında ki farklar azaldı, şimdi an be an gece gündüz sıcaklığı birlikte aynı oranda düşüş yaşıyor. Doğayı kendince okuyan ve yorumlayan yerel halk ve çiftçiler kar geliyor az kaldı diyorlar :) bende hadi inşallah diyorum 🙏

amacım polemik yaratmak değildi, ülke genelinde yağış geçişleri var, kötü niyetle sorgulamadım, maşallah hepiniz hazır kıta bekliyormuşsunuz, az evvel kendi kendime dedim aslında simdi bombardımana tutmasalar bari :/ baktım ki aynen de olmuş. Neyse sileyim de sayfayı gereksiz yere meşgul etmeyelim bence!

malesef tipi şeklinde kkyağmur ve yağmur olarak yağıyor suanda sıcaklık 0-1 derece civarında, aşırı derecede zaman zaman kuvvetli ruzgar hakim. Soğuma beklediğimden az oldu, bakalım yarın akşama kadar yağış zaman zaman devam ederse yarın ki Soğuma bir tık daha iyi, belki seyirlik bir şeyler olabilir.

Binkılıç takipte Vintersaga 👍 şiddetli bir rüzgar hakim hava yaklaşık 2 derece civarlarında ama hissedilen daha da düşük rüzgarın etkisiyle haliyle 🥶 yani Binkılıç'tan haberler bende 🙋‍♀️ bir aksiyon olursa resimleri bol bol atarım 🤭 siz hiç merak etmeyin 🌨🌨🌨 dört gözle bekliyorum 🤓