Beiträge von sura16

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Yaklasım 1 hafta 10 gündür sol kolum omuzdan aşağısı tamamen uyuşuktu, Allah korusun felçli gibiydim hiçbir şekilde kolumu hissetmiyordum çok kötüydüm, son 2 gündür kendine gelmeye başladı bugün hiçbir şeyim kalmadı, 4-5 sene önce yine aynısı olmuştu 1 ay felan kolumun uyuşukluğu geçmemişti, kaç kere hastaneye gittim hiçbir şey çıkmadı sebebini bilmediğim şekilde ara sıra kol uyuşukluğu çekiyorum

Geçmiş olsun. Aynı problemler vardı boyun düzleşmesi, boyun fıtığı ve kireçlenme çıktı. Beyin ve sinir cerrahisi görmediyse bir gösterin derim. Hala ağır yük taşıdığım zaman pazardan dönünce falan sol kolumda his kaybı olur

Tweeter da depremin büyüklüğü 4.0 ile 4.8 arasında değişiyor. Kim ne tutturursa. Devletin iki kurumu bile aynı büyüklüğü veremiyor. Vay halimize

Kurumların kullandığı kabuk modeli ve hesaplama yöntemleri farklı. İlk ölçümlerin sonucu farklı çıkabiliyor. ML ile MW farklı şeyler. İlk ölçümlerde ml verilir sonra doğru en hassas ölçüm mw verilir. En sonunda kurumların değerleri hemen hemen aynı olur. Farklılıkların nedeni kabuk modeli ve hesaplama yöntemleri. Atıyorum kandilli ilk ölçümü ml veriyor 4.8 afad mw veriyor 4.2. sonra kandilli mw değerini giriyor 4.1 olarak güncelliyor aynı noktaya geliyorlar. Yani bir problem, anlaşmazlık, yanlışlık gibi sıkıntılar yok ortada. Kandilli ilk ml 4.8 sonra m.w 4.0 açıklamış mesela. Farklılık sebebi bunlar oluyor.

PergamoN Hocam gemlik için bir yorumunuz var mı? Ramazan hoca buraya ısrarla vurgu yapıyor bir sismik boşluk var. Son zamanlarda ufak da olsa mikro depremler o bölgede sıklaştı gibi. Bana mı öyle geliyor ya da bilmiyorum. Bir yorumunuzu merak ettim bu bölge için.

arkadaşa ceza kesin . sura16 nerelerdesin sen zalim. Narsil abi ceza puanı kesin arkadaştan lütfen.

Baktım barajlar tehlikeye girdi,ayağımızın tozuyla sağlam bir dönüş yapalım uğur getirelim,sistemler alalım,havaforumda hep birlikte güzelce sistemler kovalayalım ülkece verimli bir kış geçirelim dedim. Zaten pek bir puanım yok plat üyelik bitince daha alamam ne olmuş bu market fiyatları böyle yav :D

Bu konuda sürekli yazan bir üyemiz vardı sura16 bayadır sesi soluğu çıkmıyor?

Merhabalar herkese. Nasılsınız narsil hocam? Muhtemelen 5-6 aydır yoktum hatırlamıyorum baya uzun zaman 0ldu en son yazdan önce herhalde aktiftim. Uzaktan takip ettim biraz sosyal medyalara ara verdim,sağlık problemleri yaşadık ailecek,maddi manevi zorluklar vs derken ancak vakit bulabildim. Şükür her şey yoluna girdi. Bundan sonra umarım aktif olabilirim diye düşünüyorum özledim buraları. Lakin biraz sessiz geldi ortalıklar gibi :)

Hayatımda ilk defa oruç tutamadığım bir ramazan oldu. O yüzden hüzünlü geçti benim için. Perşembe tekrar hastaneye yatıp cuma 3. Kez beyin ameliyatına girmem gerekiyor. Bu sefer gücüm yok açıkçası. Ama inanın yaşamak zor ama ölmek daha zor. Dualarla bugune kadar geldim çok şükür. Herkesin bayramını kutlarım sağlıcakla kalın sevgili forum...

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Allah'tan ümit kesilmez. Önemli olan niyet. İnşallah hayırlısıyla atlatırsınız ameliyatı. İyi haberlerinizi bekliyoruz. Moralleri yüksek tutun. Size de hayırlı bayramlar. Kendinizi bırakmayın, gücünüzü toplayın.

Bir de şu olay var. Dolar Kuru 14 sabit gözükse de reel dolar kuru 18-20 bantlarında. Ayrıca Tüfe Üfe muhabbetine dolar kurları geriden geliyor direkt yansımıyor. Bizde dolar 14 iken dolar 8 fiyatları vardı sonradan zamlanınca her şey kimse anlamadı. Dünyada enflasyon da tavan iken her şey üst üste birikince durum bu oluyor. Yazın çok daha zor geçecek çünkü ABD faiz arttırımına seri seri gidecek bu sefer yarım baz bekleniyor. Faiz sebeptir enflasyon netice dediler boş yere faiz düşürüp enflasyon ve kuru tavan yaptık şimdi yine faizi arttırmak zorunda kalacağız ama ne enflasyon düşecek ne kur düşecek. Sırf makas açılmasını diye faiz yükseltmek zorundalar artık. Şayet ABD arttıracak dolar değer kazanacak

Ölen iki pilot varmış mahalleden kimseye bir şey olmamış 5 araç yanmış. Allah rahmet eylesin. Çok sıkıntılı oldu Yunuseli havalimanı. Havalimanı etrafına ev yerleşimine izin verdiler bir sürü kaçak bina diktiler pistin dibinde bile var neredeyse. Bu uçaklarda alçak uçuyor. Allah korumuş daha felaket olabilirdi. Düşen 2. Uçak yakın zamanda Yunuseli havalimanında.

Bir neslin ev araba sahibi olması yalan oldu. Avrupa'nın yüzüne bakmadığı, şahin statüsünde gördüğü asgari ücret ile alınan Clio'lar burada yerli üretim olmasına rağmen 500 bandına gelecek b segmenti küçük ucuz bir araç vah ülkeme vah. Kıyası şöyle söyleyeyim Cumhurbaşkanı maaşı 100 bin TL kabul etsek 5 ayda alabiliyor. Avrupa'da Merkel maaşı 25 bin Euro mu neydi oradan baz alırsak Clio 10-15 bin Euro tek maaşının yarısına alıyor. Asgari ücretli çalışanlar 6 ayda alabiliyor bizde 10 senede alabilir ancak Clio ya Clio.