Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Palanci Semitermik Sibirya SSW loaading ortamında bile sistem pörtletebilir , yani tam bir BFTE olmasa da iş görecek bir sistem gönderebilir

Geleneksel SSW tarzı bir UB doğsaydı zor derdim, ama aysonu veya engeç Ocakbaşı dönemi tekrar diri Sibirya seçenekler arasında yerini aldı

Kanka hatırlıyor musun dün ne konuşmuştuk

Bizim bir ifade ettiğimizi modeller ertesi gün taklit etmemiş olsun ya 😆

Uzun aradan sonra Sibirya YB soğuk göndermeye destek verdi bir ana senaryoda

( çünkü modellere giren veriye biz de ulaşıyoruz ve algoritmanın varacağı noktaya zor da olsa ulaşabiliyoruz insani melekelerimizle )

• Kanka hatırlıyor musun dün ne konuşmuştuk

( çünkü modellere giren veriye biz de ulaşıyoruz ve algoritmanın varacağı noktaya zor da olsa ulaşabiliyoruz insani melekelerimizle )

Nerden çıkıyor böyle senaryolar. Soğuk yok,kar yok.Millet aç açç😂

Üstad bir bildiğimiz var da konuşuyoruz ama bir fayda etmiyor. Semi-Thermic Siberian High analizi yaptık ve modeller bunu göstermeye başladı. Bu arada Simon Lee'nin verilerinde Pasific Trough öne çıkmış. Eğer uygun bir basınç dizilimi olursa Semi-Thermic Sibeian High yardımıyla sağlam bir sistem almamız oldukça olası. Analizlere devam bakalım n'olacak...

Şu İzlanda çomaklari olmasa neler olurda işte,umarım bu döngü Ocak Şubat'ta kırılır deniz/okyanus soğumasıyla

• Bu sayfadan ( üye olmayanlar göremediği için) gözlerimi çok yormamak kaydıyla ara ara paylaşım yapabilirim , siz de katkı verebilirsiniz

Tek troll damlar sayfayı kirletirse lütfen gerekeni yapalım

Biz Ekstrem hava olayları avcısıyız

Arkadaşlar bu sayfaya taşındım, işgal edilmiş sayfaya yazıp durmayın lütfen , sebebini de yukarda yazdım 😆

• Offizieller Beitrag

Arkadaşlar mevcut patternden baboş bir sistem nasıl alırız , fikri olan yazabilir

Mümkünse ekstrem senaryo olsun

Başlığın hakkını verelim

hocam biraz pattern baglantisi olmadan ama alirsak 2017 vari bir sistem alacagimizi dusunuyorum,

• hocam biraz pattern baglantisi olmadan ama alirsak 2017 vari bir sistem alacagimizi dusunuyorum,

İnşaallah hocam , mümkündür

Atmosferde herşey mümkün

(Atmosfer ne demek acaba Kelime kökeni açısından , Google’a bakmadan kaç kişi atmosferin hangi kelime kökeninden geldiğini hatırlar çok merak ediyorum)

Bu Kelime bile süprize çok açık bir muazzam yapı ile başbaşa olduğumuzu onaylıyor

Ben SPV’de çok garip hareketler görüyorum geçmiş yıllara kıyasla , yani displace gibi bir Split , iki dev parça , yükselen bir Arktik parçalardan biri Orta Avrupa ve sonra Türkiye , bu yönde sinyaller var , eğer Svallbord civarı Geopotansiyel inadını sürdürmezse PV çok fazla direnemez , Gfs öğlen çıktısı bugün sinyal çaktı ( dün yazdığım senaryoyu onayladı ama yetmez ) , Zonal karakter hala oturmadığı İçin kolay değil halen ama atmosfer için tek bir tetiklemeye bakar işlerin düzelmesi

Azor da dinlenmiş olarak tekrar canlanırsa kutup yükseği ile gayet iş gören bir sistem ihtimali olabilir ( kesin olmaz diyen zaten gitsin başka işlerle uğraşsın ) biz ihtimali kovalıyoruz

• Cold.EFso Aralik sonuna doğru ortalama bir sistem,(yerde ince bir örtü,hemen ardindan ayaz)Ocak 2.haftaya doğru SSW etkileri ile çok ciddi bir Sibirya veya Polar sistem.Bu sene hiç olmadığı kadar umudum var ciddi sistem geleceğinden.