2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İnsanlar çok zor bir durumda kahroluyoruz ama yağışlı bi sistem hatta sistemler almalıyız,alamazsak daha bu faicanın yaralarını saramadan bir de ülkece kuraklık ve kıtlıkla baş edeceğiz, neye dua edeceğimizi şaşırdık Allah şu günleri sağ salim daha çok insana zarar gelmeden atlatmayı nasip etsin :(3232

• İnsanlar çok zor bir durumda kahroluyoruz ama yağışlı bi sistem hatta sistemler almalıyız,alamazsak daha bu faicanın yaralarını saramadan bir de ülkece kuraklık ve kıtlıkla baş edeceğiz, neye dua edeceğimizi şaşırdık Allah şu günleri sağ salim daha çok insana zarar gelmeden atlatmayı nasip etsin :(3232

Evet tam olarak bu

Neye dua edeceğimizi şaşırdık

Kuraklık olmasın ama barajlar dolsun

Barajlar dolsun, yağış olsun ama soğuklar olmasın ( Ege’den Akdenizden bir türlü uygun AB patlamadığı yada uygun gelemediği için KD salınımlarında gözüm , siklonlar tırt çıktı hep Deklerle idare ediyoruz )

Yada kar yağsın ama afet bölgesine yaklaşmasın

İşimiz gerçekten zor

“Acı bize Allahım” şu anda diyebileceğim tek anlamlı cümle

• Önümüzdeki süreçte maalesef kış yeni başlıyor diyebiliriz olması gerekmeyen en kötü zamanda oldu , Şubat bitmeden 3 sistem ihtimali bile var mart keza aynı şekilde soğuk geçeceğe benziyor umarım yaşanmaz ama sinyaller cok güçlü ve her gelen sistem bir öncekinden daha etkili olacağa benziyor ben uzun vadede modellerde verilerde bu kadar mutabakatı hayatım boyunca görmedim ALLAH aziz milletimizin yardımcısı olsun .

• Önümüzdeki süreçte maalesef kış yeni başlıyor diyebiliriz olması gerekmeyen en kötü zamanda oldu , Şubat bitmeden 3 sistem ihtimali bile var mart keza aynı şekilde soğuk geçeceğe benziyor umarım yaşanmaz ama sinyaller cok güçlü ve her gelen sistem bir öncekinden daha etkili olacağa benziyor ben uzun vadede modellerde verilerde bu kadar mutabakatı hayatım boyunca görmedim ALLAH aziz milletimizin yardımcısı olsun .

15-17 Şuanlık doğulu.Bu muhtemel istemin en olacağı batılama en iyi ihtimal ukmo kadar daha fazla batılamaz doğu merkezli bir sistem çok yüksek.Asıl sistem 18-26 arası.

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Şubat takip konusu“ zu „Geç Kış , Sert Final İhtimali“ geändert.
  • Bütün kış hayalini kurduğum GPH balyozu Anomalisine çok yakın bir çıktı vermiş bu senaryo

Hareketli güncellemeler , günler ve dönemler başlıyor

Esasında şu günlerde kaçırdığımız sistem de buna yakın görüntüdeydi , ama maalesef gelemedi üstümüze

Sibirya YB ille de Arktik bölgeden az da olsa destek almalı , yoksa Azor da tek başına iş yapamıyor balyoz gelmek istemeyince

• Crazy bir başlık açtık , iki gündür tık yok , yorum yok :)) pek umut yok sanırsam

Valla ruh halimi de yaşadıklarımı da bilenler bilir ( daha çoğu yaşadığımı yazmadım deprem bölgesinde )

Ona rağmen bizim için çok çok çok önemli yağışları almak zorundayız ve bu yüzden fırsat buldukça bağlanıyor yorum yapıyorum

Sistem ihtimali ( hem de bir kaç ) halen var

Kış için maalesef daha en az 50 günlük süreç var

Maalesef çünkü 5-10 Nisan sonrası don riski sıkıntı

Sistem ihtimali % 0,01’e düşene kadar takibi bırakmam

Yoğun olsam da , yazma imkanı bulamasam da takibi bırakmam

O barajları Hazirana kadar 50 ve üzeri görmezsek işte o zaman yandığımızın resmidir

• Umut var hocam sen yayinla tahminlerini biz okuyoruz heyecanla

• Mart başı ile birlikte artık tam Bahar moduna geçiş gösteriyor endeksler. Geçen yıl Mart ayında güzel sistemler almıştık. Bu seneki Mart şu anki verilere göre öyle gözükmüyor. Kuzeyimizdeki soğuklar bölgemizden iyice uzaklaşmış durumda. Bu durum ise Afrika ataklarına yol açıyor. İlerki günlerde bu atakları sıkça yaşıyor olacağız.