Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Acaba gerçekten o mu hedef alındı anlamadım. Şehirin en önemli sabah en kalabalık işlek sanayi bölgesine giden cadde yol burası. Vızır vızır 50-100 kişilik servisler geçiyor. Allah korusun çok daha kötü şeyler olabilirdi. Nasıl şehrin en işlek caddesinde yola bomba koyabilirler aklım almıyor. Ölen vatandaşa Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilemekten başka bir şey gelmiyor.

Yola bomba nasıl döşenir abi bursa gibi büyüksehirde yapılan kazılardan vs belediyenin hiç mi haberi yok mobese hicmi yok bu adamlar nasıl koyuyor veya gömüyor veya döşüyor şok oldum.

• kendini komik duruma düşürüyorsun ama ...

100 sene önce İstanbul da havalimanı olsaydı biz bu şehirlere iç hatlar uçuşu ile gidiyor olacaktık diyor. Gel gelelim tweeti atan haber sitesi olayı manipüle edip videonun tamamını yayınlamadığı için sen de bunu paylaşıp bunun delili var mı diye eğleniyorsun. Azıcık mantık ya hu lütfen

THY 20 Mayıs 1933'te 5 uçak ve 30'dan az çalışanla başladı,01 Ağustos 1953 yılında Yeşilköy Havalimanı adı ile hizmete açıldı.

• THY 20 Mayıs 1933'te 5 uçak ve 30'dan az çalışanla başladı,01 Ağustos 1953 yılında Yeşilköy Havalimanı adı ile hizmete açıldı.

Konumuz ile alakası nedir?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bursadaki patlamada infaz koruma memuru sehit olurken 4 yarali var. Son 1 yilda k.irakta yapilan nokta atisi operasyonlar birilerinin canını fena yakmış, olayları başka yerlere taşıma gayretindeler anlaşılan..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bursadaki patlamada infaz koruma memuru sehit olurken 4 yarali var. Son 1 yilda k.irakta yapilan nokta atisi operasyonlar birilerinin canını fena yakmış, olayları başka yerlere taşıma gayretindeler anlaşılan..

Maalesef yaralıların 1'inin durumu ağırmış.CNN'de geçiyordu haber olay yerinden.

• Bu ülkenin merkezlerinde elini kolunu sallayan bu kadar rahat bomba patlatamamalı ne olursa olsun. Bir sürü kayıtsız göçmen giriyor sınırlarda bir çoğu belki de terörist ve biz ülkeyi dolduruyoruz. Suriyeliler gidiyor ülkesine bayram tatili vs git gel yapıyor araya bir sürü malum örgütlü kaynıyordur. Ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara şifa diliyorum. İnşallah gerekli önlemler alınır, başka bomba patlamaz. İstenildiği zaman bu patlamalar gayet engelleniyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu ülkenin merkezlerinde elini kolunu sallayan bu kadar rahat bomba patlatamamalı ne olursa olsun. Bir sürü kayıtsız göçmen giriyor sınırlarda bir çoğu belki de terörist ve biz ülkeyi dolduruyoruz. Suriyeliler gidiyor ülkesine bayram tatili vs git gel yapıyor araya bir sürü malum örgütlü kaynıyordur. Ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara şifa diliyorum. İnşallah gerekli önlemler alınır, başka bomba patlamaz. İstenildiği zaman bu patlamalar gayet engelleniyor.

Suriye sınırına örülen dünyanın en uzun 3, duvarı ile bu dedikleriniz büyük ölçüde engellenmiş vaziyette.Yüksek teknolojili elektronik sistemler ve onlarca sınır kulesi ile Suriye tarafından gelecek terör tehditler önleniyor.Daha önce gelenler için konuştuysanız maalesef haklısınız.Resmi bir açıklama illaki gelecektir ama ben bu patlamayı terör örgütü PKK'nın üstleneceğini düşünüyorum.Ayrica son cümleniz çok yanlış anlaşılmaya müsait.Allah'tan şehidimize rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

• Pençe harekatına katılan Ankara'daki şehidimize ve Bursa'daki patlamada hayatını kaybeden infaz koruma memuruna, Allah c.c rahmet eylesin. Terörün her türlüsüne karşıyız.

• Şehrin ortasına bu kadar rahat bir şekilde nasıl bomba yerleştirebiliyorlar?

Bu el yapımı patlayıcıların yapılması ve yerleştirilmesi çok kolay olabiliyor.Sadece kürekle bile çok kısa bir sürede bu bombalar gömülup uzaktan operatörlerle patlatılabiliyor.Ama tabii detaylı açiklamaya muhtaç bir konu.Birkaç yıl önce makale okuduğumda çok çeşit eyp olduğunu terröristlerin daha gelişmişlerini kullandığını ve bu patlayıcıların tespitinin en gelişmiş ülkeler için bile zorlayıcı olabiliceği falan yazıyordu.Yani yerleştirilmesi ve yapılması çok zor değil.İş daha çok istihbarata düşüyor.

• Pençe harekatına katılan Ankara'daki şehidimize ve Bursa'daki patlamada hayatını kaybeden infaz koruma memuruna, Allah c.c rahmet eylesin. Terörün her türlüsüne karşıyız.

Pençe Kilit Operasyonun'daki şehit sayımız 2.

Mu. Ütğm. Ömer Delibaş teröristler tarafından yerleştirilen eyp'nin patlaması sonucu yaralandı ve hastaneye sevk edildi ama yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu terorister tarafından yapılan roketatarlı saldırı sonucu şehit oldu.

Ayrıca 4 askerimiz yaralandı.Allah'tan sehitlerimize rahmet , yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

• Bu tarz açıklamalar, halkın çok da kafaya takilmadığını gösteriyor. Sığınmacılara şu kadar para harcadık deyip yere göğe sığdıramayanlar, konu kendi milleti olunca, ekonomik zorluklardan bahsediyor.

• Şehrin ortasına bu kadar rahat bir şekilde nasıl bomba yerleştirebiliyorlar?

Korkum geçmiş seçimlerdeki gibi terör ortamının hortlatılması. Bu seçimler her şeye gebe olacağından ve iktidarın kaybetme olasılığı çok yükseldiğinden çok acayip olaykar yaşayabiliriz Allah korusun.

Pkk terör örgütünün sözde yürütme komitesi üyesi Duran Kalkan: Türkiye'nin her yerine saldıracağız, sadece askeri hedeflere, mevzilere değil. kentlere saldıracağız. Hiç beklemedikleri yerde, her yer savaş olanı olacak.