Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gem modelini takip ediyor herhalde. Katılmıyorum kendisine Ecmwf ve Ukmo avrupa yakası ve batısına veriyorsa çok büyük tehlikedir yarında bu tarz verirlerse akşama kadar ben kafamda %65 oranda bitiririm artık.

Vorteksi batı istanbuldan sokmuş ama düzceye kadar ziyaret eder diyor. Bu cümle gerçi bi yerden tanıdık geliyor da neyse :D

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Vorteksi batı istanbuldan sokmuş ama düzceye kadar ziyaret eder diyor. Bu cümle gerçi bi yerden tanıdık geliyor da neyse :D

Batıdan sokarsa Düzceye kadar gitmez Ocak ayında olduğu gibi Dilovası civarında etkisi biter en fazla oda oraya kadar gideceğide meçhul Körfez ve doğusuna kalmaz yani.

• Batıdan sokarsa Düzceye kadar gitmez Ocak ayında olduğu gibi Dilovası civarında etkisi biter en fazla oda oraya kadar gideceğide meçhul Körfez ve doğusuna kalmaz yani.

Bünyamin hoca da pek dikkatlidir aslında, hayırlısı ya. DEK'ler ile 15-20 cm alalım, köpekle köye gidip bi karda yuvarlanayım bembeyaz yeter bana vorteks falan gözüm yok artık saldım o konuyu

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Yarınki yağıştan ayrıydı demi bu ?

Tarihe baksana kurban olduğum 13 mart bu bizim bununla alakamız yok zaten. Marmaranın doğusunu bozuyor tam dek şartları, rüzgar yönleri Marmaranın doğusuna dönmeye başlıyor bu çıkıyor ortaya işlerini bozuyor. Bizim işimiz bitmiş oluyor zaten ilk iki gün. :)

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Tarihe baksana kurban olduğum 13 mart bu bizim bununla alakamız yok zaten. Marmaranın doğusunu bozuyor tam dek şartları, rüzgar yönleri Marmaranın doğusuna dönmeye başlıyor bu çıkıyor ortaya işlerini bozuyor. Bizim işimiz bitmiş oluyor zaten ilk iki gün. :)

Ne bileyim abi yav kafa mı kaldı gözüm orayı görmüyor ki :D

Okullar bile tatil Ayberk :)) sizin orada ..

Zehirli ok geldiğine göre kafamız rahat önleme gerek yok :D

• arkadaş bu istanbulun batısında ne var önce kocaeli,sakarya,duzce hattı iyi gözüküyor sonra dönup dolaşıp bir şekilde istanbula gidiyor gecenki vorteks ite kalka yarimcaya kadar geldi korfezede az biraz 30 dk yağdi ve bitti bu sefer inşallah en kötü gebzeden girerde buralarda adam akıllı bir kapanış yaparız yıl içinde 2 kere aynı yere gitmek adaletli olmaz.

• arkadaş bu istanbulun batısında ne var önce kocaeli,sakarya,duzce hattı iyi gözüküyor sonra dönup dolaşıp bir şekilde istanbula gidiyor gecenki vorteks ite kalka yarimcaya kadar geldi korfezede az biraz 30 dk yağdi ve bitti bu sefer inşallah en kötü gebzeden girerde buralarda adam akıllı bir kapanış yaparız yıl içinde 2 kere aynı yere gitmek adaletli olmaz.

Adaleti fazla sorgulamamak gerek bahtımiza ne cikarsa

• Geçen yıl tulparda dek şartlarımızı bozdu bu yıl avar sisteminde dek şartlarını bozdu şimdi gene aybar sisteminde vorteks gündemde gene gelip içine etmese bari :D

• Güncel.

• Son iki senedir saçma sapan vortex çıkıp duruyo piyasaya. 2017 sistemi vs eskiden çoğu sistemimizde vortex oluşmazdı. İklim şartları mı bozuluyo eskiye nazaran. Anlamadım :(