Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Geçen sene 18 Ocak sisteminden 1 hafta önce dahi çok aktiftik. Bu sene geç gelmesinden ötürü aktiftik yerlerde

• Herkese merhaba arkadaşlar. Güzel kar yağışlarına yakınız bölge olarak. Ben de sizin gibi Hatay için ayın 4 ü ilk saatler ile ayın 5i ilk saatleri şuan ki veriler doğrultusunda en yüksek ihtimali olan tarihler olarak görüyorum . Sonrasında 7-11 arasında büyük lokma gelebilir inşallah.

• Herkese merhaba arkadaşlar. Güzel kar yağışlarına yakınız bölge olarak. Ben de sizin gibi Hatay için ayın 4 ü ilk saatler ile ayın 5i ilk saatleri şuan ki veriler doğrultusunda en yüksek ihtimali olan tarihler olarak görüyorum . Sonrasında 7-11 arasında büyük lokma gelebilir inşallah.

Merhaba kardeşim Hoş geldin.

• Eğer yanlış yorumlamıyorsam cumartesi pazar Maraş örtülü kar alabilir.

Çarşamba akşamından perşembe sabahına kadar Kahramanmaraş merkezin kar alma, ihtimali arttı. Özellikle şehrin yukarı mahalleleri daha şanslı rakımdan dolayı.

• Batman 200 metre daha yüksekte kurulsaydı hayat çok daha güzel olabilirdi 😂

Sorun sadece sıcaklık değil. Yağış haritalarina bakarsan yağış da adam akıllı giremiyor. Sanırım mardin dağlarından kaynaklıydı o Ercan Mert hocam daha iyi bilir. Yani 200 m 1 derece oynar. Yağışın sıcak tarafinda kalıyoruz siklon rotasından dolayı(her siklonda değil) yetmezmiş gibi bir de daglardan dolayı yağış giremiyor. İyi yanıysa sistem bitiminde yağışın çoğu batmana toplanıyor ama kurtarmıyor maalesef.

• Sorun sadece sıcaklık değil. Yağış haritalarina bakarsan yağış da adam akıllı giremiyor. Sanırım mardin dağlarından kaynaklıydı o Ercan Mert hocam daha iyi bilir. Yani 200 m 1 derece oynar. Yağışın sıcak tarafinda kalıyoruz siklon rotasından dolayı(her siklonda değil) yetmezmiş gibi bir de daglardan dolayı yağış giremiyor. İyi yanıysa sistem bitiminde yağışın çoğu batmana toplanıyor ama kurtarmıyor maalesef.

Ya biliyom maksat makara olsunnnn😉😂şehrü direkt karacadağın tepesine taşısak anca rahatlar içim 😂

• Ecmwf toplam yağış ve kar 7 Subattaki sistemde biraz daha doğulu inerse kar haritası yağış haritasındaki gibi olur metrelere hazırlan Doğu ve Güneydoğu. Doğu Akdeniz de ise Hatay Mersin gibi Adana'da kar ile hasreti biter.

elazığlı ve malatyalı arkadaşlar, bu yağışın üçte biri hatta dörtte biri bize 18-19 ocak 2022 sistemini yaşattı

tarihe geçecek olan şubat efsanelerinden bu senekine hazır mısınız

Merhaba hocam. Dediğiniz saatlerde havada kar görürüz sanırım sadece, birikim olması zor. Ama bir sonraki dalgada daha iyisi olacaktır inşallah değişmezse.

• elazığlı ve malatyalı arkadaşlar, bu yağışın üçte biri hatta dörtte biri bize 18-19 ocak 2022 sistemini yaşattı

tarihe geçecek olan şubat efsanelerinden bu senekine hazır mısınız

Hocam son günde yine torpulenir. 28 inden itibaren yogun kar MGM bile veriyor. Yağış olmadı

• Ya benim anlamadığim batman a yağişi engelleyen güneyde Mardin dağları var ama siirtin her tarafında dağ var bu bölgeye neden yağiş girmiyor icona göre lanetli boşluk siirtide kapsıyor geçen yılda böyle olmuştu dargeçite kadar kara batarken Siirt 10 cm tek almişti

• Ya benim anlamadığim batman a yağişi engelleyen güneyde Mardin dağları var ama siirtin her tarafında dağ var bu bölgeye neden yağiş girmiyor icona göre lanetli boşluk siirtide kapsıyor geçen yılda böyle olmuştu dargeçite kadar kara batarken Siirt 10 cm tek almişti

Harbiden modeller bu bahsettiğiniz bölgeye kar vermemek için özel olarak uğraş veriyor.