Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam durum gerçekten çok kötü ne alırsam fazla fazla almaya çalışıyorum ki biliyorum yani illaki bişe olacak o fiyata alamayacağımı biliyorum bu durum çok kötü. rabbim olmayanlara benden çok versin 2 yağ alınca insanların gözünün içine nasıl baktığını görmek beni kahrediyor.

Haklısınız hocam Her gün bir önecki günü arıyoruz

• Trump, Amerika'nın başında olsaydı bu Ukrayna ve Rusya savaşı çıkmazdı. Biden her konuda çok pasif kalıyor. Tek derdi ülkeleri birbirine düşürüp savaş çıkartmak.

Tam tersi eğer trump olsaydı şu anda rusya noverç fillandiya da dahil eski sovyet ülkelerini çoktan işgal etmişti. Trump abd yi natodan çıkarmak istiyordu avrupanın ordusu zaten yok rusya berline kadar giderdi

• sura16 tesekkurler, Cenk hocay bir defa daha dikkatle ve uzulerek dinledim, o kadar hakli ve dogru cumleleri var ki...

Olabildiğince yayılması ve izlenmesi lazım ama maalesef burada bile çoğu kişinin atmama rağmen izleyeceğini sanmıyorum. Deprem söz konusu olunca başa gelene kadar hiç yokmuş gibi bir umursamazlık var. Cenk hoca çok büyük bilim insanı gerçekten kulak verilmemesine,devlette yetkili olmamasına çok üzülüyorum. Keşke dediği ivme istasyonlarını kurabilsek.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Olabildiğince yayılması ve izlenmesi lazım ama maalesef burada bile çoğu kişinin atmama rağmen izleyeceğini sanmıyorum. Deprem söz konusu olunca başa gelene kadar hiç yokmuş gibi bir umursamazlık var. Cenk hoca çok büyük bilim insanı gerçekten kulak verilmemesine,devlette yetkili olmamasına çok üzülüyorum. Keşke dediği ivme istasyonlarını kurabilsek.

babalar var bir halttan anlamayan onlar varken Cenk hocaya kim bakacak. Hocaya hem cok saygi duyuyorum hemde seviyorum, gecekten Aykut Barka dan sonra deger verilip degerlendirilmesi gereken bir bilim insani..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• babalar var bir halttan anlamayan onlar varken Cenk hocaya kim bakacak. Hocaya hem cok saygi duyuyorum hemde seviyorum, gecekten Aykut Barka dan sonra deger verilip degerlendirilmesi gereken bir bilim insani..

Hocam bir de adam çok modern,aktif çalışan biri. Yeni çalışmaları takip ediyor ve aktif olarak hala Marmara üzerine yoğun çalışıyor. Popülaritesi yok diye mi bilmiyorum yani. Haberlere çıkan hocalar hep aktif çalışması olmayan en son 90'lı yıllarda görev yapmış dümdüz çizgi gibi fay haritası kullanan hocalar. Cenk hoca öyle değil çok farklı bir adam çok bilgili.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Video da en çok dikkatimi çeken ivme oldu gerçekten niçin yok diye sorguluyor insan.

Bende ona çok takıldım. Deprem yönetmeliğine göre yapılmıştır. Yeni bir bina diye giriyorsun ama ivme olayını bilmiyorsun.

Gerçi az buçuk tahmin edebilirsin ama yinede önemli bir detay oldugunu anladım. En güzeli köyler, sağlam 2 kat güzel bir ev dik bak keyfine diyeceğim onuda diyemiyorum. Adam noktayı koymuş. Ülke batmış senin villan olsa ne yazar? Sende sıfırsın.

• Acemler para için dinini bile satar. Rusları mı satmayacak. Allaha binlerce kez şükürler olsun ki Türk yaratmış beni. Hiç bir masumun kanı elimize bulaşmıyor. Acemler Esadı da satacaklar izleyin görün.

Bu arada Malatya Adana Demiri 1-0 yeniyor. Son 4 dk. 😂

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hocam bir de adam çok modern,aktif çalışan biri. Yeni çalışmaları takip ediyor ve aktif olarak hala Marmara üzerine yoğun çalışıyor. Popülaritesi yok diye mi bilmiyorum yani. Haberlere çıkan hocalar hep aktif çalışması olmayan en son 90'lı yıllarda görev yapmış dümdüz çizgi gibi fay haritası kullanan hocalar. Cenk hoca öyle değil çok farklı bir adam çok bilgili.

Aynen öyle marmara denizinde onlarca çalışması var. Ama bizde maalesef yatan daha çok değerlidir çalışan değil..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Türkiye ideolojik kafaların en yoğun olduğu ülkelerden biri, belkide zirvededir. Mesajların bir bölümünü okudum, akaryakıt yüz lira olsa değişmeyecek fikirler var. Bir lira olsa yine fikirleri değişmeyecek insanlar var. Bu her kalem için geçerli, sosyal medyanın insanlarımızın birbirinden uzaklaşmasında çok büyük payı var. Ülkenin askeri teknolojisini güçlendirmesi ve bunun için çaba harcaması gerekiyor ki son birkaç yıldır ciddi atılım var. Siyah, Beyaz diye ayırmazlar tahıl gibi biçerler. Örneğini canlı kanlı görüyoruz.

• Türkiye ideolojik kafaların en yoğun olduğu ülkelerden biri, belkide zirvededir. Mesajların bir bölümünü okudum, akaryakıt yüz lira olsa değişmeyecek fikirler var. Bir lira olsa yine fikirleri değişmeyecek insanlar var. Bu her kalem için geçerli, sosyal medyanın insanlarımızın birbirinden uzaklaşmasında çok büyük payı var. Ülkenin askeri teknolojisini güçlendirmesi ve bunun için çaba harcaması gerekiyor ki son birkaç yıldır ciddi atılım var. Siyah, Beyaz diye ayırmazlar tahıl gibi biçerler. Örneğini canlı kanlı görüyoruz.

Ahanda benim hanım. Yinede arabayla gidecem diye tutturuyor. Arabayla git gel 30 TL minibüsle 12tl otobüsle 8 TL.

Askeri teknolojiye farklı ideolojilerden hiç kimsenin birşey dediğine rastlamadım hocam herkes aynı fikirde milli güvenlik meselelerinde, en azından ben forumda rastlamadım. Mazot benzin bir lira olsa tebrik edecek evet budur diyecek çok insan var endişelenmeyin , 100 lira olursa değişmeyecekler hakkında birşey diyemiyorum :)

• Sosyal medyada ayçiçek yağı fiyatları 200 üstünde diye fotoğraflar paylaşılıyor.

Sabah burda konu dışında konuşurken getir den sipariş verin demiştim 3 saat sonra getir yağı kaldırmış. bizim bizden başka düşmanımız yok arkadaşım yazıklar olsun nalet olsun nefret ediyorum bütün stokcu marketlerde şerefsizler.

• Sosyal medyada ayçiçek yağı fiyatları 200 üstünde diye fotoğraflar paylaşılıyor.

Bime gittim kalmamıştı getirde en uygun 140 ama almadım. Normal dandik markalar 109 falandı ama onları da alasım gelmedi. Şu an uygun kaliteli marka bulan varsa link atsın ben bulamadım.

• Sabah burda konu dışında konuşurken getir den sipariş verin demiştim 3 saat sonra getir yağı kaldırmış. bizim bizden başka düşmanımız yok arkadaşım yazıklar olsun nalet olsun nefret ediyorum bütün stokcu marketlerde şerefsizler.

bu akşam Şok markete gittim . yağ aldım 2 tane. eve gittim annem dedi ki zeytin yok git zeytin al. geri markete gittim harp çıkmış. polis gelmiş. 4 tane kız çalışıyor. kızlara saldırmış hayvan oğlu hayvanlar. yağ bitmiş raflarda. vay efendim depoda varmış da zam gelecek diye rafa koymuyorlarmış. ulan kızların ne suçu var. asgari ücrete sözüm meclisten dışarı köpek gibi çalışıyorlar. ekmeğinin peşinde insanlar. kızlara ne diye saldırırsınız. saldıran elemanlar polise ifade veriyordu marketin önünde. gittim yanlarına siz mi saldırdınız bu kızlara dedim. dayının biri rahat 55-60 yaşlarında. he ben saldırdım dedi. gel dayı bana da saldırsana dedim. bana diyor ki sen bunların amiri misin :) yaşına başına bakmam seni burda bir güzel döverim o zaman anlarsın amir miyim değil miyim dedim. polise diyor ki şikayetçiyim beni tehdit ediyor :)))))

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bime gittim kalmamıştı getirde en uygun 140 ama almadım. Normal dandik markalar 109 falandı ama onları da alasım gelmedi. Şu an uygun kaliteli marka bulan varsa link atsın ben bulamadım.

ben Şoktan evin marka alıyorum hocam gayet memnunum . biraz motor yağına benziyor ama şimdiye kadar öldürmedi çok şükür :D