Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kusura bakmayın Samet Hocam, hata verince birkaç kez gönder dedim, mesaj üç kere gitmiş.

Hata verse bile yazdığın şey gönderiliyor yani yine göndere basmaya gerek yok

• Büyük ihtimalle sıcaklık belki 1 2 derece kırpılabilir ama döngünün değişmesi için belkide bunu görmemiz lazım bilemiyorum rekor gelecektir konuda o gün canlanacaktır

• Büyük ihtimalle sıcaklık belki 1 2 derece kırpılabilir ama döngünün değişmesi için belkide bunu görmemiz lazım bilemiyorum rekor gelecektir konuda o gün canlanacaktır

Konu o şekilde canlanacaksa bırak kalsın :)

• Bu sayfayı hakikaten kapatıp gitmek en iyisi en son mesaj atan benim bölgede olmamama rağmen. Bütün konular son durumları tartışıyor bilimsellik dönüyor burada ruh yok ben de uzun bir süre yazmayı düşünmüyorum artık. Sistem gelene kadar böyle devam edin...

• Sıcak atağımız da törpülenmiş en azından bu güzel bir gelişme ardından ise artık soğuk ve yağışlı havalar geliyor gibi kar yapma derecesine vade biraz daha yaklaştıkça bakacaz

• Arkadaslar günaydın evet gerçekten en sessiz sayfa burası ben kendi adıma hergun kackere girip bakıyorum bilgim olmadığı için tahmin falan yapma durumum yok ama burda tahmin ve paylaşım yapan ve bilgisi olan arkadaşların sessiz oluşu yada duygusal yönden havalar sessiz oluşundan dolayı tahmin ve paylaşım yapmıyorlar bizde sohbete katılamiyoruz doğal olarak.

• Hersekilde burda model ve diyagram görüntüleri paylaşılmış olsa belki bizde birşeyler öğrenip kendimizi gelistirme çabası içinde olabiliriz hayırlısı olsun inşallah havalar istediğimiz şekilde dönüşüm yapar özlediğimiz beklediğimiz yağışlar ve soğuk havalara kavuşuruz.

• Ben, teknik olarak değerlendirme, yorumlayabilme kısımlarında bilgi sahip olmadığım için açıkçası boş yazıyormuşum gibi geliyor. O yüzden anlık hava durumu bilgisi dışında pek yazmıyorum. Ee bugünlerde de malum havanın bilgi verilecek pek bir durumu yok. Her gün aynı, bildiğin bahar :)

• Gfs daha çok deneyecek bu öğle güncellemesi batıya yarayan tarzdandı biz senaryo ortalaması düşük tutmaya bakalım gfs ana çıktısı daha çok takla atacak ama 12sinden sonra döngü değişiyor ;)

• Ben, teknik olarak değerlendirme, yorumlayabilme kısımlarında bilgi sahip olmadığım için açıkçası boş yazıyormuşum gibi geliyor. O yüzden anlık hava durumu bilgisi dışında pek yazmıyorum. Ee bugünlerde de malum havanın bilgi verilecek pek bir durumu yok. Her gün aynı, bildiğin bahar :)

Aynen kardesim bende bunu anlatmaya çalıştım aksiyon olsa zaten sayfa boş kalmaz ama hiç olmazsa son durumlar hakkında bilgiler veriler paylaşılmış olsa bilen arkadaşlar, yinede bu kadar sessizlik olmaz.