Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaşıyorum arkadaşlar. Keşke ben de ölseydim de o kadar akrabamı toprağa vermeseydim. Yorum yapamıyorum başka. Allah razı olsun herkesten

başın sağolsun hocam... ☹️😭

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Konut sektöründe iyi para var hocam. Ben bir kaç eski iş arkadaşımdan biliyorum asgari ücret ile çalışırken tanıdık vasıtasıyla bu sektöre giripte altına son model arabasını 2-3 sene sonra çeken. Böyle oluncada ipini koparan ya emlakçı ya müteahhit oluyor.

Buna önlem alınması lazım hocam. Yoksa binalar insanlara mezar olmaya devam edecek.

• Justice kardeşim Allah sizlere sanırlar versin inanın diyecek birşey bulamıyorum çok üzgünüm Allah'ım rahmet eylesin inşaallah her birinin mekanı cennet olsun acınız acimizdır bir istediğiniz var mı hocam elimizden geleni yapalım sizi çok merak ettim ben 😢😢

Siz ve yazan bütün arkadaşlarım. Kardeşlerim. Allah razı olsun. Çocukluğumu toprağa verdim. Ellerimle, kendi ellerimle.. Lütfen, Allah rızası için cenazelerini çıkaralım dedik yetkiliye. Giremeyiz dediler. Biz girmeye çalıştık. Gönüller girdi bir şekilde. Her şeyi yaptık her şeyi. Umudumuz vardı hala. Çıkar bulurlar bir yolunu. Saklanmıştır o bir yere kurtarmıştır kendini dedik. Kurtaramamış. Dışarı çıkabilmiş. Karşı bina devrilmiş üstüne canım abimin. Kaldıramamış koca binayı. Dağıldık. Sıra sıra toprağa verdik hepsini. Boğazım düğümleniyor. Verdiğimiz sözlerin hiçbirini tutamayacağız. Daha kötü bir durumda olamam. Beni almadan gittiler. gitmezler bensiz normalde. Çağırmadılar beni bu sefer. Çağırmayacaklar artık. Hepsinin mekanı cennet olsun.

• Siz ve yazan bütün arkadaşlarım. Kardeşlerim. Allah razı olsun. Çocukluğumu toprağa verdim. Ellerimle, kendi ellerimle.. Lütfen, Allah rızası için cenazelerini çıkaralım dedik yetkiliye. Giremeyiz dediler. Biz girmeye çalıştık. Gönüller girdi bir şekilde. Her şeyi yaptık her şeyi. Umudumuz vardı hala. Çıkar bulurlar bir yolunu. Saklanmıştır o bir yere kurtarmıştır kendini dedik. Kurtaramamış. Dışarı çıkabilmiş. Karşı bina devrilmiş üstüne canım abimin. Kaldıramamış koca binayı. Dağıldık. Sıra sıra toprağa verdik hepsini. Boğazım düğümleniyor. Verdiğimiz sözlerin hiçbirini tutamayacağız. Daha kötü bir durumda olamam. Beni almadan gittiler. gitmezler bensiz normalde. Çağırmadılar beni bu sefer. Çağırmayacaklar artık. Hepsinin mekanı cennet olsun.

Hocam ağlattın beni.. 😢😢😢 ah Allah'ım sabırlarin en güzelini sizlere versin Rabbim yardımcınız olsun söz yok kelime yok hocam bizler hava forum olarak sizlerin yanındayız her zaman dualarımız sizlerle. 😞😞😞😞🤲🤲🤲🤲

• Yaşıyorum arkadaşlar. Keşke ben de ölseydim de o kadar akrabamı toprağa vermeseydim. Yorum yapamıyorum başka. Allah razı olsun herkesten

Mekanları cennet olsun. Allah sabırlar versin. Diyecek bir söz yok, kelimeler boğazınıza dizilir, yutkunamazsınız, Yaşatamadık bu insanları. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin.

• Siz ve yazan bütün arkadaşlarım. Kardeşlerim. Allah razı olsun. Çocukluğumu toprağa verdim. Ellerimle, kendi ellerimle.. Lütfen, Allah rızası için cenazelerini çıkaralım dedik yetkiliye. Giremeyiz dediler. Biz girmeye çalıştık. Gönüller girdi bir şekilde. Her şeyi yaptık her şeyi. Umudumuz vardı hala. Çıkar bulurlar bir yolunu. Saklanmıştır o bir yere kurtarmıştır kendini dedik. Kurtaramamış. Dışarı çıkabilmiş. Karşı bina devrilmiş üstüne canım abimin. Kaldıramamış koca binayı. Dağıldık. Sıra sıra toprağa verdik hepsini. Boğazım düğümleniyor. Verdiğimiz sözlerin hiçbirini tutamayacağız. Daha kötü bir durumda olamam. Beni almadan gittiler. gitmezler bensiz normalde. Çağırmadılar beni bu sefer. Çağırmayacaklar artık. Hepsinin mekanı cennet olsun.

Çok zor çok empati kurmak mümkün değil.

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.Sizlere sabır diliyorum.

• Buna önlem alınması lazım hocam. Yoksa binalar insanlara mezar olmaya devam edecek.

Bu çok zor hocam. İnsanın vicdanı dahil paranın satın alamayacağı bişey yok. Mesela adam şerefli bir memur illegal birşeye olmaz diyor. Adama veriyorlar görmemezlikten gel deyip kaporasını yollarına bakıyorlar. O memur yok derse o işi yapan başka bir memur yapıyor. İlla kendilerine bir çürük elma buluyorlar.

Size, çok geçmiş olsun, başınız sağ olsun, Acınızı tahmin bile edemiyorum. Allah sabır versin başka acı göstermesin. Kelimelerim tükendi ;(

• Betonun yerine köpük nedır ya?

Görebildiğim kadarıyla döşeme parçası.Yani asmolen döşeme.Bir döşeme çeşididir ve yönetmelik bazı kuralları değişse de izin veriyor.Ses yalıtımı,kalıp işçiliği vs sebeplerden hala daha birçok yerde kullanılır.Burada köpük kullanmışlar ama genelde tuğla,gazbeton ve bims daha sık olarak kullanılıyor.