13 Şubat'a Kadar Olan Görünüm

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • iSelamün Aleyküm arasıra podyuma çıkar gibi burda yazıyorum en son yazışmamızda şubat 2. yarısı için efsane beklentim yok mart 10 a kadar olan süreçte kar yağması normaldir demiştim iz bırakacak sistem oluşumunun olmayabileceğinden bahsettim bir çok arkadaş üzülmüştü şu anda gelinen nokta şubatın kaybedilebileceğidir.
    Kış en büyük enerjisini son sistemde yaptı gitmişti kanımca kişisel görüşüm 1 karlı sistem 10 Marta kadar olması doğaldır ama bana göre ilk bahara erken hazırlansanız iyi olur çok fazla kış kar efsaneye kafanızı takmayın derim zaten bu saçma bir şubattan sonra hala iz bırakacak sistem yoksa Atmosfer bana pert olmuştur.2016-Aralıkl 2017 yi bekleyin derim esen kalınız

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Selamün Aleyküm arasıra podyuma çıkar gibi burda yazıyorum en son yazışmamızda şubat 2. yarısı için efsane beklentim yok mart 10 a kadar olan süreçte kar yağması normaldir demiştim iz bırakacak sistem oluşumunun olmayabileceğinden bahsettim bir çok arkadaş üzülmüştü şu anda gelinen nokta şubatın kaybedilebileceğidir.
    Kış en büyük enerjisini son sistemde yaptı gitmişti kanımca kişisel görüşüm 1 karlı sistem 10 Marta kadar olması doğaldır ama bana göre ilk bahara erken hazırlansanız iyi olur çok fazla kış kar efsaneye kafanızı takmayın derim özelikle kıyılar için durum kötüleşiyor zaten bu saçma bir şubattan sonra hala iz bırakacak sistem yoksa Atmoasfer bana pert olmuştur.2016-Aralıkı 2017 yi bekleyin derim esen kalınız

• Uzayda su bulundu.(ama kuyu suyuymuş içilmiyormuş),.tarzı yine önümüzdeki sene son 150 yılın en sert kışı olacak ."Norveç bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre "diye de alttan nesnel delil sunarlar .Sonra ne mi olur ? gerçekte ,hiç de öyle olmaz.:) bakarlar öyle bir kış yaşanmıyor.sonra düzeltmeleri de hazırdır....pardon; 150 sayısına bir tane sıfır fazla atmışız ,15 yıl olacaktı o .....derler. bir şekilde düzeltirler .hep aynı şeyler ;her sene olduğu gibi gelir gider.bulunduğumuz anı kimse değerlendirmek istemez.veya kıymetini bilemeyiz.her ne hikmetse....hayatta biraz öyle değil mi sizce? yaşarken kıymetini bilemediklerimiz gibi ...;)

• Uzayda su bulundu.(ama kuyu suyuymuş içilmiyormuş),.tarzı yine önümüzdeki sene son 150 yılın en sert kışı olacak ."Norveç bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre "diye de alttan nesnel delil sunarlar .Sonra ne mi olur ? gerçekte ,hiç de öyle olmaz.:) bakarlar öyle bir kış yaşanmıyor.sonra düzeltmeleri de hazırdır....pardon; 150 sayısına bir tane sıfır fazla atmışız ,15 yıl olacaktı o .....derler. bir şekilde düzeltirler .hep aynı şeyler ;her sene olduğu gibi gelir gider.bulunduğumuz anı kimse değerlendirmek istemez.veya kıymetini bilemeyiz.her ne hikmetse....hayatta biraz öyle değil mi sizce? yaşarken kıymetini bilemediklerimiz gibi ...;)

2016-17 kişi ile ilgili beklentileri çok uzun zamandır okuyorum . Aslında güneş aktiviteleri gibi somut belirtiler var. Tabi beklentileri düşük tutmakta fayda var. Açıkçası uzun zamandan beri önümüzde ki sene için hazırlık yapiyorum. Bu sene özel mont ve bot bile aldım. :)

• 2016-17 kişi ile ilgili beklentileri çok uzun zamandır okuyorum . Aslında güneş aktiviteleri gibi somut belirtiler var. Tabi beklentileri düşük tutmakta fayda var. Açıkçası uzun zamandan beri önümüzde ki sene için hazırlık yapiyorum. Bu sene özel mont ve bot bile aldım. :)

inşallah .fark etmez dostum özel aksesuarlar boşa gitmez en kötü ihtimal dağlarda kayak yapmaya yarar.soğuktan elbet bir şekilde bir yerlerde korur bizleri yurdumun 4 mevsimi var aynı anda ne de olsa :) canım ülkem ...

• ben hala yanılacaksınız diyorum atmosfer henüz içini boşaltmadı.
    iyi forumlar

Ben çok şubat gördüm eski yıllarda sıcaklık 22-23 c ye çıkardı hatta sevinirdim bana gülerlerdi bilirdimki arkası kesin kar ve soğuktu ve bunun sonucu arkasından günlerce sürecek iz bırakacak kar fırtınaları olurdu bana gülenlere ben sonradan çok güldüm istanbulda ama ne olduysa o meşhur 2007 Milatı ile başladı o sene kış boş geçti şubatıda boş geçirdi 41 yaşımdaki ilk karsız kıştı hatta ilk karsız şubat 2007 yılı idi maalesef ondan sonrada 2016 ya kadar 2-3 karsız şubat daha gördük Kanımca bu görüntüye göre normalde buradaki basınç yükselmesinin tersine 1 hafta 10 gün içinde buraya efsanevi soğuk gelmesi gerek öyle -8 -9 kıytırıktan soğuk değil -12 -15 arası bir soğuk hava dalgası inmesi gerek eğer gelmiyorsa Atmosfer dinamiklerinde mevsimsel kayma ile ilgili sorun olduğunu düşünüyorum dostum

• Modellerde lehimize dönebilecek hiç bir emare yok zira kör olası ızlanda dakka fırsat vermiyor örümcek ağı gibi yerini hiç kimseye k aptirmiyor biri çekilse hemen yerini bir başkası alıyor çok sinir bozucu bir şey

• Evet sistem süper inişte sibaryadan alıyoruz hayırlı olsun. Tarih olarak en geç 14 şubat diye tahmin ediyorum. Dogu avrupadaki sistem de gözden kacmıyor. İnşallah ortak noktası Türkiye olacak :)

• Hocam bu hartia yı 4 günlük takip ediyorum zaten hepsini paylaştım bütün oklar yani bulut akımı türkiye üzerine dogru gidiyor ve hava akımı da bu şekilde resimde gördügünüz beyaz ve mavi bölümler anlamı beyaz kuru sert hava ve kuru kar mavi yerler ise lapa lapa yogun doldurucu yogun kardır bakalım bekleyip göreceğiz.