Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• İstanbul Avrupa Yakası için yarın sistemin girişi, kar yağışı başlangıcı saat kaç gibi olur sizce?
    Ön görülerinizi yazabilir misiniz?

öğleden sonra başlıyor.

• MGM sıcaklıkları arttırmış. 0 derecelerin hayal olduğunu söylemiştim :( MGM'ye güvenmesem de doğruluk payı var. Sıcaklıklar 3 Derece olmasa da 2 derecelerde olacak. Geçmiş tahminlerimde belirtmesem de İstanbul'un fazla yağış alamasına engel olacak şey bize fazlasıyla sokulan yüksek basınç. Bu yüksek basınç her şeyi bozuyor. İstanbul'un Karadeniz kıyılarını vuracak olan rüzgarları hafiflettiği için pek umutlu olmamak gerek. Bundan sonra sistem bitine kadar yazmayacağım. Bekleyip görelim.

• semih üstad açıklama yapana kadar her kafadan ayrı bi ses çıkacak anlaşıldı .ve beklenen açıklama geldiğindede herkes hem fikir olacak .her zaman olduğu gibi. o yüzden birbirimizi kırıcı sözler söylemeyelim lütfen . herkese iyi forumlar

• Cok kar alacagimizi soyleyenler bunu hangi verilere dayandiriyorlar aciklanirsa sevinirim bizde kendi bilgimizi gelistirmis oluruz. Sabahtan beri modeller,diyagramlar,sinirli alan modelleri,2M sicakliklari bakiyorum inceliyorum istanbul icin 10 cm ustu kar yagisini yakalayamiyorum....

• MGM sıcaklıkları arttırmış. 0 derecelerin hayal olduğunu söylemiştim :( MGM'ye güvenmesem de doğruluk payı var. Sıcaklıklar 3 Derece olmasa da 2 derecelerde olacak. Geçmiş tahminlerimde belirtmesem de İstanbul'un fazla yağış alamasına engel olacak şey bize fazlasıyla sokulan yüksek basınç. Bu yüksek basınç her şeyi bozuyor. İstanbul'un Karadeniz kıyılarını vuracak olan rüzgarları hafiflettiği için pek umutlu olmamak gerek. Bundan sonra sistem bitine kadar yazmayacağım. Bekleyip görelim.

Dek Yağışı Olurken Sıcaklığın Bi Anda Düştüğünü Bilirsen ?

• Arkadaslar yilbasi sistemini gecer bu sistem rahat olun

[w] Konum bilgilerinizi giriniz [/w]

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Ne kadar talihsiz bir açıklama yb ruzgari kesiuormus yb merkezimi geliyor ki ruzgar kesilsin kolu o..

• şu ana kadar semih beyin her hangi bir açıklama yapmamış olması bir nebze umut veriyor. ya kendisi müsait değil yada son ana kadar beklediği bir şeyler var.

Bence de bekledigi birkaç şey var çünkü modeller uyumsuz biri edirne derken biri ardahan diyor(mecazi:) ) o yuzden son dakikalarda semih abi coşturucaktır tahminimce :) :)

• Bence de bekledigi birkaç şey var çünkü modeller uyumsuz biri edirne derken biri ardahan diyor(mecazi:) ) o yuzden son dakikalarda semih abi coşturucaktır tahminimce :) :)

ben beklentileri düşük tutuyorum. ama her türlü istanbul lu olarak kar alacağımızı. ve havanın çok soğuk olacağını düşündüğüm için de karların yerde kalıp birikinti yapacağını düşünüyorum. ama sonuç olarak ta coğrafya gereği süprizlere açığım.

• Semih abi ültimatomunun 6.maddesi ' ben bitti demeden bitmez' di. Semih üstaddan henüz sistem yalan oldu diye bi açıklama gelmediğine göre umutsuz olmaya lüzum görmüyorum.