GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaşlar çok önemli yarın anadolu kıyılarında istanbulda lodos olurmu ada trafiğini engellicek çok önemli benim için cevaplarsanız yetkili hocalarım sevinirim .

İşinizi şansa bırakmayın, eniz seferlerini etkileyebilecek düzeyde lodos bekleniyor saatteki hızı zaman zaman 60km'yi bulabilir...

• Bazi arkadaşlar temkinli yaklaşiyor çünkü herşey ecm olmadığını biliyor...ukmonun bunda payi yüksek sistem giderek doğulaniyor...ab egede olusmuyor italyada ortaya cikiyor cekirdekden uzak kaldığı için yelpaze gibi kuzey batida yayiliyor...egede oluşsa izmire bile kar yağar. ..

• bünyamin yılbası sistemi gibi rahat rahat kar yapacak soguklar simdilik gözukmuyor dedi, daha yumusak kar yagısı olabilir dedi.. ben de aynı fikirdeyim.. keske oyle olmasa ama hepimizi sinirlendirecek bir sistem yolda sanırım..

• İşinizi şansa bırakmayın, eniz seferlerini etkileyebilecek düzeyde lodos bekleniyor saatteki hızı zaman zaman 60km'yi bulabilir...

Hocam cevabınız için teşekkürler 40 km de tatil oluyor büyük ihtimal tatil olur dediğniz gibi olursa iyi günler iyi çalışmalar.

• Arkadaşlar çok önemli yarın anadolu kıyılarında istanbulda lodos olurmu ada trafiğini engellicek çok önemli benim için cevaplarsanız yetkili hocalarım sevinirim .

[w] bu tür soruları hocalarımızın bloqlarında sorarsanız daha iyi olur,sorunuz konu dışı,dikkatli olalım bu hususta..[/w]

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bünyamin yılbası sistemi gibi rahat rahat kar yapacak soguklar simdilik gözukmuyor dedi, daha yumusak kar yagısı olabilir dedi.. ben de aynı fikirdeyim.. keske oyle olmasa ama hepimizi sinirlendirecek bir sistem yolda sanırım..

Bünyamin Sürmeli, NOAA verilerini takip ediyor dediği bugün için doğru olabilir çünkü NOAA ilk sistem için (18 Ocak'ta giriş yapacak) aynen öyle söylüyor ama değişim orada da olacaktır dolayısıyla Bünyamin üstadımız da söylemini değiştirecektir diye düşünüyorum...

• akşamki ecm son sözü söyleyecek artık.168 den sonraki ayrılık bugün netleşir.akdeniz veya güney egede bir a.b oluşacak gözüküyor.yeri konusunda bence iki modelde günler yaklaştıkça daha iyi karar verecek.girit civarı daha muhtemel gözüküyor.öylede böylede trakya özlediği kar a kavuşacak inşallah.soğuk yönünden sıkıntı yaşayan birçok il olabilir

• Arkadaşlar yakın zamanda yağışlı ve soğuk hava periyoduna giricez ülke olarak izmir de bile hava bayağı soğuk olucak artık model diyagram ları günde bir sefer takip etmek lazım benden tavsiye.

• ECMWF EPS ve diyagramları sistemi veriyorsa iş bitmiştir. Uzun süreli vermişse o zaman uzun süreli olur. GFS son upgrade sonrası çöktü. Performansı öylesine bozuldu ki daha üzerinden 1 sene geçmeden yeni versiyonu devreye soktular ve paralel adıyla yayına verdiler. Nisan ya da mayıs ayında test yayını bitecek ve paralel GFS şimdiki performansı rezil GFS'nin yerini alacak. Bu rezil performans tabi uzun vade için geçerli. Vade 3 güne inerse GFS ana çalıştırmayı da gönül rahatlığıya takip edebilirsiniz.

• ECMWF EPS ve diyagramları sistemi veriyorsa iş bitmiştir. Uzun süreli vermişse o zaman uzun süreli olur. GFS son upgrade sonrası çöktü. Performansı öylesine bozuldu ki daha üzerinden 1 sene geçmeden yeni versiyonu devreye soktular ve paralel adıyla yayına verdiler. Nisan ya da mayıs ayında test yayını bitecek ve paralel GFS şimdiki performansı rezil GFS'nin yerini alacak. Bu rezil performans tabi uzun vade için geçerli. Vade 3 güne inerse GFS ana çalıştırmayı da gönül rahatlığıya takip edebilirsiniz.

Gfs paralel nasıl sence uzunvade de