Ufukta Görünen Sistemlerdeki Son Durum -2014/15-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @"Siberianist" Üstad Önümüzdeki Günlerde 7 Aralıkta Görünen Sistem Hakkında Açıklamalar Yapmayı Düşünüyor Musun ?

• @"Siberianist" Üstad Önümüzdeki Günlerde 7 Aralıkta Görünen Sistem Hakkında Açıklamalar Yapmayı Düşünüyor Musun ?

Modellerde göründüğü kadar kuvvetli gelmeyeceğini düşünüyorum
    Hatta 0 izotermine bile razı olabiliriz demiştim önceki sayfada :D

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Aralığın 3. haftasına kadar boş.

Özellikle kuzey kesimler hicde boş degil bazi zamanlar bati-kuzey kesimler iyi yagis alacak insallah. Dogu ve ic kesimler ise hafifde olsa bu 7-8 gun icinde yagis alir sonrasi ise y.b avrupa ve bizde cirit attigi günler gozukuyor yarisiyorlar adeta yer kapmak icin

• Özellikle kuzey kesimler hicde boş degil bazi zamanlar bati-kuzey kesimler iyi yagis alacak insallah. Dogu ve ic kesimler ise hafifde olsa bu 7-8 gun icinde yagis alir sonrasi ise y.b avrupa ve bizde cirit attigi günler gozukuyor yarisiyorlar adeta yer kapmak icin

Yok ben kar anlamında boş dedim.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• belki çok zorlarsak düşük ihtimal alırız

Zorlarız değilde 3 haftada daha doğrusu aralığın diğer yarısı diyelim batı bölgelerde özellikle marmarada kuvvetli yağışlar ve fırtına bekliyorum he şu yağışlı dönemde 1 sistem çıkar ama karmı kkymi olur belli olmaz

• 2014-2015 kisi arasini pek iyi gormuyorum korkarim ki aralik zaten gitti de ocak subat normal altinda sogukla kapanmazsa yandik demektir.araligi zaten kasim 20 den beri dedigim gibi tamamen sicak ilik hava ile gecicek malesef

• Konu dışı mesajlar silinmiştir.

Eyvallah Samet usta :)

2014-2015 kisi arasini pek iyi gormuyorum korkarim ki aralik zaten gitti de ocak subat normal altinda sogukla kapanmazsa yandik demektir.araligi zaten kasim 20 den beri dedigim gibi tamamen sicak ilik hava ile gecicek malesef

Aralık ılık geçecek ama Ocak ve Şubatın tam olarak nasıl geçeceğini bilmiyoruz. Mevsimsel tahminimiz normaller altında tamamlanması muhtemel bir kış idi. Buradan yola çıkarak Ocak ve Şubat aylarında ülkemizde normallerin altında sıcaklık beklediğimi söylememe gerek yok sanırım.
    Yani şimdiden ahlı vahlı senaryolar yazmaya gerek yok. Aralık sonunda, ocak için de benzer bir tablo ortaya çıkarsa, işte o zaman "Ocak beklendiği gibi geçerse yandık" gibi cümleler kullanmanın yeri ve zamanıdır, tabii isteyenler için :)

• Eyvallah Samet usta :)

Aralık ılık geçecek ama Ocak ve Şubatın tam olarak nasıl geçeceğini bilmiyoruz. Mevsimsel tahminimiz normaller altında tamamlanması muhtemel bir kış idi. Buradan yola çıkarak Ocak ve Şubat aylarında ülkemizde normallerin altında sıcaklık beklediğimi söylememe gerek yok sanırım.
    Yani şimdiden ahlı vahlı senaryolar yazmaya gerek yok. Aralık sonunda, ocak için de benzer bir tablo ortaya çıkarsa, işte o zaman "Ocak beklendiği gibi geçerse yandık" gibi cümleler kullanmanın yeri ve zamanıdır, tabii isteyenler için :)

Üstat demin aoya bakdım aralık sonu ocak başı bişey gösteriyor ne dersin

• @"Siberianist" Üstad Salı günü için durum ne, -5 var kıyılarda kky olabilir mi?

Kıyılarda Kky beklentim henüz yok, belki pazartesiyi salıya bağlayan gece saatlerinde yağışın kuvvetli olduğu anlarda havada yağmurun içinde birkaç kar tanesi görülebilir.
    Fakat köyün için durum farklı. Ardeşende pazartesiyi salıya bağlayan gece kar olacak yüksek ihtimalle

• Kıyılarda Kky beklentim henüz yok, belki pazartesiyi salıya bağlayan gece saatlerinde yağışın kuvvetli olduğu anlarda havada yağmurun içinde birkaç kar tanesi görülebilir.
    Fakat Ardeşen için durum farklı. Ardeşende pazartesiyi salıya bağlayan gece kar olacak yüksek ihtimalle

Hocam Ardeşen Doğu'da kalıyor kıyı ilçesi yükseklik 7-8 metre kar olur mu ki? :D