Kışın kalan kısmı hakkında genel bilgi (2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu an gidişat iyi şubatta blocking oluşabilir enteresan olan ayin 25 inden sonra Sibirya nin hareketi genişleme var bakmissinzı kutup aşağı inmiş olabilir Sibirya fena geliyor ama daha het değil biraz dağa sabır ve bu arada semih hocam kişi bitirmiş geçen biraz duygusal yaklaşım sergiledi ama ben dedim kış bitmez hele istanbulda 30 yıl kaldım istanbulun kişi daha yeni başlıyor ama ocak ayı içinde havada kar görürseniz de sasirmayin

Einmal editiert, zuletzt von ahmet ihsan ()

• döngü kırılacak şubat öyle geçecekki ocak ayını unutacağız.çoğu meteoroloji uzmanı böyle diyor` gulfstream sıcak su akıntısı azalacak avrupa soğuyacak ve bizde bundan dolaylıda olsa yararlanacağız`(mikdat kadıoğlu)

• Şevket Freemeteo arşivleri yanlış.Saçmalamış adeta.

Yanlış değil arşivler. Ocak ayı boyunca aldığımız yağışa bakın. Yüksek basınç etkisinde soğuk günler geçirmiştik zaten 2007'de.
    Neyse ki geçtiğimiz iki gün içerisinde Atatürk Havalimanı 8mm civarı yağış aldı ve 2007 ocak ayına yaklaştı. Haftaya alacağımız yağışlar ile 2007'yi geride bırakacağız büyük ihtimalle. 2007 ayarında ama ona göre daha iyi bir ocak geçirmiş olacağız. Herşey kar değil

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• döngü kırılacak şubat öyle geçecekki ocak ayını unutacağız.çoğu meteoroloji uzmanı böyle diyor` gulfstream sıcak su akıntısı azalacak avrupa soğuyacak ve bizde bundan dolaylıda olsa yararlanacağız`(mikdat kadıoğlu)

Havada kar görsek o kadarı bile yeter bana yeterki geçen seneki kadar berbat olmasın.

• Zitat von YağmurAdam pid='84380' dateline='1390055021'

Hani yağmur dediniz nerde o bol bol gelecek dediğniz yağmurlar
    Geçen gelen sistem yetmedi ne zaman geliyor bu sistemler :@

Bro kaç aylıksın gfs yağış modellerine bak gör

• Zitat von ɞɞ Bilal ʚʚ pid='84384' dateline='1390055944'

Bro kaç aylıksın gfs yağış modellerine bak gör

Yağmur geliyo diyorsunuz yok kar geliyo diyorsunuz
    hepsi foos hiçbiri gelmiyor ben hiçbirşey anlamadım bu işten.
    :@

• Hayırlısı neyse o olsun Ocak'ta kısa kollu tişörtle dışarı çıktım artık ümidimi kestim inşallah gelir sistem veya sistemler

[size=x-large]WINTER IS COMING....[/size]

• Çok enteresan oluşumlar var şu anda konuşmak için erken olsa da heyecandan içim içime sığmıyor. Ya uzun yılların en şansız kışını yaşayacağız ya da şok şok... Bunu şimdi söyleyenler arasında olmak istiyorum... İzlanda, Rusya, Azorun öyle bloklama ihtimali var ki Akdeniz ve Ege'de doğacak olan derin A.B kararlı soğuklar ile el ele verip hayalini kurduğumuz sistemleri Şubat Başından itibaren alma ihtimali var. Şuan masal gibi dursa da olcağına yürükten inanıyorum. Bekleyin ve Şubat ayında neler olacak konuşalım derim.

• Ocak ayını amerika kıtası kazandı,kısmetse şubat ayını avrupa ve biz kazanacağız:) diagramlar ve sistemlerde istediğimiz gibi çıkar umarım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN