Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Larenuf iyi diyorsun ama konu açıp tahmin yapılması yasak

O zaman denilen tarihi bekleyeceksin kardeşim sen olayı kişisel egoya döktün ben semihi felan tanımam etmem ama seen abartıyorsun havaturkada da egolu biriydi felan olmuyor böyle havaforum her siteye benzemez arkadan konuşmaz ordan burayada laf taşıyanıda sevmezler

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• Antepkar kardeşim Semih Mesut Aşan egolu bir insan diyorsan, sen dolduruşa gelmişsin. Adam'ın alışılan karakteri uzun vade tahminidir. Yıllardan beri bu böyledir. Egolu insan mı arıyorsun? Git Havaturka'ya. İsim mi vereyim?
    1-Umut Sallak
    2-Tarantula
    3-Preator

Bu 3 ismin 2 si uzun vadede her sistemi sahiplenme peşinde, diğeride nowcasting adı verdiği tahminlerde şaş kaza başarı sağladığında kendini alıntı yapıp, söylemiştim der ama 11 şubat vasat kar olasılığı dediği yerde kar yağmadığı zaman çıkıp başarısız oldum demez.

Ey güzel antepkar kardeşim sen efsane Semih'in hiçbir tahmininden sonra ahada söylediğim tarihte geldi dediğine şahit oldun mu? Şayet tahmini tutarsa millet onu tebrik eder, o da kabul eder. Bak bu adam egoist biri olsa seni şu an banlamış, eleştirini hazmedememişti. Fakat bilemedin diyen herkese saygıyla yaklaşıyor.
    Gokhan Abur hoca 31 Ocak'ta ayın 8'inde inmesini beklediğimiz çok soğuk hava var demişti. Git o günün cnbc-e ve ntv yayın bandlarını incele. O adam 68 yıllık tecrübe, Mesut Aşan henüz 29 yaşında.

Sen egoist arıyorsan havaturka'ya tıpış yavaştan.
    Ariftarif, Arsiore ve Diyalektik dışında herkes egoist. Belki Vize Fatih Yıldız'ida egoist olmayan kategorisine katabiliriz.

Geçen gün modeller iyi giderken bu ilk başta saydığım 3 adam sen bildim ben bildim kavgasına tutuşmuştu.

Preator her sözünde kuşkucuyum DİYORya işte o kuşku paranoid belirtisidir. Googlea yaz paranoya nedir? diye karşına derin şüpheci ve megaloman insanı ifade eder diye bir tanım gelir.

Egoist=orta derece megalomani'dir. Ultra egoist ileri derece megalomandır. Megaloman kendini büyük görme hastalığıdır. Bu tip insanlar kendini ispat için, en ufak başarılarını abartırlar ve dünya onların etrafında dönüyor gibi hissederler bilgine Antepkar kardeşim :) :)

• Bari20 cm yağsın oda yeter. :) aslında cok kar yağmasını istiyorum ama gün gectikçe kaybediyorum umudumu ama beklicem sonucta daha 10 gün var çarşambaya kadar beklicem

• Arkadaşlar burası siyaset meydanı değil lütfen agresif olmayalım.Ben semih kardaşimi altı yıldır izliyorum sonuçta iyi tahmincidir. Verecekte RABBİM vermeyecekte!RABBİM neylerse güzel eyler!

• Yara yara geliyor deyipde sistem gelmezse semih için hiç iyi olmaz. :4722
    20 aralık sistemi tuttu ama genelde çok kötü tahmin yaptı.tutturamadıkları tutturduklarını katlar.
    havaturkadakilerde onun egolu biri olduğunu söylüyorlardı.bence haklılarmış.adı efsane ama kendisi ne derece öyledir bilemiyorum. ;)

Senin yaşın kaç dahada Semih abiye askerlik arkadaşınmış gibi 'Semih' diye hitap etme cesaretini gösteriyorsun?Haddini bil,saygısızlık yapma.Bu arada kusura bakma ama Havaforum değilde başka bir yerde yorum yapıyor olsaydın emin ol 1 günden fazla barınamazdın. ;)

• Daha bir hafta önce diyagramlar berbat değil miydi? Evet berbattı. Gerçekten şubat sonundaki muhtemel oluşumlar karşısında bu tip bir diyagramlar karşısında gözlerim doluyordu. Klavyeyi ıslatıyordu gözyaşlarım. 3 gün önceki diyagramlar nasıldı? 17 şubattan diyagram menzilinin sonuna kadar ortalama çizgileri -5'lerde dolanmıyor muydu? Herkes halay çekmiyor muydu? E ne oldu? Şimdi diyagramlar yine ip gibi sıcak gösteriyor. Nasıl diyagramlar bir hafta önce soğuk tokadı yediyse, yine yiyecekler inşaallah. Modellere, diyagramlara ve kış bitti diyenlere 2. Tokat yakındır...

• bukadar güzel anlatılamazdı heralde semıh hoca yı tanımadıklarından böyle konusuyorlar cnn den bılırım ben semıh hocayı ama bu sıtedekılerın yaş ortalaması kucuk oldugu ıcın tanımamaları normal :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Daha bir hafta önce diyagramlar berbat değil miydi? Evet berbattı. Gerçekten şubat sonundaki muhtemel oluşumlar karşısında bu tip bir diyagramlar karşısında gözlerim doluyordu. Klavyeyi ıslatıyordu gözyaşlarım. 3 gün önceki diyagramlar nasıldı? 17 şubattan diyagram menzilinin sonuna kadar ortalama çizgileri -5'lerde dolanmıyor muydu? Herkes halay çekmiyor muydu? E ne oldu? Şimdi diyagramlar yine ip gibi sıcak gösteriyor. Nasıl diyagramlar bir hafta önce soğuk tokadı yediyse, yine yiyecekler inşaallah. Modellere, diyagramlara ve kış bitti diyenlere 2. Tokat yakındır...

hemde sille-i osmaniye :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• "20 cm de yeter, Allah'tan umut kesilmez" sözleri 10 gün öncesinden söylenmeye başladı bile. 10 gün içinde de muhtemelen "her sene kış iyi geçicek diye bir kural yok ki " gibisinden sözler de duyulabilir.

DipNot: Bıkmadan, usanmadan söylemeye devam edeceğim; Ben karı, kışı sevmeyen bir insan değilim tam aksine çok severim. Yalnızca insanların boş yere umutlandırılıp sonra da "e, sonuçta bu tahmin. Kesin gerçekleşecek diye bir şey yok" denmesinden hoşlanmıyorum.

• Daha dün NTV 15 gün kalacak dedi ve 20 sinden sonra ist için kar olabilir dedi bugün hiçbişi yağış yok bu gidişle mgm en iyi tahmin çıkacak.

• Ben hiç bir güncellemeye kritik gözüyle bakmam şahsen, gelsin geçsin :) ne de olsa uzun vadede değişecektir, diğer akşam modellerinden bir farkı yok :) ama iyi çıkarsa da çok severim ve çok dikkate alırım :D ne yapalım kar sevdası :D