Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ben hiç bir güncellemeye kritik gözüyle bakmam şahsen, gelsin geçsin :) ne de olsa uzun vadede değişecektir, diğer akşam modellerinden bir farkı yok :) ama iyi çıkarsa da çok severim ve çok dikkate alırım :D ne yapalım kar sevdası :D

Benim içinde öyle sayılır ama üst üste 3. kötü çıkan güncelleme olacak Mustafa'm insan umudunu yitiriyor azda olsa :)

• Senin yaşın kaç dahada Semih abiye askerlik arkadaşınmış gibi 'Semih' diye hitap etme cesaretini gösteriyorsun?Haddini bil,saygısızlık yapma.Bu arada kusura bakma ama Havaforum değilde başka bir yerde yorum yapıyor olsaydın emin ol 1 günden fazla barınamazdın. ;)

saygıyı senden öğrenecek değilim.ve messiyede çocuklar messi abi demiyor.atatürkede mustafa amca diyen yok.eminim sende demiyorsundur ;)

• Beni tanıyan anlatmış.Tanımayanda nasıl yorumlarsa yorumlasın.Elbet tanıdığında pişman olucaktır.Bizde son pişmanlık fayda etmez diye de birşey yoktur.Ne olursan ol yinede gel deriz. ;)

• saygıyı senden öğrenecek değilim.ve messiyede çocuklar messi abi demiyor.atatürkede mustafa amca diyen yok.eminim sende demiyorsundur ;)

Atatürk kelimesi zaten saygı içeren birşeydir. Türk halkı kurtarıcısına bu soyadı layık görmüştür. Eğer Atatürk soyadı olmasaydı büyük ihtimalle Kemal Paşa veya Mustafa Paşa diyecektik ulu öndere ;)

• Korkarımki Dünya'nın süpergüçleri İklimide kontrol altına aldı ve kar'ın toprağa faydasinı bilen A.B.D, Çin, Rusya, Japonya, Almanya, İngiltere ve Hollanda Kar yağışlarını kendi ülkelerine çekmek için yapay soğutucularla hava parsellerini yükseltiyor veya tam tersi soğutup inici hareket yaptırıyor, alçak basınç o guzergahı izleyip hava parsellerini yükseltip soğuk havanın üstüne Nem'i çekiyor. Böylece müthiş kar yağışları oluyor bu ülkelerde. Bakınız bizde Doğu'ya yağıyor ama yağdığı yere dikkat tarım yapılması zor, kuzeydoğu anadolu ve bitlis çanağına. Mesela neden konya, yozgat, kayseri gibi tahil ambarlarımıza 1metre yağmıyorda gidip Taklamakan çölü'nün 15 km yakınına 3 metre kar yağıyor? Sebep aynı ve korkarım yapay cihazlarla İklimi tam kontrol edemeselerde, yönünü kendilerine çekiyorlar.

Kudüs'e bile kar yapmış 7 ocak sistemi. Bakıyorsun geçen senelerde savaş olan libya ele geçtikten sonra, oraya dahi kar yağıyor.? Neden çünkü o toprakları kar ıslah eder ve sömürü devlet haline gelen libyada tarım nato'nun kontrolünde. Yani G8 oradaki tarım'i paylaşacak ve batan avrupa ekonomisi bu hamle ile düze çıkacak.

Japonyada 4 metre kar hersene görülüyor. Bunlar ciddi şeyler. Şayet bizim ülke gelismez ise daha bunlar iyi günler. İleride sahra'ya bile kar yağdırıp tarım yaparlar ama ne hikmetse Türkiyeye ya yağış gelmez ya soğuk çok ilginç.

2012'yi unutun avrupa hengame içinde olmasa 2012'de bize patlamazdı. Bu sözlerimi iyi alıntı yapın çünkü 2014'te benzer şekilde geçince bana hak vereceksiniz. Allah aşkına son 8 sene küresel ısınma neden hep bize patlıyor'da gelişmiş ülkelere bol bol kar yağıyor bir düşünün.

Modelcilik oynamakla ülke kurtarılmaz beyler asıl sorunun farkına varın.
    Bu sene tüm tahminlerin çuvallaması sizce tesadüf mü? ? ? ?

• saygıyı senden öğrenecek değilim.ve messiyede çocuklar messi abi demiyor.atatürkede mustafa amca diyen yok.eminim sende demiyorsundur ;)

örneklemen hakkaten müthiş :P messi dayı dıyorum ben messi ye :hfyeni (18):

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Çok haklısın kardeş

• bu bıraz teorı gibi geldi bana ama olabılırde helekı japonlar yaparmı yapar :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Aynen öyle Sen Daha Semih Abiyi Tanımadan konuşuyorsun Bende Havaturkadaydım Sadece okuyordum Arada Cevap Veriyordum Ve Tarantula Umut Sallak Preator gibi İsimler Kadar Egoist Olan Biri Görmedim.
    Semih Abi Her Zaman Hİç Kimseye Kızmadan Ve Sabırla Yorum Yapar her Yerde Öyleydi.

• Japonların ve amerikanların kar yağışını bol almasını kuzeylerindeki soğuk depolarına bağlıyorum fakat Libya, Kudüs gibi yerlerin kar alması gerçekten tuhaf, o konuda haklısın bence Karyağısıst :)

• Ben artık ümidimi yitirimeye başladım 16 şubat dendi çıkmıyor mgm de 18 şubat deniyor çıkmayacak bence 22-23 şubat dediler yine çıkmayacak:( 26 şubatta böyle giderse ağaçlar çiçek açar ta 5 martı söylemişler ondada çıkmayacağı besbelli bence artık kışın son 5-6 gününü yaşıyoruz 26 şubatta hava 15 dereceyi bulur tekrardan:(

• Japonların ve amerikanların kar yağışını bol almasını kuzeylerindeki soğuk depolarına bağlıyorum fakat Libya, Kudüs gibi yerlerin kar alması gerçekten tuhaf, o konuda haklısın bence Karyağısıst :)

Kardeşim yaşın geç daha bazı konulara vakıf değilsin. Bu soğuk hava depoları niye durağan şekilde oraya hapsoluyor'da örneğin Tam grönland'in kara kısmında 2 ay -30'lar görülmüyor. Hayır Eskiden daha ılıman olan kanada İklimi bile bol kar yağışı alıyor, rusya alıyor, ne hikmetse bize inemiyor. İndiği yerler doğu Anadolu'nun tarıma elverişsiz bölümüne denk geliyor. Tunceli, bingöl, malatya, elazığ hatta sivasta niye tık yok? Bunlar yapay sistemi kurmuş, sibiryadan ne koparsa kuzeydoğu anadolu kapıyor, gerisi çin, rusya, japonya, amerika ve kanada arasında paylaşıyor hayır kuru soğuk olsa anlarım taklamakan çölünde yarım metre kar var. Geçen 2009'da nevada çölüne kar yağdı. Bunlar tesadüf mü? ısrail bir tarama yaptı necef çölü müthiş altın barindirıyor. Yine nevada Dünya'nın en büyük altın rezervine sahip adamlar buralarda tarım yapıyor. Rusya'nın en buz yerinde tarım yapılıyor, gobi çölünde tarım var. Çöller bol mineral ve organik madde taşır. Hele kar yağdımı çöl bereketten kudurur bu tesadüf mü sence?

• Onur_35 arkadasım yok izmir şöyle yok izmir böle deyip duruyorsun günlerden beri ne bekliyosun daha karasal iklimmi orası akdeniz iklimini yaşayan bi bölge coğrafi konumu böle sen daha ne bekliyosun yeter Allah aşkına her bi yorumunda böle şeyler diyorsun

• Onur_35 arkadasım yok izmir şöyle yok izmir böle deyip duruyorsun günlerden beri ne bekliyosun daha karasal iklimmi orası akdeniz iklimini yaşayan bi bölge coğrafi konumu böle sen daha ne bekliyosun yeter Allah aşkına her bi yorumunda böle şeyler diyorsun

7 ocak sisteminde 3 derecenin üzerine çıkamadık -3 dereceye indi ama yağış olmadı ne yapayım ? bayram mı edeyim gül gibi sistem boşa gitti diye ? hey Allah'ım ya