Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bencede herşey çok güzell gidiyor. Basınç tabloları şuan güçlü oluşumlarla italya kıyı kesimlerine -5 indirmişsede ucu açık bi oluşum. Heran herşey olabilir. Yinede şu İTÜ açıklaması olmasa daha iyi olacadı :D.

• MGM o çok umut bağladığınız 11 Şubat için uzun vade güncellemesinde İst yağmur ikonu sadece kırklareli tarafında kky ikonu koymuş. 8 şubat olmadı 11 şubat'ta olmazsa tam hayal kırıklığı.Öteleye öteleye sinirlerim gerildi çok mutsuzum Semih Bey ben modellerden anlamıyorum ama bu ötelenmeden de hoşlanmadım.Sizden ricam net bir oluşum olmadan lütfen kesin söylemlerde bulunmamanız.İyi çalışmalar.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Sibirya ayısı pençe vuracak suratınıza haberiniz yok ılıkçılar :D

:) :) O biraz zor işte diyagramlar bu sene hep soğukçu Gfs ise ılıkçı oldu ama ben gfsnin en az 6 günlük tahminlerinde yanıldığını hiç göremedim aksine soğuk gösterdi sıcak oldu :)
    Efsane olacak ama Ilık geçirilen bir Şubat efsanesi beklediğim 2 küçük sistem vardı. Artık onları bile minik sistmem olarak bekliyorum 11 Şubat ve sonrası İStanbul Anadolu yakasını kkyden öteye götüremez merkezde.

• :) :) O biraz zor işte diyagramlar bu sene hep soğukçu Gfs ise ılıkçı oldu ama ben gfsnin en az 6 günlük tahminlerinde yanıldığını hiç göremedim aksine soğuk gösterdi sıcak oldu :)
    Efsane olacak ama Ilık geçirilen bir Şubat efsanesi beklediğim 2 küçük sistem vardı. Artık onları bile minik sistmem olarak bekliyorum 11 Şubat ve sonrası İStanbul Anadolu yakasını kkyden öteye götüremez merkezde.

Bence Yanlış düşünüyorsunuz diyagramlar ayın 11 nden sonra soguma gösteriyor meteorloji genel müdürlüğüde ayın 11 de edirne kırklareli civarına kky vermiş ayın 12 si gibi kar'a dönüşür diye düşünüyorum zaten diyagramlarda bu yönde benim tahminim ayın 12 sinde yada 13 ünde marmara bölgesi iyi bir sistem alabilir tabi bu sene atmosfer cok karısık tarih kesinleşmeden net bir şey söylemek söz konusu değil.Takibe Devam :D

• :) :) O biraz zor işte diyagramlar bu sene hep soğukçu Gfs ise ılıkçı oldu ama ben gfsnin en az 6 günlük tahminlerinde yanıldığını hiç göremedim aksine soğuk gösterdi sıcak oldu :)

Gfs nin 6 günde yanıldığını hiç görmedim demişsiniz alın buyrun Gfs'ye göre tahmin yapan diyagramların bizi hüsrana uğrattığı çıktı.Hayatınızda bir ilki gerçekleştiriyorum. :)

• Hahahahaha :hfyeni (18): Güldürdün beni dostum, GFS'nin 6 gün içinde hiç yanıldiğinı görmedim diyorsan modelleri takip etmiyorsun bence :hfyeni (18): 19 aralık gece çıktısının 5 gün sonrasına yanı 24 aralığa gösterdiği senaryo aşağıdaki gibi. -12'ler var :)

Bak 24 aralıkta ne olmuş :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

İstisnalar kaideyi bozmaz dersen bi tane daha göstereyim ben sana
    7 ocak için 1 Ocak GFS akşam çıktısında GFS'nin gördüğü :)

Gerçekte olan :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Bir de GFS 6 gün içinde hiç yanılmazmış, pehhhhhh :hfyeni (18):

• Ariftarif® tüm kılıçları çekti bugün. Herhalde birşey gördüki sevincinden fink atıyor. Ecmwf stockholm basınç anomalisini paylaşmış diyorki sibirya ıskandinav'ıda kudurtacak, efsane mi doğuyor? diyor.
    Dileğimiz bu sene mevsimlik tahmin dışında çokça yanıldığı bu döngünün kırılması ve nokta atışlarla sahalara geri dönmesi. BAKALIM 55 yıllık hayat tecrübesi ve 40 yıllık meteoroloji tecrübesi, eski günlere dönecek mi?
    Benim dün modeller başlığında söylediğim gibi yarın taze bir balon ölçümü ile genel basınç anomalileri tekrar güncellenecek, ve çarşamba tekrar bir balon daha var. Bu iki güncelleme'de ne görürseniz artık o. İyiysede kötüysede. Dua edin iyi çıksın. Bir'de neydi onun adı heron değilde amerikan pradatör'ü mü ne? insansız hava araçları var ya o da uçak rotaları için basınç ölçüyor. Bugün 12z'de onun verileride girilebilir.

• Gfs nin 6 günde yanıldığını hiç görmedim demişsiniz alın buyrun Gfs'ye göre tahmin yapan diyagramların bizi hüsrana uğrattığı çıktı.Hayatınızda bir ilki gerçekleştiriyorum. :)

Lafı ağzımdan aldın be dostum :D Ben de diyagram paylaşacaktım, sen diyagram paylaşınca ben de model paylaştım :hfyeni (18): Arkadaş anlamıştır herhalde :hfyeni (18):

Sanırım GFS'nin ne olduğunu bilmiyorsunuz ya da hiç takip etmiyorsunuz. GFS'nin her güncelleme de farklı sonuçlar çıkardığı günler olmuştur bırakın 6 günü ... Sabah -10 akşam +10 koyan modeldir GFS..

• Sibirya isyana hazırlanıyor, İzlanda koşa dursun yerinde
    İskandinav yükseği uyanıyor, çatallı keskin bir kılıç var elinde
    Azor bir hançer misali deliyor İspanya, İngiltere'yi,
    Ok yaydan çıktı bir kere, bundan sonra döner mi ahali???

İzlanda karşısında gördüğünde afallıyor önce Sibirya'yı.
    Sibirya'nın asiliği kaplıyor ortalığı, yankılanıyor gürültülü kahkahası.
    Son pişmanlıkta polarlar, derin düşüncelere dalmış Orta ve Batı Avrupa kar sevdalıları,
    Sizin zamanınız bitti Orta ve Batı Avrupa, bizim buralarda ise yeni başladı kış denen uzun şarkı...

Günün anlam ve önemini anlatan bir şiir :D :D

• Bu şiire bir rep daha vereyim. Yalnız yeni üye sıfatında olduğum için en fazla 7 yazıyor bilgine :)

• Bu sibirya harbi nedir?
    Var mı eşi benzeri...
    Türkiyeyi severmiş,
    Soğuyla tam gelirmiş.

Batı Avrupa bakarmış
    Orta avrupa bakarmış
    Türkiye coşarmış
    Efsaneyle sabirya gelirmiş...

Kısa ve öz
    Şair ;Oğuz BEZİRCİ...

• O kadar mesudum ki anlatamam. Hava Durumu forumumuz şair yetiştiriyor. Kesinlikle buradan farklı meslekler çıkacaktır. Bravo arkadaşlar hepinizi takdir ediyorum.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]