Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Adıdır hani derler ya
    Nam-ı diğer sibirya.
    Taşır buz gibi soğuğu,
    Kar yağdırır boydan boya.

Yakutsk'tan kalkar gelir,
    Dolanır rusya, ukrayna.
    İnmek için feldir feldir,
    Meydan okur alayına.

Bu sene bize küstü gitti.
    Giderken tehdit etti.
    Siz göreceksiniz bundan sonra
    Sizin için artık kış bitti.

Böyle demiş ve gitmişti.
    Tüm umutlar bitmişti.
    Derken vicdan'a geliyor.
    Durun size son şans diyor.

Bakalım göreceğiz sözünün eri mi?
    Yoksa dönek bir serseri mi?
    Zamana bırakıp göreceğiz.
    Belkide umutlari toprağa gömeceğiz.

Sibirya göster bize gücünü. Al izlanda'dan öcünü.
    Bu 1 ay çok dokundu.
    Canımıza nokta nokta okundu.

• Ne zaman kar yağarsa karanlıklar loş olur,
    Bu mevsimde manzara gerçekten bir hoş olur.
    Tablo olur sokaklar kıssa sürer mazisi,
    Loş lamba ışığında kar yağarken sevgisi.

Sanki beyaz bir örtü üstünde kardan adam,
    Karanlığı dağıtır bu manzara her zaman.
    Şenlenir kar yağarken bütün çevre ışıldar,
    Sevinç dolar içime neşeliyim ben dostlar.

Alkışlamak istiyorsan +Rep :D

• Buda benden olsun lakin şiir değil Tosun paşa filminden biraz alıntı biraz değişiklik konuyla ilgisi olmasada yöneticilerden anlayış bekliyorum..
    Adile naşit:Gİtti güzelim beyaz vadi.
    Şenerşen: Olamaz gidemez. Hem havaforum ailesi öyle KOLAY pes edemez :D .
    Damatlardan biri: Sibirya beyaz vadiyi :D orta Avrupaya veriyoo ne yapabiliriz ki ...
    Şenerşen:Durun şimdi bi çaresine bakarız. Buldum, o bize gelmiyosa biz ona gideriz. Orta avrupaya yolculuk varrr HAYDİ Ya Allah. (Uçak biletleri forumdan bi zahmet :D ) O Kadar orjinal değil ama idare edin artık :D ...

• Uzaklarda sibirya mahvetti bizi izlanda.... izlanda....
    Yine gelecek sistemler şubat ortasında...
    Hani benim sibiryam sibiryam gel sana artık be sibiryam.
    Yine gittin balkana ne talihisz başım var.
    Hanim benim sibiryam sibiryamm....

Can-İstanbul Teknik Üniversitesi Şairlik Bölümü:Saygılar sevgiler

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• GFS dün -10 gösterir sabah kalkarsın +10 gösterir ;)
    Hangisi gerçeklişir bunun ayrıca yanlış cümle kurmuş olabilirim Ocak 15 itibari ile ben gfs de saçmala yanılma görmedim şuan tüm tahminler gfs ile doğru orantıda .

• GFS dün -10 gösterir sabah kalkarsın +10 gösterir ;)
    Hangisi gerçeklişir bunun ayrıca yanlış cümle kurmuş olabilirim Ocak 15 itibari ile ben gfs de saçmala yanılma görmedim şuan tüm tahminler gfs ile doğru orantıda .

Yav nası beceriyosun şöyle kıvırmayı. Kurmasaydın yanlış cümle. Şuan telefonda olduğum için resim atamıyorum ama sanırım 20 ocak civarı GFS 27 ocak için -10'ları sokmuştu çok net hatırlıyorum. Sonuçta -5 zar zor girdi. GFS kutsal bir şey de değil sonuçta elbet değişebilir. Tüm tahminler onunla doğru orantılı diyorsan da hem diyagramdan, hem GEM, NOGAPS, ECMWF'den, hem de ECMWF diyagramlarından bi habersin demektir, kusura bakma,.

• Evet arşivlerden buldum, 22 ocak 2013 GFS 00Z güncellemesini bir incele bakalım. Hiç bir öngörüsü gerçekleşmemiş zavallının. Bir de ayın 15'inden sonra hatası olmadı diyorsun. Güncellemeleri takip etmiyorsun bence, burada sonra GFS kraldır diye ahkam kesiyorsunuz. Eminim GFS soğuk senaryo verseydi de GFS başarısızdır diyecektiniz. Yanlış bilgi vermeyin, arşivlere bakın bari de öyle söyleyin GFS'nin hata yapıp yapmadığını. Evet şimdide dersin ki "Yanlış yazmışım GFS 25 ocaktan beri hata yapmıyor"

• şimdi soğuk havalar orta avrupaya akıyor. Bu süreç yaklaşık ayın 10 onuna kadar devam edeceği gibi gözüküyor.daha sonra sibirya ve azor birleşmesi var azor bu defa daha doğuya konumlanacak ve sibirya azor birleşmesi olacak inşallah şimdi kıta avrupaya supolar hakimiyeti olduğu için ve azor atlantikte olduğu için beklediğmiz soğuklar bize sokulamadı şimdi şubat ilk 10 günü kayıp daha sonra sibirya var sıra bize gelecek inşallah

• Evet arşivlerden buldum, 22 ocak 2013 GFS 00Z güncellemesini bir incele bakalım. Hiç bir öngörüsü gerçekleşmemiş zavallının. Bir de ayın 15'inden sonra hatası olmadı diyorsun. Güncellemeleri takip etmiyorsun bence, burada sonra GFS kraldır diye ahkam kesiyorsunuz. Eminim GFS soğuk senaryo verseydi de GFS başarısızdır diyecektiniz. Yanlış bilgi vermeyin, arşivlere bakın bari de öyle söyleyin GFS'nin hata yapıp yapmadığını. Evet şimdide dersin ki "Yanlış yazmışım GFS 25 ocaktan beri hata yapmıyor"

Şu foruma girdiğimden beri kışı getiriyorsun merak ediyorum bu kışı getiren sendeki özgüven nedir. Veriler ise yazık olucak o verilerine senin ile mart 1 de konuşmak istiyorum nerde o şubatta beklediğin kış MUSTAFA diye ;) bekleye dur bence belki gelir :)

• Senin hata yapmaz dediğin GFS şuan kar verdi -8'leri soktu, hadi dön bakalım şimdi, anadolu yakası kky'yle yetinir anca demiştin ya, hadi dön tekrar, şimdi en fazla 10 cm'de hadi dönmeni bekliyorum. Ben en azından tahminimi yaptım ve tahminimi gerçekleşmeyeceği kesinleşinceye kadar savunurum değiştirmem. Arif üstadın bir sözü vardır "Tahminimi değiştirip birkaç kez ölmektense, tahminimin gerçekleşmesini bekleyip bir kere ölürüm" diye. Tahminimde dönmedim, GFS ise topaca döndü, bak -8'i soktu. Sıra sende, 180 derece dön etrafında ;) Tahminim tutmazsa bu benim sonum değil utanmam da, çünkü en azından tahminimin ardında durup yanıldım, isteyen beni kaile alır istemeyen almaz. Sen ise önce 5cm dedin, sonra 10cm dedin, daha bugün kky ile yetinir anca dedin, topaca döndün be dostum. Birazdan da 10cm dersin. Demeni 4 gözle bekliyorum.

• Ne diyeceğimi sana sormam, burada yapılan tahminlerle de seninle sid.k yarıştırmaya meraklı değilim. Ben 11 şubat demiyorum, 11 şubattan sonraki dönem diyorum. 23 dememe gerek yok zaten o da 11 şubattan sonraki dönemde :) hahahah. Gerçekleşmesinin imkansız olduğu anda bırakırım anca ben gemimi. Döneklik de yapmıyorum, sadece yeni sistemi söylüyorum. Yoksa "Ay ocak sonu omadı şubat sonuna erteledim efsaneyi" felan dediğim de yok. Söylediğim her tarih birbirinden bağımsızdır ;)

• Sibirya sizide ezip geçecek gibi görünüyor. :)

Hem de öyle ezmek ki Ahmet abi... Sadece sibirya değil, Sibirya asiliğiyle korkutacak, ayağıyla ezecek, İskandinav yükseği çatallı keskin bıçağıyla ortadan ikiye ayıracak, Azor yüksek basıncı da kalanları süpürecek inşaallah. :)