Güneydoğu İçin Ocak Sistemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biraz tuhaf gelebilir size...Şöyle söyliyim antakya merkez den çok az yükseklikteyim...Son 4 yıla kadar her sene buraya kar yağarken hemde 2-3 defa bizden biraz daha alçakta olan antakya ya yağmıyordu...Tuhaf bişey hiç bi zaman anlayamadım..Dmi gübeş gösterirdi sabah okula giderken yerler bembeyaz : )...Bi ara 1 hafta boyunca 2004 te olması gerekiyo aralıklarla hergün kar yağmıştı...Yine diyorum size tuhaf gelebilir...

• Son güncellemelere göre ayın 11 gibi beklediğimiz sistem malesef urfa ve nizipe kar bırakmayacak:( bu seferde soğuk var ama yağış yok.nzizip ve urfadaki arkadaşlarım bu benim kendi tahminim ama bu kışdan fazla umutlanmayalım.bende çok istiyorum ama gelmiyor işte..yani kısaca havada bulut yok karda yok...

• Son güncellemelere göre ayın 11 gibi beklediğimiz sistem malesef urfa ve nizipe kar bırakmayacak:( bu seferde soğuk var ama yağış yok.nzizip ve urfadaki arkadaşlarım bu benim kendi tahminim ama bu kışdan fazla umutlanmayalım.bende çok istiyorum ama gelmiyor işte..yani kısaca havada bulut yok karda yok...

Kardeş şimdiden o sistem için üzülmeye gerek yok. Daha süre uzun. Doğu Akdenizde AB alanı oluşabilir ilerde modellerde. Modelleri takip etmek lazım...

• Herkese selam Kral hemşerim sanada ayrıca selamm :)
    [hr]
    Herkese selam Kral hemşerim sanada ayrıca selamm :)
    Bende ilk tahminimi yazmak istiyorum. yarın umarımki lodos etkili olmadan önce Gaziantebin yükseklerine kar düşme ihtimali yüksek yağış 5 gibi artıyorr.

• Herkese selam Kral hemşerim sanada ayrıca selamm :)
    [hr]
    Herkese selam Kral hemşerim sanada ayrıca selamm :)
    Bende ilk tahminimi yazmak istiyorum. yarın umarımki lodos etkili olmadan önce Gaziantebin yükseklerine kar düşme ihtimali yüksek yağış 5 gibi artıyorr.

Aleykümselam kardeş. Önümüzdeki 1 haftalık dönemde sıcaklıklar kar sınırında olduğu için bölgesel kar, yağmur ya da kky yağışları normaldir. :biggrin:

• Son günlerde forumda sırf Güneydoğu konusunda mesajlar var. Yok Antep'e yağmış da Urfa'ya yağmamış. Bırakın bu diyalogları. Zamanı geldiğinde tüm Güneydoğu kar alır. Bunu büyütmenin anlamı yok...

• EVET URFADA 1 DERECEYE ÜŞTÜ YAĞMUR YAĞDI ANTEPTE 6 DERECEDE KAR YAĞDI[hr]
    BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİKARADENİZDE BU KADAR SICAK HAVANIN NEDENİ NEDİR bilen varmı BENCE REKOR KIRDI KARADENİZ

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• EVET URFADA 1 DERECEYE ÜŞTÜ YAĞMUR YAĞDI ANTEPTE 6 DERECEDE KAR YAĞDI[hr]
    BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİKARADENİZDE BU KADAR SICAK HAVANIN NEDENİ NEDİR bilen varmı BENCE REKOR KIRDI KARADENİZ

Fön rüzgarları Karadenizde sıcaklığın yükselmesine neden oluyor. Aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsin...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fön_Rüzgarı

http://www.nedir.net/fon-ruzgarlari.html

• BU SİSTEMDEDE BİŞEY OLMASSA G.DOĞU BUNDAN SONRA BİŞEY BEKLMESİN SONRA HEP BALKANLARDAN GELECEK MARMARA KARA GÖMÜLECEK BİZ HAKKIMIZI KULLANDIK SIRA BATIDA

• ANTEP 6 DERECE
    VE SOĞUMA FAZLA OLMAZ[hr]
    AMA BELLİ ETMEZ ANTEPTE 6 DERECE DE KAR YAĞMIŞTI ÖRTÜ OLUR BELKİ BU GECE :biggrin:

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• ANTEP 6 DERECE
    VE SOĞUMA FAZLA OLMAZ[hr]
    AMA BELLİ ETMEZ ANTEPTE 6 DERECE DE KAR YAĞMIŞTI ÖRTÜ OLUR BELKİ BU GECE :biggrin:

6 derece olan Gaziantep merkez değil. Gaziantep merkez istasyonunda sıcaklık 4 derece şu an.. 6 derece gösterilen yer antep merkeze 40 km uzakta ve rakımı antepten 150 m daha az. Burdan bakarsan Gaziantep Oğuzeline değil, Gaziantep Gaziantep yazan istasyona bakacaksın...

http://www.mgm.gov.tr/sondurum/turkiye.aspx?g=T

• MORAL BOZMAK GİBİ OLMASIN AMA İMKANSIZ GİBİ BEYLER ://....HATAY A Bİ BAKSANA HATTA AKDENİZ E AMAN ALLAHIM KARA GÖMÜLÜR BÖYLE OLURSA!