2015 Yılının En Güçlü Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sabaha doğru saf kar öğleden sonra kuvvetlenecek ve yarın geceye doğru ise havanın daha çok soğuması ile lapa lapa kar görme olasılığı yüksektir

• Sistem daha başlamadı. Yarın gece bu saatlerde çok farklı yazarsın :)

Yok hocam şu an için zaten beklentim yok ama 2 yıldır Kadıköy'deyim hiç kar görmedim desem yeridir. Gerçi şu an Acıbadem'deyim, Kadıköy'e kıyasla daha içerde ve belki 1 derece daha soğuktur. Umarım siz haklı çıkarsınız da bu sistemde biz de en azından 10-12 santimetre görürüz. Gerçi yerde kalsa razıyım o noktaya geldim artık.

• Yok hocam şu an için zaten beklentim yok ama 2 yıldır Kadıköy'deyim hiç kar görmedim desem yeridir. Gerçi şu an Acıbadem'deyim, Kadıköy'e kıyasla daha içerde ve belki 1 derece daha soğuktur. Umarım siz haklı çıkarsınız da bu sistemde biz de en azından 10-12 santimetre görürüz. Gerçi yerde kalsa razıyım o noktaya geldim artık.

kardeşm ben kadıköyde çalışıyorum evimde çamlıcada ben kadıköy kadar uğrusuz bir yer görmedim yağsa bile 3 saat sonra kar olmuyor yerde öyle bir uğrsuz yer orası anlamadım gitti..

• İstanbul; 2012 kışına benzer yada yakın etkili kar yağışlarıyla karşılaşabilir bu sistemde....Bu sefer İstanbul Kar Fırtınasına nihayet hazır ol (Batı Karadeniz özellikle sahil kesimleri ve yüksek kesimler metrelik kar yağışları gorulecek)

• İstanbul; 2012 kışına benzer yada yakın etkili kar yağışlarıyla karşılaşabilir bu sistemde....Bu sefer İstanbul Kar Fırtınasına nihayet hazır ol (Batı Karadeniz özellikle sahil kesimleri ve yüksek kesimler metrelik kar yağışları gorulecek)

Orta ve Doğu karadeniz nasıl olur

• neden 2015 in en güçlü sistemi bu seçildi, ocak 5 sistemi çok daha güçlüydü, çoğu yerde soğuk rekorarı kırıldı, yağış açısından da fena değildi, bu da ondan farklı olmayacak gibi görünüyor yağış olarak

• neden 2015 in en güçlü sistemi bu seçildi, ocak 5 sistemi çok daha güçlüydü, çoğu yerde soğuk rekorarı kırıldı, yağış açısından da fena değildi, bu da ondan farklı olmayacak gibi görünüyor yağış olarak

Çünkü İstanbulun kıyı ilçelerini bile Kara gömecek -16 olmasa bile...Rakım 50 mt üstü olanlar görsel şenlige hazır olsunlar..

• orta karadeniz kıyılarında KKY yüksek kesimlerde kar yagısı ancak etkisi batı karadeniz gibi olmaz.....Dogu Karadeniz ,Batı bölgeleri ve Batı Akdeniz yagıs almaz kuru soguk olabilir...

samsun alaçamda şuan kar başladı kıyılarda kky diyosun kıyılarda kuvvetli kar olacağını semih abi dahi herkes söyledi orta karadeniz için soğuk şuan samsunun batısında doğuya doğru ilerlemekte