İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Basmakci'ya bu sefer de 61 kg düşmüş yani basindaki Dazkiri'ya damla dusmeden aliyor iki seferdir

• Basmakci'ya bu sefer de 61 kg düşmüş yani basindaki Dazkiri'ya damla dusmeden aliyor iki seferdir

66,8 oldu. Bu sene rekor kırmadan rahat etmeyecek anlaşıldı.

Ben geldiğim için istasyon rüyasında alır 30-40 mm leri. ^^

• 66,8 oldu. Bu sene rekor kırmadan rahat etmeyecek anlaşıldı.

Ben geldiğim için istasyon rüyasında alır 30-40 mm leri. ^^

69 kg olmus su an ve geçenki 85 kgde de sel vs olmamıştı bunda da olmamis. Türkiye'de bu yagislara dayanabilecek altyapi cok az vardır tebrik etmek lazim

• Hocam senin istasyonda yağış olcer de mi var Davidson falan mi aldın

Ben de sadece yağış ölçer var TFA’nın. Konumumda orta kuvvette sağanak var. Merkez 2. defa kaçırıyor. Şuhut-merkez arası yağıştan haşat oldu. 2 defa üstü üste kırmızı çekti o bölge.

• Kütleler birden oluşup batıdan doğuya kayıyordu. Yağışın yönü batı oldu mu Afyon nakavt. Bize güney güneydoğu ya da güneybatı yönünden gelmesi lazım. Doğudan gelirse de iyi alıyoruz ama o yönden nadir geliyor.

• Kütleler birden oluşup batıdan doğuya kayıyordu. Yağışın yönü batı oldu mu Afyon nakavt. Bize güney güneydoğu ya da güneybatı yönünden gelmesi lazım. Doğudan gelirse de iyi alıyoruz ama o yönden nadir geliyor.

46 mm aldığımız yağış doğudan gelmişti hocam geldi mi sağlam geliyor yarın ve Salı da oluşumlar olacak hayırlısı bakalım

• Kirkikindi sezonunu bitirmeye yakiniz en etkili gunun bugun olmasi bekleniyodu bir sye cikmadi merkeze. Yarın kutleler yavas olacak genel olarak yonleri kuzeybatili olacak ama olusumlar daha cok guneyimizde bekleniyor

• Kirkikindi sezonunu bitirmeye yakiniz en etkili gunun bugun olmasi bekleniyodu bir sye cikmadi merkeze. Yarın kutleler yavas olacak genel olarak yonleri kuzeybatili olacak ama olusumlar daha cok guneyimizde bekleniyor

17-22 arası son demler olacak gibi Hocam. Belki temmuza kadar 22’ sinden sonra 1-2 gün daha yağış olabilir sonrası kurak sezon. Temmuz Ağustos kurak olmasını isterim. O dönemde fazla yağış alınca ardına gelen kış kötü geçiyor geçen sezon bunu gördük. Bunun gibi örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

• 17-22 arası son demler olacak gibi Hocam. Belki temmuza kadar 22’ sinden sonra 1-2 gün daha yağış olabilir sonrası kurak sezon. Temmuz Ağustos kurak olmasını isterim. O dönemde fazla yağış alınca ardına gelen kış kötü geçiyor geçen sezon bunu gördük. Bunun gibi örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Katılıyorum. Çoğu yerde yağışların yararından çok zararı oldu artık bitmesi daha hayırlı olur.