İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar ciddi bir kar yağışı için Bu sabah saatleri ve Çarşamba günlerine odaklanın sahillerde ciddi bir birikim olmasa da şehrin yükseklerinde 15 cm leri görebilirsiniz Bu modellere göre mümkün görünüyor.

• İstanbul radarı şekilden şekile girmeye devam ediyor bakalım...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 hafta önceki şehrimizin aldığı ilk kar sistemini son dakika duyurmuştu umut yoktu pek. Ona gülüp geçmiştik ama bir anda örtülük kar oluşmuştu kayda değer şeyler olmuştu bu sefer güvensek mi yine acaba umudu kesmeyip...

Doğum gün'ün kut alsın yiğit, nice kut almış yıllar dilerim.

• Arkadaşlar sakin olalım lütfen. İstanbul yapısı gereği çok komplike bir şehirdir. Üstü deniz altı deniz ve ortasından boğaz geçmekterdir. Ve ortalama rakımı 40m dir. Bu sebepten dolayı modeller şehrimizi tahmin etmekten çok zorlanmaktadır. Unutmayalım sistemi getiren Allah C.C dir. Ecmfw ,gfs, icon bunlar kul yapısı olmakla beraber sadece ve sadece tahmin yapmaktadırlar. Unutmayınızki bu kar kaderimizde varsa gelcektir. Kendinizi strese sokmayiniz. Herkesin her şey gönlünce olsun kalın sağlıcakla.

• Adnan Kahveci mahallesinin 143 rakımında 1 derece uzays3271653126

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• En güveniliri olan ECMWF'ye göre en soğuk saatler çarşamba gecesinden öğlene kadar sonra kapanışı yapıcaz...

(1881-193∞)

• Kar bulutları nereye eserse orayı vuruyor arkadaşlar son durum;

(1881-193∞)

• En güveniliri olan ECMWF'ye göre en soğuk saatler çarşamba gecesinden öğlene kadar sonra kapanışı yapıcaz...

[attach='164280','none','false'][/at

Yarın sabah saatlerinden itibaren sıcaklık sorunu yaşanmayabilir, umarım her şey gönlünüzce olur.