🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu test sayısı ve vaka oranı ile italyanın normalleşme çabaları çok normal. Büyük bir bedel ödediler ama , sonunda sağlıklı günlerin ışığı görünüyor.

Memleketim içinde aynı oranları görmeyi umuyorum , inşaallah.

• Kurallara uyulmayacağı için sıkıntı yok(!) Kurallara uyan yerler dışlanıp uymayan yerler tercih edilecek.

aynı fikirdeyim , bir hafta on gün sonra , vatandaş da , esnaf da kurallara uymayacak , denetlemelerde göstermelik olacak.

Bütün olay kişisel tedbirlere kalıyor. Özellikle 15-20 gün çok önemli bence.tüm ailece haziranın 20 sine kadar süreci takip ederek , ciddi şekilde tedbirlere devam edeceğiz. Bu sürecin sonunda Ak koyun kara koyun ortaya çıkacak. Ondan sonrasına hep beraber bakacağız.

• tamam italya adına sevindik ama aklıma da bir çok soru geldi. Yanlış hatırlamıyorsam biz yatay seyire geçtiğimizde , italya hala peak yapmamıştı. Tv de hep italya yı seyrediyor , forumda konuşuyorduk yandılar bittiler diye.

Tarih 30 mayıs italya vaka olarak günlük beşyüz altı rakamlara indi. Biz binli rakamların altında henüz istikrar sağlayamadık. Hangi ara bizi geçtiler . Biz daha iyi durumda değilmiydik. Anlamadım gitti.

• tamam italya adına sevindik ama aklıma da bir çok soru geldi. Yanlış hatırlamıyorsam biz yatay seyire geçtiğimizde , italya hala peak yapmamıştı. Tv de hep italya yı seyrediyor , forumda konuşuyorduk yandılar bittiler diye.

Tarih 30 mayıs italya vaka olarak günlük beşyüz altı rakamlara indi. Biz binli rakamların altında henüz istikrar sağlayamadık. Hangi ara bizi geçtiler . Biz daha iyi durumda değilmiydik. Anlamadım gitti.

Biz yatay seyire geçtiğimizde italya peak yapmıştı ve vakalarıda azalışa geçmişti hocam

• Biz yatay seyire geçtiğimizde italya peak yapmıştı ve vakalarıda azalışa geçmişti hocam

tamam da bu durum , bugünkü tabloyu yine açıklamıyor ki? Bizim rakam olarak onlardan iyi olmamız gerekmez miydi. Çünkü biz onlar kadar hiç kötü olmadık.

• tamam da bu durum , bugünkü tabloyu yine açıklamıyor ki? Bizim rakam olarak onlardan iyi olmamız gerekmez miydi. Çünkü biz onlar kadar hiç kötü olmadık.

evet onlar kadar kötü olmadık hiç ama biz hala 4.600 lü vaka bildirirken onlar 3 binin altına düşmüştü

• Rusya bugün 316 bin testte 8.952 vaka bildirmiş, ABD şuana kadar 127 bin test ile 9.605 vaka bildirmiş.

rusyanın test-vaka oranı da çok iyi. Sanki geçen gün burada , rusya ipin ucunu kaçırdı diye bir yorum okudum. Eğer ipin ucu kaçmış hali bu ise , bravo.

• rusyanın test-vaka oranı da çok iyi. Sanki geçen gün burada , rusya ipin ucunu kaçırdı diye bir yorum okudum. Eğer ipin ucu kaçmış hali bu ise , bravo.

Hocam vaka çok olduğu için diyolar, günlük 9 bin vaka geliyor ya ama dediğiniz gibi oran çok iyi 0.2 oran

• hindistan rekor kırarak 8300 vaka bildirdi hindistan hergün bir öncekine göre daha yüksek vaka bildiriyor ve genelge yayınlandı yasakları da gevşeticekler çok kötü günler bekliyor 1 milyon ölüm deyince dalga geçenler vardı ama bu iyimser bir tahmin olacak

• hindistan rekor kırarak 8300 vaka bildirdi hindistan hergün bir öncekine göre daha yüksek vaka bildiriyor ve genelge yayınlandı yasakları da gevşeticekler çok kötü günler bekliyor 1 milyon ölüm deyince dalga geçenler vardı ama bu iyimser bir tahmin olacak

hocam tek başına vaka sayısı üzerinden yorum yapmak sağlıklı değil, test sayısınında bildirirseniz daha sağlıklı olur !

Kritik hasta sayısı 8.944 ve 1 haftadan fazla oluyor güncelleneli tekrar güncellendikten sonra 15 bini bulur heralde ve hergün vakaların yarısı kadar iyileşen bildiriyorlar ama bir zamandan sonra artık hastanelerde yer kalmayacak, ben 1 milyon kadar yüksek bir sayı beklemem ama yinede ölümler fazla olacak gibi

• hocam tek başına vaka sayısı üzerinden yorum yapmak sağlıklı değil, test sayısınında bildirirseniz daha sağlıklı olur !

test sayısı hergün aynı hocam, hergün 120-130 bin arası test yapıyorlar, bugün 127.761 test yapmışlar, Rusya 316 bin testte bu kadar vaka bildirdi bugün

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()