Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • değerli hocalarım güneydoğu bölgesi olarak nisan ayında üşümeye alışık değiliz ne zaman bu soğuk hava terk edecek bölgemizi

• Ayın 10’undan sonra çekilmeye başlayacak, döngü kırılacak

Efsane bir döngüydü...İnşallah yağışsız günler fazla sürmez ve yeni yağışlı bir döngü daha yakalarız..Hazır yakalamışken böyle bir döngüyü, rekor üstüne rekor kıralım:love::love:

• Efsane bir döngüydü...İnşallah yağışsız günler fazla sürmez ve yeni yağışlı bir döngü daha yakalarız..Hazır yakalamışken böyle bir döngüyü, rekor üstüne rekor kıralım:love::love:

Gfs bu akşamki güncellemeyle size nefes yok diyor. 15 nisandan ay sonuna kadar serin ve yağışlı hava devam ediyor.

• Gfs bu akşamki güncellemeyle size nefes yok diyor. 15 nisandan ay sonuna kadar serin ve yağışlı hava devam ediyor.

Sıcaklıklar ister istemez artacak. Bu nedenle yağışlar daha kısa süren ancak daha fazla yağış bırakabilecek konvektif fırtınalara evrilebilir.

• batman çayı ile dicle nasıl akıyor öyle kıyıyı döve döve...maşallah ilk defa böyle gördüm. batman barajıda tüm kapaklar açık olmasına rağmen tehlike veriyormuş yıllardan beri ilk kez acil durum tahliyesi yapacaklar

• normalde haziran ayına kadar urfa'ya gelmeyecektim ama bu bol yağışlı sezonu ve coşan otları, doğayı, kırları, canlanan dereleri görmek ve piknik yapmak için önümüzdeki hafta urfa'ya gelecem inşallah...

• Bu gün Elazıgda 30- 45dk kuvvetli sağnak vardı caddeler sokaklar nehire döndü ama gelin bakın ki mgm sadece 1.2 kg yağış oldu diyiyor gelde inan şimdi ^^

Kütle şehrin kuzey tarafında etkili oldu tam o sırada mgm bölge istasyonunun önünden geçiyordum yağış orta kuvvette filan yağıyordu. Bak mesela Harput'a 6 kg yağış düşmüş. Bölge istasyonu merkeze uzak olduğu için ölçümler çok sağlıklı olmuyor ozellikle bahar aylarında.

• can23 hocam ben burada değildim de gördüğüm biri dün gece çok yağmur yağdı dedi ama mgm'ye bakıyorum sadece 2.6 kg düştü diyor. Gerçekten yağdı mı fazla yine mgm mi eksik ölçtü sence?

• Bugün öğle ve öğleden sonra yüksek shear farkı ve eşlik eden CAPE'in etkisiyle Mersinde süperhücreler etkili olacaktır. Denizde hortum ve küçük çapta dolu görülebilir. Akşamüstü Adananın da etkilenme ihtimali var.

• Selam millet ....

SON 2 SENE ONDAN ÖNCEKİ 7 8 SENENİN değerini cümle aleme gösterdi....Onca seneden sonra 2 kayıp senemiz oldu sağlık olsun. Ama çok şükür güzel yağış aldık ve almayada devam ediyoruz Elhamdülillah....Gelecek yaz için sıcaklıklar Aşırı sıcak ,normal sıcak arası nerde konumlanır:/ derseniz ? Bu soru DA mayıs ta netleşicek inş . .... .SAĞLICAKLA...

• Selam millet ....

SON 2 SENE ONDAN ÖNCEKİ 7 8 SENENİN değerini cümle aleme gösterdi....Onca seneden sonra 2 kayıp senemiz oldu sağlık olsun. Ama çok şükür güzel yağış aldık ve almayada devam ediyoruz Elhamdülillah....Gelecek yaz için sıcaklıklar Aşırı sıcak ,normal sıcak arası nerde konumlanır:/ derseniz ? Bu soru DA mayıs ta netleşicek inş . .... .SAĞLICAKLA...

El Nino var Basra çok etkili olmaz daha çok Afrika sıcaklarından atak görürüz. Normallerden yağışlı bir mevsim olması daha olası.