Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çarşamba günü sabah erken saatlerde Gaziantep-Tarsus arası yolculuk yapacağım.Sizce kar durumu açısından bi sorunla karşılaşır mıyım?Lütfen yorumlayın teşekkürler.

çarşamba sabah antepte kar olcaktır. 4 mevsim ya da kış lastiğin varsa sorun olmaz. Problem yaşayacağın bölgede bi antepten çıkarken bide olursa otobanda nurdağından sonraki tüneller bölgesinde olur. Bahçeden sonra zaten gönül rahatlığıyla gidersin kardeş.

• Mgm'nin 7 günlük tahmini yağış anlamında doğru. Sadece 11 Şubat Salı ve 15 Şubat, 16 Şubat yağmur değil kar olacak bölge. Onun dışında yine ayın 11'i Hatay yüksekleri de kar alabilir. Yağış anlamında doğru ama yağışın türü biraz önce dediğim gibi bazı yerler için hatalıdır. 31 Ocak'ta, 8, 11, 12 Şubat karlı demiştim güneydoğu için. 3-4 gün önce de ,12,13,14,15, 16 karlı demiştim. 14 yerine 11 oldu. Çok şükür Rabbime. Artık son anlara girdik. Sistem konuşacak.

• ZngbXV.png

Mgm'nin 7 günlük tahmini yağış anlamında doğru. Sadece 11 Şubat Salı ve 15 Şubat, 16 Şubat yağmur değil kar olacak bölge. Onun dışında yine ayın 11'i Hatay yüksekleri de kar alabilir. Yağış anlamında doğru ama yağışın türü biraz önce dediğim gibi bazı yerler için hatalıdır. 31 Ocak'ta, 8, 11, 12 Şubat karlı demiştim güneydoğu için. 3-4 gün önce de ,12,13,14,15, 16 karlı demiştim. 14 yerine 11 oldu. Çok şükür Rabbime. Artık son anlara girdik. Sistem konuşacak.

Hocam Gfs Neyse.Bize Kaç mm Kar Beklersin

• ZngbXV.png

Mgm'nin 7 günlük tahmini yağış anlamında doğru. Sadece 11 Şubat Salı ve 15 Şubat, 16 Şubat yağmur değil kar olacak bölge. Onun dışında yine ayın 11'i Hatay yüksekleri de kar alabilir. Yağış anlamında doğru ama yağışın türü biraz önce dediğim gibi bazı yerler için hatalıdır. 31 Ocak'ta, 8, 11, 12 Şubat karlı demiştim güneydoğu için. 3-4 gün önce de ,12,13,14,15, 16 karlı demiştim. 14 yerine 11 oldu. Çok şükür Rabbime. Artık son anlara girdik. Sistem konuşacak.

mehmet hocam mgm maraşa biraz yan çiziyor. Sen ne dusunuyorsun?

• ZngbXV.png

hocam senin dilin ne konişiy 😊 tebrik ederim cidden.

• çarşamba sabah antepte kar olcaktır. 4 mevsim ya da kış lastiğin varsa sorun olmaz. Problem yaşayacağın bölgede bi antepten çıkarken bide olursa otobanda nurdağından sonraki tüneller bölgesinde olur. Bahçeden sonra zaten gönül rahatlığıyla gidersin kardeş.

Allah razı olsun kardeşim.İnşallah herkes sağ salim geçirsin sistemi bizde.

• hatayı soran arkadaşlar vardı. 5 sene hatayda çalıştım çok kar yolu gözledim :) 2015 şubatta kırıkhanda güzel bi kar yağışı görmüstüm. Arkadaşlar salı akşam saatlerinden sonra çarşamba gün boyu kar şansı var hatayın. Özellikle merkez ve harbiyenin. Çok yoğun ve uzun soluklu olacağını sanmıyorum ama hatayı iyi bilen biri olarak süprizlerle dolu olabileceğinide düşünüyorum. Rüzgarınız kuzeydoğudan söylediğim tarihlerde bu yüzden bence kar alacaksınız ozellikle çarşamba sabaha karşı diye düşünüyorum.

• Mgm'nin 7 günlük tahmini yağış anlamında doğru. Sadece 11 Şubat Salı ve 15 Şubat, 16 Şubat yağmur değil kar olacak bölge. Onun dışında yine ayın 11'i Hatay yüksekleri de kar alabilir. Yağış anlamında doğru ama yağışın türü biraz önce dediğim gibi bazı yerler için hatalıdır. 31 Ocak'ta, 8, 11, 12 Şubat karlı demiştim güneydoğu için. 3-4 gün önce de ,12,13,14,15, 16 karlı demiştim. 14 yerine 11 oldu. Çok şükür Rabbime. Artık son anlara girdik. Sistem konuşacak.

Hocam Hatay'ın yüksekleri zaten neredeyse tüm kış kar alıyor. Batılı sistemlerde bile kar yağışı alıyor. Tüm motivasyonumuz şu an 85 rakımlı merkez Antakya için.