Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok takla attı doğru ama son yıllarda lehimize değişimler olmuyor genelde soğuk senaryodan sıcak senaryoya kayma oluyor. Modellerin vade yaklaştıkça dengeye gelmesini anlarım ama gfs uzundur zayıf kalıyor . Zaten en güvenilir hava durumu kaynaklarının ecmwfye göre tahmin yapması tesadüf de değil.

• Üstadlar son gfs güncellemesine baktım kar haritası Urfa’ya kadar inmiş. Hemde baya yağış gösteriyor. Bu Umutsuz tablo neden acaba. Yoksa yanlış mı yorumladım malum amatör bir takipçiyim

• alın size doğusundan güneydoğusuna tarihi sistem 12 şubat 2020 :) oturun ve bekleyin gelirse ne ala, gelmezse takdiri ilahi.. özellikle elazığ ve malatyalılar yağışın azlığından asla şikayetçi olmayın bu sene yerde bile adam gibi 5 cm kar görmediniz. güneydoğuya daha mı çok yarıyor, yarasa ne olacak. siirt 1 metre alsa nolacak, diyarbakır yarım metre alsa elazığ kuru soğuk yese nolacak. biz geçen sene fazlasıyla kar aldık zaten. bırakın da 31 ocak 2017'den beri adam gibi kar almayan güneydoğu kara yıkılsın.

• Ben bu foruma 4 Ocak 2012 tarihinde üye oldum. Daha önceki yıllarda da uzun vadeli yaptığım tahminlerle tanınmıştım. Bu forumda bir dönem Güneydoğu Anadolu Sorumluluğu da yaptım ama kişisel nedenlerden dolayı 2016-2019 yılları arasında aktif olarak çok fazla tahmin yapmadım. 12-13 gün sonraki sistem tahmini yapmayı çok severim. Eski üyeler beni tanır. İnşallah yanılmayız da çok güzel kar alırız. 22 Ocakta, 31 Ocağı bekleyin demiştim. Yağdı çok şükür. 31 Ocakta da 8 şubat, 11 şubat ve 12 şubat demiştim. Orda da şimdilik güzel gidiyor. 11-12 şubatta şu an görünen, gündüz bile tüm güneydoğuda eksili sıcaklıklarda kar yağacak. Okul tatilleri kaçınılmaz görünüyor.

• Ben bu foruma 4 Ocak 2012 tarihinde üye oldum. Daha önceki yıllarda da uzun vadeli yaptığım tahminlerle tanınmıştım. Bu forumda bir dönem Güneydoğu Anadolu Sorumluluğu da yaptım ama kişisel nedenlerden dolayı 2016-2019 yılları arasında aktif olarak çok fazla tahmin yapmadım. 12-13 gün sonraki sistem tahmini yapmayı çok severim. Eski üyeler beni tanır. İnşallah yanılmayız da çok güzel kar alırız. 22 Ocakta, 31 Ocağı bekleyin demiştim. Yağdı çok şükür. 31 Ocakta da 8 şubat, 11 şubat ve 12 şubat demiştim. Orda da şimdilik güzel gidiyor. 11-12 şubatta şu an görünen, gündüz bile tüm güneydoğuda eksili sıcaklıklarda kar yağacak. Okul tatilleri kaçınılmaz görünüyor.

hocam 12 şubatta kahramanmaraşta da okullar tatil olacak mı :)

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

:thumbup: