Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

 • Dostum ben hayatımda böyle bir yağış görmedim bizim burda dün gün boyunca neredeyse hiç durmadı akşam ve gece zaten anlatılmaz ve yaşanır. Gerçekten bu aylarda çok ender rastlanan bir sistem oldu bizim için.

  Aynen valla dostum bende sanırım en son böyle yağışı yıllar önce Mayıs'ta sel olduğunda hatırlıyorum. Bugün internette dolaşan videoları gördüm. Zarar çok fazla malesef. Arabalar bile sürüklenmiş bazı yerlerde. Yağmur bugün de devam ediyor. Bazı bölgelerde yine kuvvetli. Demin video attı arkadaşım sanayi tarafında mükemmel bir yağış var. Bizim buralarda daha hafif. Pazara kadar sürecek bu yağışlar aralıklarla. Sonra belki baharı hissederiz artık yada direk yaza geçiş yaparız sanırım :)

 • Tarımla uğraşan çiftçiler aşırı yağışlardan muzdarip....Babam aşırı yağış dolayısıyla tarlaya girememekten şikayetçi...Ağaçlar çiçek açamıyor....Açanlarda aşırı yağıştan ara arada yağan doludan döküyor.....Bu sene yazın en sıcak günlerinde bile tabanda su bol olacak çok şükür.... Yinede aşırı yağış yüzünden REKOLTE DE sıkıntı olacak GİBİ....RABBİM Üzerimizde ki bereketini lütuflarını hayırlısıyla arttırsın inş . ALLAH 'A emanet olun.....

  Aynen hocam forumdaki genç arkadaşlar işin ciddiyetinde değil hala bu mevsimde kar yağsın istiyorlar zaten aşırı yağış bi şey bırakmadı bugün buğdayın kilogram fiyatı 2 tl’ye varmış eğer bu döngü kırılmaz ise gelecek seneyi düşünmek istemiyorum

 • Aynen hocam forumdaki genç arkadaşlar işin ciddiyetinde değil hala bu mevsimde kar yağsın istiyorlar zaten aşırı yağış bi şey bırakmadı bugün buğdayın kilogram fiyatı 2 tl’ye varmış eğer bu döngü kırılmaz ise gelecek seneyi düşünmek istemiyorum

  Hiç bir şey bizim isteğimizle olmuyor ki ne yapalım bu sene de yağacağı varmış yağmurun. Şimdi ben kar yağsın isterim sen güneş açsın dersin ama bizim ki sadece bir dilektir doğanın dediği olur. Yani suçlayacak kişiler aramayın boşa. Allah ne derse öyle olur.;)

 • Kirk ikindi yagmurlari basladi herhal bu bir kac gundur ikindi zamani masallah guzel yagiyor..Kirk ikindi yagmurlari bolgemizde hangi tarihte basliyor acaba bilgisi olan varmi ?

 • Ocak başından bu yana Adıyaman 610 kg'den fazla yağış almış şimdiye kadar.Herhalde nisan çıkmadan çoğu güneydoğu şehri yıllık yağışını çıkaracak anlaşılan.Urfa ise 30 kg daha yağış alırsa yıllık yağışına varacak.:):):)

 • 1-18 nisan toplam yağışları :

  Adana : 66,5

  Gaziantep : 69,2

  Şanlıurfa : 53,3

  Adıyaman : 105,4

  Malatya : 34

  Mardin : 144,7

  Diyarbakır : 116,6

  Elazığ : 80,8

  Tunceli : 117,2

  Erzincan : 40,2

  Batman : 104,5

  Bingöl : 107,2

  Siirt : 87,4

  Muş : 63,3

  Erzurum : 53,5

  Hakkari : 130,6

  Van : 31,6

  Ağrı : 51

  Iğdır : 15,2

  Kars : 24,3

  Ardahan : 34,3

 • Yarın ki yağışlara Mgm uyarısından sonra Estofex’de dikkati çekti.  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • MGM yarın için Sarı uyarı verdi.


  "21.04.2019 Pazar günü ülkemizin güneydoğu kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Şırnak, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."