Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu akşamki ecm çıktısı gösterdiki Aralık sonuna kadar bölgemiz kıyı şeridi kar alamayacak. Ahmed hocanın yanılması beni şaşırttı. Tabi modeller ağzımıza bir kaşık bal dökmeden de duramadı. Vade yaklaşınca sistem yine zora girecektir ama biz paylaşalım burda duruversin veri. 3a36ed.png

• Hocam o olsa bu olsa. Evet ama olmuyor işte. Moral bozmayalım ama işimiz bu yıl geçen yıl gibi zor.

Yok gayet de iyi oldu Ecmwf 240. saate bakarsanız. Bu sefer soğuklar güçsüz değil. Sistemin sıcak tarafında kalmadığımız sürece geliyor sorun yok. Gfs bir sıcak tarafta bırakıyor bir soğuk tarafa dahil ediyor. Gem gayet iyi durumda. Zamanla çözeceğiz Azorun durumunu alacağı konumu şuan modeller farklı senaryolar deneyebilir bu normal 168.saatte başlıyor Azor şekillenmeye. Ki Ecmwf de hiç sorun yok, ana çıktı ısrarla İzlandayı oyuna dahil ediyor ve sistem indiriyor. Hayırlısı ne ise o olsun.

• Madur61 hesabın yeni olsada muhtemelen bu foruma yabancı değilsin sıkı takipçinim. Konumuza gelince bir tane olumlu mesajın yok ve iyiye giden şeyler olsada kötü olanı ön plana çıkarıyosun. Kötülükten beslenmeyi bırakmalısın.

• arkadaşlar umutsuzluğa kapılmaya gerekyok buyılki sinoptikle geçenyılki sinoptik arasında dağlarkadar farkvar bölgemiz illaki özlediği kar yağışlarına kavuşacaktır meraketmeyin semih hocabile karadeniz için enaz bitane efsane sistem bekliyorum derken bu umutsuzlukney onu anlayamadım daha kışın başındayız unutmayın efsaneler ansızın geli verir kendini hemen belli etmez öyle olmasaydı zaten adı efsane olmazdı efsane sistemleri bir inceleyin bakalım nasıl ve neşekilde gelmisler hatta modellerde hiçbirsey yokken ansızın bastırı vermiş😊😊

• Great Khan hocam ab alanı bence Kıbrıs’ın batısında oluşacak ve Doğuya kayacak ancak morlu çekirdek 216. saatten itibaren burnunu doğuya kırmış görünüyor. İnşallah dediğiniz gibi sistemin gücü iyi olur da kırıntılar kalmaz.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Great Khan hocam ab alanı bence Kıbrıs’ın batısında oluşacak ve Doğuya kayacak ancak morlu çekirdek 216. saatten itibaren burnunu doğuya kırmış görünüyor. İnşallah dediğiniz gibi sistemin gücü iyi olur da kırıntılar kalmaz.

31 Aralık-1 Ocak da ilk salınım var orada Ab alanı hazırlanıyor zaten sıkıntı yok. Hareketleri önemli.

Eğer Azor kendini kaybedip İzlandayı duman etmezse, yani sıcak sektörde kalmazsak o ab alanı soğuklar inişe geçtiği an Kıbrıs'dan doğuya hareketine başlamış olur. Ege de derinleşip kuzeye tırmanmadığı sürece ziyanı yok ab alanının. Soğukları o çekecek aşağı. Hemde bayağı kuvvetli soğuklar.:hfyeni (29):

• Madur61 hesabın yeni olsada muhtemelen bu foruma yabancı değilsin sıkı takipçinim. Konumuza gelince bir tane olumlu mesajın yok ve iyiye giden şeyler olsada kötü olanı ön plana çıkarıyosun. Kötülükten beslenmeyi bırakmalısın.

Kötü ben olayım da yeterki kar yagsın. Evet ben 4 yıldan beri çok yakından forumu takip ediyorum. Bu zamana kadar attığım resimler ile her daim pozitif olmaya çalıştım. Lakin modellerin bizimle bu kadar oynaması bizi haliyle üzüyor. Hakkımıza razı gelip sabırlı olacağız. Rabbim neyler neylerse güzel eyler.