Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecm bölgemize hiç bir şey vermedi. Batı da sıkıntı da. Benim için ecm kıral. Bizim bölgemize hiç bir zaman sistem vermedi ve bizi umutlandırmadı. Gfs gibi bizi alaya almadı. Gfs ye göre ayın 3 ü öğleden sonra yoğun kar başlıyordu. Palavra palavra. Gerçek olan ecm. Tebrikler.

• Gfs yide ecmwf yide beğendim Ocak 6-10 arası kademe kademe sıcaklık düşüşü ikinci atağın son darbesiyle şuanki ve önceki görüntülere göre 8-10 Ocak gibi kar.

Fakat burda okadar olumsuz yazı yazılıyorki tamam yazılsın EYVALLAH fakat içini doldurursak yani verilerle desteklersek iyi olucak insanın keyfini kaçırıyorsunuz. huseinskas ı şimdi daha iyi anlıyorum

• Azor orta avrupadan yükselmedi mi işimiz zor. Bir de AB Kıbrıs dolaylarında olmalı. Edvard mıdır ne nane ise günlerce adamı yakıp durdunuz. Beddua etti o da bize. Azor İngiltere de 1 ay dursa da bize güçlü bir sistemin geleceği yok.

• Gfs yide ecmwf yide beğendim Ocak 6-10 arası kademe kademe sıcaklık düşüşü ikinci atağın son darbesiyle şuanki ve önceki görüntülere göre 8-10 Ocak gibi kar.

Fakat burda okadar olumsuz yazı yazılıyorki tamam yazılsın EYVALLAH fakat içini doldurursak yani verilerle desteklersek iyi olucak insanın keyfini kaçırıyorsunuz. huseinskas ı şimdi daha iyi anlıyorum

Diyagrama bir bakınca herşey ortada. Kandırılıyoruz. Adım gibi eminim buna. Olumlu bir şey göremiyorum ben. Ocak 15 den sonra inşallah güzel şeyler olur bölgemiz adına.

• Bak madur61 diyagram yakın vade bilgisi model ile %100 örtüşür iken uzak vade ihtimalleri yansıtır İlk atakda Doğuya kaçan sıkı izobarlı ab makine dişlisi gibi dönerek kırıma kaçıyor iken ikinci dalgayı beraberine çekiyor bu iki gündür böyle soğuk cephe bazen derin bazen orta kuvvetli oluyor bu durumda azor zaten kendine alan bularak genişler ki burda olduğu gibi. Çok olumsuzsun bu kadar olma

• Madur61 kandırıldığından adın gibi eminsen ne model takibi yap nede bizi takip et. Neyse daha fazla yazmıyacağım ben olaylara müdahil olunca konu uzuyor.

Senin dilin neden sert. Sanki sen kandırılmadın da toprağım. Az sakin. Sen galandarı bilirsin daha galandara girmedik. Bizim bölge için kış 15 inden sonra inşallah.

• Son nokta galandar. Herkes sakin olsun. Oltayı denize attık balığın vurmasını bekliyoruz. Bu işler sabır gerektirir. Benim tek üzüldüğüm modellerin saçma sapan çıktılar sunarak bizi heveslendirmesi ve bizi alaya alması. Kalın sağlıcakla.

• arkadaşlar boşyere ortamı germeye gerekyok bizim elimizden bişeygelmez sadece sabırlı birşekilde beklemek gerek gazagelipte başkalarına veryansın yapmanın neluzumu var şurda toplasan önümüzde 3 aylık birkış sezonu var bu koskoca 3 ayıda boşgeçiricek değiliz elbet biz sadece konumuza odaklanalım birbirimizi yemeye çalışmayalım☺☺

• Güzel hemşerilerim anlıyorum geçen kışın korkusu var ama 2 sene üst üste boş geçirmek nebiliyim 10 yılda bir olur, modeller değişebilir olmadı ocağın 2. yarısı ve eski dostumuz şubat var. Allah'ın izni ile bu kış bölgece en az 1 tane sağlam sistem alacağız, az daha sabır vesselam