S-400 Soğuk Havadan Koruma Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben oyumu şimdiden kullanıyorum müsaadenizle @Efsane-Semih kesinlikle uzun vade böyle bir yetenek kısa vadede heba edilmemeli diye düşünüyorum kısa vadeyi ortalama bilgisi olan herkes yapabiliyor önemli olan görünmeyeni görmek ^^

• @Efsane-Semih hocam tahmin işleri hiç kolay değil heleki bu sene hiç kolay değil ancak sistem gelsede gelmesede bu forumda diğer hocalarımızla beraber başta siz olmak üzere sizden çok şey öğrendim vede devam ediyorum oyüzden kimselere kulak asmayın derim

asıl sorum ise bu sene böyle bir kış geçirmemizin nedeni nedir? amerika'nın batısı kurak iken doğusu dondurucu soğukların olduğu, atlantiğin sıcak , avrupanın soğuk ve bizim kurak bir mevsim geçirmemizin başlıca problemi bünyamin hocamızın bahsettiği gibi jet akımlarımıdır ?

küresel ısınma diyoruz ancak geçen senede küresel ısınma vardı ve bir senede bukadar kış farklılığı yaşanmasını buna bağlamak istemiyorum açıkcası

Jet akimlari ile alakasi yok. Jet akimi sebep degil sonuctur. 23 Ocak sisteminde Azor bize sistem indirirken jet akimi gucsuzmuydu. Sorunun icinde cevabida var aslinda. Atlantik sicak. O bolge ufak bir soguk temasinda a.b uretiyor. Bati Avrupaya ilerliyor.Azoru baskiliyor ve azorda yonunu batiya ceviriyor. Ayni sekilde Hazar yuksegide kistan cok caldi. sibirya yb istedigimiz konumu alamadi. ayrica avrupada soguk bir kis gecirmedi. iskandinavya haric soguma olmadi. ilk defa soguyacaklar.

• semih usta messi bile yeri geliyo penaltı kaçırıyo ama maçı bırakmıyo sonuç ne oluyo bi bakmışınız maç sonu messi hat trick yapmış. sizde hava forumun hatta tüm hava forumlarının messi'siniz, varsın bu sefer top direkten dönsün.

• semih hocam 5 yaşındaki yeğenim bile sizin farkinizda. havaya bakıp "efsane akin kar gelecek diyor" şeklinde oyunlar bulmuş. Siz biz karseverler için her daim efsanesiniz kar yağsa da yağmasa da siz efsane semih hocamızsınız. Bugüne kadar ki tüm tahminleriniz için teşekkürü bir borç bilirim kendi adıma. @Efsane-Semih

• ALLAH gönlüne göre versin biraderim ıns istediğin mertebeye ve makama kavuşursun bu seneki modellerin hepimizin bildiği gibi 96 saatte bile mutakabati yok sen yinede bunu bildiğin halde uzun vade tahmin yapıyorsun bu bile seni bana göre efsane yapan şeydir bildiğin yoldan şaşma derim rabbim isindede guxundede muhaffak eylesin @Efsane-Semih

• semih hocamıza laf söyletmem kardeşim kim olursa olsun kusura bakmasin burdan belirteyim hemen çepe alirim adam kıral kıral boş muhabbette gerek yok bilen bilir semih hocamızı adam gibi adam üç kuruşa beş kuruşa kimse harcayamaz ayık olun saygılar X(

• Bize uzun vadede öngördüğünü direkt olarak aktarmanı istemeyecek üyenin bu forumda bir işi olmadığını düşünüyorum @Efsane-Semih hocam. Tahminlerin sayesinde bizimde bir çok şeyi bir çok kişiden önce öğrenmek ve bu bilgiyi yakinlarimizdakilerle paylaşmak güzel bir duygu.

• @Efsane-Semih hocam ben bir şey farkettim.
    Ne olursa olsun bu sene bence bizi karlı günlerden yoksun kılan abd de ki kutubun olmasi . Aralik ikinci yarisindan itibaren etkili olmaya baslamisti ocak 10-15 ine kadar da sürdü sonra o kutubun dönüş yönüne baktim sanki tekrardan bidaha giriş yapacak gibi abd ye bu sefer güç kazanarak ve korktugumuz başımiza geldi ve bu seferde yine kutup yani (batı kutbu) abd dolaylarinda giris yapacak ki ilkinden cok fazla kalmayacak gibi.

Ama bir tuhaflik var kutup ne zamancekilse hersey lehimize donecekken işte bize inen soguklarin törpülene törpülene gelmesinde ki sebep abd ye tekrar kutubun girmesi oldu .

Demek istedigim insallah , o kutup abd den cekildikten sonra güç kazanip bir daha abd ye dalmasin bence o kutubun dönüş yönü de bir sikinti var bizim için. Insallah subat için bir daha aynisini yapmaz.

• Nasa yağışların gitgide azalacağını söylüyor ilerleyen yıllarda içme suyu bile büyük bir sorun haline gelicek mikdat hoca evlerimizin altına sarnıç inşaa etmekten bahsediyor bizde artık tam bir ortadoğu ülkesi olacağız.

Bundan sonra kar görmek mucize :/

• @Efsane-Semih hocam ben bir şey farkettim.
    Ne olursa olsun bu sene bence bizi karlı günlerden yoksun kılan abd de ki kutubun olmasi . Aralik ikinci yarisindan itibaren etkili olmaya baslamisti ocak 10-15 ine kadar da sürdü sonra o kutubun dönüş yönüne baktim sanki tekrardan bidaha giriş yapacak gibi abd ye bu sefer güç kazanarak ve korktugumuz başımiza geldi ve bu seferde yine kutup yani (batı kutbu) abd dolaylarinda giris yapacak ki ilkinden cok fazla kalmayacak gibi.

Ama bir tuhaflik var kutup ne zamancekilse hersey lehimize donecekken işte bize inen soguklarin törpülene törpülene gelmesinde ki sebep abd ye tekrar kutubun girmesi oldu .

Demek istedigim insallah , o kutup abd den cekildikten sonra güç kazanip bir daha abd ye dalmasin bence o kutubun dönüş yönü de bir sikinti var bizim için. Insallah subat için bir daha aynisini yapmaz.

aralığın ikinci yarısına kadar hep sulu kar aldık ondan sonra kar göremedik haklısınız hocam

• Öğretemedik bir türlü öğretemedik.Eline,ayağına sahip olmayı öğretemedik.Zararlı mesajı kısa yoldan yok etmeyi öğretemedik.Neyi yapmayın dediysek yapıldı.Sonra biz devreye girdik ama yine biz suçlu olduk.Ne diyeyim Allah ıslah etsin.