İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 11 inden sonra aşırı güçlü sistem gelmese bile en azından soğuk tarafta kalacak gibiyiz iç ve yüksek bölgeler banko gelen yağış kar olur. kıyılar için bir kaç derecelik soğumaya bakar. Ama en güzeli mevsimin kış olduğunu hatırlayıp üşüyecek olmamız. En azından şimdiki gibi dışarıda bahardaymışız gibi davranmayız.

• 11 inden sonra aşırı güçlü sistem gelmese bile en azından soğuk tarafta kalacak gibiyiz iç ve yüksek bölgeler banko gelen yağış kar olur. kıyılar için bir kaç derecelik soğumaya bakar. Ama en güzeli mevsimin kış olduğunu hatırlayıp üşüyecek olmamız. En azından şimdiki gibi dışarıda bahardaymışız gibi davranmayız.

umarım uzun sürer.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Moskova`da yağan kara hayran kaldım. Kış onlar adına geç geldi, fakat son 50 yılın en fazla kar kalınlığına kavuştular. Acaba biz onlar kadar şanslı olabilecekmiyiz?
    Bu seneki talihsizliklere bakacak olursak zor, ama insan umut ediyor. Her ne kadar kışı bitirsemde 2-3 günde 1 modellere bakıyorum.

• kışı bitirdim bilmem ne gibi cümleler bana çok mantıksız geliyor...bir de bunu diyenler,burda defalarca konu açmış kişilerdende var...kışı bitirenler,bu fikirlerini kendilerinde saklasalar çok daha iyi olur...bitirmişiniz sözde ama burda günde 6 defa model takip ediyorsunuz af edersiniz...saygılar..

• Tarih tekerrürden ibarettir............
    İstanbul ağırlıklı olarak Yoğun kış şartlarını mart ayı içerisinde yaşamıştır.
    (ayrıca rumi takvime göre ocak ayı içindeyiz )
    bu senede bunun olması umudu ile daha kış bitmemiştir.
    Atalarımızda bu söz boşa söylememiş.
    Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.............

• kışı bitirdim bilmem ne gibi cümleler bana çok mantıksız geliyor...bir de bunu diyenler,burda defalarca konu açmış kişilerdende var...kışı bitirenler,bu fikirlerini kendilerinde saklasalar çok daha iyi olur...bitirmişiniz sözde ama burda günde 6 defa model takip ediyorsunuz af edersiniz...saygılar..

+1

Birde bir kere yazsalar anlarım neredeyse her mesajlarında "kışı bitirdim yok böyle yok şöyle" yazmaktan sıkılmadılar.Bittiyse senin gözünde bir kere yazarsın tamam anlarım ama sürekli aynı şeyi yapanların amaçları ne acaba

• Kimseyi incetmek istemem ama bir problemimi sizinle paylaşıyorum:Bu forum İstanbul adına soruların sorulduğu ve İstanbul adına konuların konuşuldugu bir konudur. Model sayfasında dua edip ateş edenlere gösterilen tepkiyi bu bölge konularında göstermemeniz beni üzüyor sayın forum yöneticileri. Tamam sinerji totem felan anlıyoruz. Bazı arkadaşlar sırf mesaj olsun diye yazıyor. Hangi sayfaya gitsem geri kalan günler şöyle geçecek efendim , şöyle kar alıcaz inşallah , martın kapısı var küreği var felan... Yani anladınız siz , bu tür mesajları okumaktan bıktım şahsen. Herkes gördüğünü söylüyor zaten. İyiyse iyi deriz kötüyse kötü deriz. Ayrıca o arkadaşlarımız için açılmış olan ağlama sayfası, karsızlık felan oralar da kendilerini pek göremiyoruz.
    Umarım üzerinize alınmazsınız.Bir yanlışımı gördüyseniz şimdiden özrümü diliyorum. Saygılar

• En güzeli sisteme 72 saat kala bakmak modellere tabii sistem kalırsa ya da kıvırmazsa bu sene bol miktarda oryantal model var al birini vur ötekine