Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

  • Sayın üyeler herkese iyi akşamlar. Ben de başkentimizden katıldım hava forum ailesine . Cahilliğimi mazur görünüz bir sorum olacak. Sormak için uygun başlıkta mıyım onu da bilemiyorum ancak sormak istedim. Siklonun derinliğini neye bakarak karar veriyoruz acaba? İzobarların sıklığı mı? Sayısal değer olarak mesela 1013 mb altına ne kadar çok inerse derinleşir mi? Teşekkür ederim.

  • Murat Şahin'in twitlerini okumanızı öneririm, ben o kadar bilgili değilim ama yağışı ab nin üretmediğini ab ile soğuk cephe arasındaki hatta cephesel yağış oluştuğunu, Ankara'nın bu sistemde tam sınırda olduğunu, ancak kendisinin balyoz adını verdiği sistemin ne lodosu ne de başka bir şeyi dinleyeceğini, iç kesimlerde ani 10-15 derecelik düşüşlerle kar beklendiğini, buna Ankara'nın merkezinin de dahil olduğunu, kırsal kesimlerde zaten sorun olmadığını, 300hpa haritasını da ekleyerek ve bu haritanın doğru okunmasını belirterek bir tahminde bulunmuş. Sonuçta tahmin; tutar ya da tutmaz ama umarım tutar. İlgliler ve bilgililer inceleyebilir.

  • Murat Şahin'in twitlerini okumanızı öneririm, ben o kadar bilgili değilim ama yağışı ab nin üretmediğini ab ile soğuk cephe arasındaki hatta cephesel yağış oluştuğunu, Ankara'nın bu sistemde tam sınırda olduğunu, ancak kendisinin balyoz adını verdiği sistemin ne lodosu ne de başka bir şeyi dinleyeceğini, iç kesimlerde ani 10-15 derecelik düşüşlerle kar beklendiğini, buna Ankara'nın merkezinin de dahil olduğunu, kırsal kesimlerde zaten sorun olmadığıno, 300hpa haritasını da ekleyerek ve bu haritanın doğru okunmasını belirterek bir tahminde bulunmuş. Sonuçta tahmin; tutar ya da tutmaz ama umarım tutar. İlgliler ve bilgililer inceleyebilir.

    Yani diyorki yagis sogukla uyum sağlayacak.Hocam rica etsem Murat Şahinin twitter adresini atabilirmisiniz