Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Millet siteye yorum yapmaya korkuyor.Yönetcilerin yanlış tutumları yüzünden siteye kimse girmiyor artık.Bir kaç sene önce forumun bir zevki vardı ama şuan o gitti.

Ne yapalım herkes istediğini,içinden geleni ve hissiyatını yazsın tartışmalar çıksın bizde izleyelim mi?Bakın bir önceki sayfada bir yazı yazdım verisi bilgisi olan buyursun yazsın.Ben bir moderatörüm yaptığımı yazdığımı yanlış buluyosanız adminlere şikayet edebilirsiniz.HavaForumu gerçekten takip edenler bizleri iyi bilirler.

• Millet siteye yorum yapmaya korkuyor.Yönetcilerin yanlış tutumları yüzünden siteye kimse girmiyor artık.Bir kaç sene önce forumun bir zevki vardı ama şuan o gitti.

O yüzden mi her gün 150 bin kişi giriyor?O yüzden mi her yenileme de her sayfa da bir mesaj var?Yap hatayı yasak olanı yap mesajım silinsin ardından yönetici hatalı sitede eski hava yok.Kusura bakmayın sizin gibiler türedikten sonra asıl sitenin havası kaçıyor.Beğenmeyene kapı sağ üst köşede.Kuyruğu sıkışan aynı iftirayı atmayı çok seviyor.Madem o hava yok neden bu sitedeseniz hala?Buna bir cevap var mı?Ben söyleyeyim zamanı yeri gelince sizin gibi düşünen bir zatı muhterem çıkarsa çıkayım ortaya laf atayım yeter. Kusura bakmayın siz varken de bu insanlar buraya geliyor siz yokkende gelir.Azıcık lafınızın arkasında iseniz daha ne bu sitenin önünden geçer ne de ziyaret edersiniz.

• kısacası kimseyi kırmaya lüzum yok ben yine gireceğim eski günleri yad etmek için o heyecanı yaşamak için belki daha az paylaşımda bulunacağım ama kırmadan dökmeden yapalım bu işi hatamızı görmeyi bilelim.

• O yüzden mi her gün 150 bin kişi giriyor?O yüzden mi her yenileme de her sayfa da bir mesaj var?Yap hatayı yasak olanı yap mesajım silinsin ardından yönetici hatalı sitede eski hava yok.Kusura bakmayın sizin gibiler türedikten sonra asıl sitenin havası kaçıyor.Beğenmeyene kapı sağ üst köşede.Kuyruğu sıkışan aynı iftirayı atmayı çok seviyor.Madem o hava yok neden bu sitedeseniz hala?Buna bir cevap var mı?Ben söyleyeyim zamanı yeri gelince sizin gibi düşünen bir zatı muhterem çıkarsa çıkayım ortaya laf atayım yeter. Kusura bakmayın siz varken de bu insanlar buraya geliyor siz yokkende gelir.Azıcık lafınızın arkasında iseniz daha ne bu sitenin önünden geçer ne de ziyaret edersiniz.

hocam dedikleriniz konusunda haklısınız amacım tartışmak değil ama üslup konusunda hatalı olduğunuzu düşünüyorum sadece bu konu hakkında değil genel olarak benim fikrim sadece bu içerik olarak haklı olsanızda üslubunuz bunu dile getirişiniz yanlış bence

• Yillardir birsey yazmadan takip ediyorum bu forumu ve buradaki adminlerin de moderatorlerin de forum kullanicilarina karsi uyari sertlikleri hep ilgimi cekti. Uyarmak var, uyarmak var bunun ayrimina deginmeye calisiyor sanirim yukaridaki arkadas. Ayrica dikkatimi ceken bir diger sey de asla elestiri kabul edilmemesi, yapmayin kac yasinda insanlariz bu kadar elestirilmeye kapali olmayin. Saygilar

• Arkadaşlar konuyu alıp farklı noktaya getirmek mi doğru olan.Yıllardır bu forum çok eleştiri gördü hep içerden yıpratılmaya çalışıldı Samet admin haksız değil.Madem forumu beğenmeyenler var buyursun gitsinler demek en doğalı.Kusura bakmasın kimse bizler sadece kış aylarında forumda değiliz yılın 365 günü burdayız ve gerçek HavaForum takipçileri bir aile gibidir.Arkadaş verisiz yazıyor aranızda itiraz edenler oluyor müdahale etmesek tartışma çıkacak ama hala olayı farklı yerlere çekiyosunuz.Emin olun kim hangi üslubu hak ediyorsa o üslubu kullanıyoruz.Bence konu daha fazla uzamasın kalpler kırılmasın.

• hocam dedikleriniz konusunda haklısınız amacım tartışmak değil ama üslup konusunda hatalı olduğunuzu düşünüyorum sadece bu konu hakkında değil genel olarak benim fikrim sadece bu içerik olarak haklı olsanızda üslubunuz bunu dile getirişiniz yanlış bence

O sizin takdir hakkınız ben bu siteye iftira atana her zaman bu dilde cevap veririm.Pusuya yatıp fırsat kollayan kişiler görülmediğini,farkedilmediğini zannediyor ama öyle kolay belli oluyor ki.Bu tepki de kaçınılmaz oluyor.Üslup derken siteyi beğenmeyene,siteye iftira atana kapı göstermek üslupsuzluk ise ben az bile yaptığımı düşünüyorum bu konuda.

• Samet bey yazdıklarınız hakikaten üzücü.Gecenin bu saatinde bu siteye giren insanlar gerçek kar sevdalısı olanlardır.Bakın ben memurum sabah işe gidecem ama uykudan fedakarlık yapıp radar takip ediyoruz ve forumda zaman geçiriyoruz.Benim yazdığım mesajda eleştiri vardı ancak bir kırıcılık yoktu.Sitede tespit ettiğim bir hoşnutsuzluk tan bahsettim.

• Hocalarım beğenmeyen çeksin gitsin demek gerçekten hoş değil gözümde kodaman para babası dükkan sahipleri canlanıyor işine gelmiyorsa alma kardeşim hadi dükkanın önünü kapatma der gibi. :) Bunu şöyle düşünün siz devlet idarecilerisiniz biz vatandaş. Vatandaş olmazsa kim yönetilecek. Tabiki kolluk kuvvetleri de lazım ki kargaşa çıkmasın her kafadan bir ses çıkmasın bunlar idareciliğin bir parçası. Hoş görü olmalı ki devlette huzur olsun tabiri caizse.

• Yalnız bu üslup konusunda sistemler geldikçe bazı şeyler daha net ortaya çıkacak bizim müdahale ettiğimiz mesajlara üslup sorunlu bulanlar o mesajlara nasıl cevap verecekler merak ediyorum.Bende bu mesajların takipçisi olacağım.

• Yillardir birsey yazmadan takip ediyorum bu forumu ve buradaki adminlerin de moderatorlerin de forum kullanicilarina karsi uyari sertlikleri hep ilgimi cekti. Uyarmak var, uyarmak var bunun ayrimina deginmeye calisiyor sanirim yukaridaki arkadas. Ayrica dikkatimi ceken bir diger sey de asla elestiri kabul edilmemesi, yapmayin kac yasinda insanlariz bu kadar elestirilmeye kapali olmayin. Saygilar

Sizinle eleştiri anlayışımız çok farklı hiç girmeyelim daha iyi.Kısır döngü gibi gider durur.Eleştirmek var hakkını verir bizde hakkını veririz eyvallah deriz ama fırsat kollayıp ilk bulduğu fırsatta eleştiri ayağına iftira atılır ise o eleştiri olmaz.Dediğim gibi eleştiri anlayışlarımız çok farklı bakın kendiniz dediniz ön yargı ile dediniz ki kesinlikle ve kesinlikle eleştiri kabul edilmiyor.Sitenin kuralına uymayınca yaptırım uygulanınca yönetici suçlu.Bu kararı beğenmeyip olayı farklı yere çeken üye bu durumda eleştiri yapmış oluyor doğru mu?Dediğim gibi çok farklı kulvardayız eleştiri konusunda.

• Samet bey yazdıklarınız hakikaten üzücü.Gecenin bu saatinde bu siteye giren insanlar gerçek kar sevdalısı olanlardır.Bakın ben memurum sabah işe gidecem ama uykudan fedakarlık yapıp radar takip ediyoruz ve forumda zaman geçiriyoruz.Benim yazdığım mesajda eleştiri vardı ancak bir kırıcılık yoktu.Sitede tespit ettiğim bir hoşnutsuzluk tan bahsettim.

Siz memursunuz biz başka bir şey miyiz? Biz vakit harcamıyor muyuz?Mesajımda açık net belirttim bir yaptırıma uğrayan kişi aynı şeyleri defalarca yapıyor sonra da sizin gibi olayı başka yere çekerek eleştiri altında siteye iftira atıyorsunuz.Söylenecek her şeyi söyledim.Sitede hoşnutsuzluk tespit ediyorsunuz bunu yıllarca saklıyorsunuz sonra da bir anda ortaya çıkıyor.Neden?Neden neden?

• Hocalarım beğenmeyen çeksin gitsin demek gerçekten hoş değil gözümde kodaman para babası dükkan sahipleri canlanıyor işine gelmiyorsa alma kardeşim hadi dükkanın önünü kapatma der gibi. :) Bunu şöyle düşünün siz devlet idarecilerisiniz biz vatandaş. Vatandaş olmazsa kim yönetilecek. Tabiki kolluk kuvvetleri de lazım ki kargaşa çıkmasın her kafadan bir ses çıkmasın bunlar idareciliğin bir parçası. Hoş görü olmalı ki devlette huzur olsun tabiri caizse.

Sizin gözünüzde hoş değil başkasının gözünde hoş.Kimseye yaranmaya çalışmıyoruz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz o kadar.Şimdi konuyu farklı yere çekmeye gerek yok vatandaş devlet meselesine döndermeye de gerek yok. Mesajım gayet AÇIK NET siteye iftira atanı siteye çamur atana karşılık veririm kim olursa olsun.Bu sizin hoşunuza gider yada hoşunuza gitmez.Ben iftiradan bahsediyorum sizler üslupdan çekip gitmeden bahsediyorsunuz.Aynı frekansa gelelim lütfen.

• Samet bey ben mesaj az atsam da siteyi her zaman takip ediyorum.Ha size saygım var. Yaz kış siteye girip bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz ancak şöyle bir geriye baktım hakikaten sayfamızın eski havası yok. Eskiden olsa bu sayfa böyle mi olurdu.

• Tamamdır aynen dediğim gibi oluyor.Kütleler uygun nem sayesinde katlana katlana geliyor.Ayrıca sıcaklık iyice düştü ve kar için neredeyse yeterli sıcaklığa ulaştı.

Yaklaşık 1 saat sonra gözler dışarıda

olsun.

Düzeltme:(1 saatten daha az)

• Yalnız eleştirileri silmediğiniz için sizi tebrik ediyorum. Ben yanlış anlaşılmaktan korkarım uzun uzun kibarca yazmaya gayret ettim. Kırdığım üzdüğüm kimse varsa özür diliyorum. Eleştirilerim yapıcı olma yönündeydi. Siz de haklısınız bizim muhattabımız tek siz hepimizle uğraşıyorsunuz Allah kolaylık versin.

Bu arada içimde kalmasın ara ara bursa radarını da takip etmekte fayda var yaklaşan kütleleri görmek açısından.