Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tekrardan başınız sağolsun.Youtube kanalinizdaki videoları izlemistim,(foruma girmeden önce)kaliteli bir konumunuz var.Kisin da eğer afyondaysaniz güzel olur model takibi :)

Sağol hocam.Hocam radar, model takibi kar yağışları gözümde tütüyor.O zamanlar geldiğinde buralar ana baba günü gibi olur.Afyon olarak ta 3 kıştır şöyle sağlam kar yağmayınca iyice gözümde tütüyor.:) İnşallah güzel bol yağışlı ve karlı bir sezon olur bizim için.

Konumum Afyon merkezle-İscehisar arasında kalıyor.Bahar yağışlarında genelde merkeze göre daha çok yağış düşüyor.Kışın değişiyor.Kışın sıcaklığın sınır olduğu sistemlerde bize kar yağarken merkez sulukar alıyor.Ama hem merkez hem benim konumum kar alırsa merkez daha avantajlı.

Hocam sen tam olarak merkezin neresindensin?.:)

• Sağol hocam.Hocam radar, model takibi kar yağışları gözümde tütüyor.O zamanlar geldiğinde buralar ana baba günü gibi olur.Afyon olarak ta 3 kıştır şöyle sağlam kar yağmayınca iyice gözümde tütüyor.:) İnşallah güzel bol yağışlı ve karlı bir sezon olur bizim için.

Konumum Afyon merkezle-İscehisar arasında kalıyor.Bahar yağışlarında genelde merkeze göre daha çok yağış düşüyor.Kışın değişiyor.Kışın sıcaklığın sınır olduğu sistemlerde bize kar yağarken merkez sulukar alıyor.Ama hem merkez hem benim konumum kar alırsa merkez daha avantajlı.

Hocam sen tam olarak merkezin neresindensin?.:)

Tam merkez işte müzenin o taraflarda oturuyorum,ben de baya özledim 2015 efsaneydi sonra bı daha kış yaşamadık.Oraj sezonları baya iyi,yarın da güzel bir sistem var koşullar iyi :) Benim gözümde 2015 kışı apayrı inşallah 2015 gibi bir kış yaşarız :)

• Tam merkez işte müzenin o taraflarda oturuyorum,ben de baya özledim 2015 efsaneydi sonra bı daha kış yaşamadık.Oraj sezonları baya iyi,yarın da güzel bir sistem var koşullar iyi :) Benim gözümde 2015 kışı apayrı inşallah 2015 gibi bir kış yaşarız :)

Hıdırlık manzaralı diyorsun.^^

2012-15 kışlarının yeri bende ayrı.15 kışında Afyon Türkiye'nin şampiyon illerinden biridir harikaydı o kış.3 defa 45-60 cm arası kar gördük mis gibiydi.1 kerede 20-25 cm yağmıştı.Nisanda aldığımız efsane sistem noktayı koydu ama 2015 yerinde durur mu bir de 1929 yılından bu yana en yağışlı seneydi.Yağış rekoru kırdığımız bir seneydi.2015 in yeri ben de ayrı.

Bu kıştan umutluyum hocam.Sonbahar Afyonda soğuk ve yağışlı geçerse kışta öyle geçiyor.Güzel bir sezon olur İnşaAllah

15 senesiyle alakalı fotoğrafların varsa paylaş hocam buradan.:)

• Aynen Hıdırlık var dibimde :) normalde 1 kış iliksa diğer kış sert olur diye söz vardir buralarda ama 3 kıştır bu söz de çürüdü inşallah bu kış kirariz şanssızlığı,2015 kışı ile ilgili fotoğrafları ben de senden aldim,benim telefon bozuldu silindi hepsi :(