28 Aralık - 12 Ocak Sistemler Silsilesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eskişehir için ne dersiniz ?

@Emre Uludag Eskişehir biraz daha iç kısımda ve güneye bakan yamaçta kar yağışı muhtemeldir.. örtü bakımından 10-15 cm bekliyorum eskişehir bu sistemde dondurucu sogukların etkisinde kalabilir.. Örnegin; gece -10 -12 civarı gündüz -3 -4 lere kadar düşebilir.

Hocam peki kar yağışının kaç gün sürmesini ve etkisi hakkındaki düşünceleriniz neler ?

@eray6787 bu sistemde dedigim gibi Marmara'nın Güneydogusu ile Batı Karadeniz Arasından sarkacak olan soguk ve kar yağışlı havanın ocak ayının 3-4 üne kadar sürmesini bekliyorum.. örtü bakımından 30-60 cm bekliyorum ayrıca Zonguldak/Kilimli'nin kuzey kıyılarını daha şanslı buluyorum inş ALLAH'ın izni ile yılın ilk ciddi sistemini alacagız...

• İŞTE BU YUZDEN BURADAYIM İŞTE BU YÜZDEN BİZ KAZANDIK BU GÜZEL SİSTEM ÜLKEME HAYIRLI UĞURLU OLSUN ....

Bahsettiğim gibi Marmaranın Doğusu , Batı Karadenizin iç Kesimleri Güzel Kar Yağışları ALACAK ...

SIRA BİZDE ATEŞ ETME ZAMANI :) :gun_bandana: hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Kardeşim Batı Karadeniz'in Sadece iç kesimleri degil kıyı kesimleride bu sistemden fazlasıyla nasibini alıcaktır çünkü sert bi sistem olucak Bünyamin Sürmeli bile bu sistem Sibiryadan kopan parça dediyse bu iş tm dır :) ;) yaklaşık 2-3 günden beri bu sistem üzerinde duruyorum inceliyorum çekirdek yönünü vs.. Karayel Hem Karadeniz'i Hemde Marmarayı da yarıp Türkiye Sınırları içine giricektir sen 4-5 günden beri diyorsun ben 3 günden beri tekrarlıyorum hayırlısı ile bu sistem bizde.. hava-kars323 uzays3271653126 :thumbup:

• @Uğurcan Makaroğlu Manisa/Salihli ne olur örtü oluşur mu?

5 -10 cm arası örtü alacaksınız

@Uğurcan Makaroğlu kardeşim kütahya merkez nasıl olur bu sistemde okul ttil olma şansı fln varmı yada toplamda kaç cm alabiliriz cevaplarsanız sevinirim :)

15 cm civarı ve üzeri kar yağışı alacaksınız.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley