İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beni de troll yaptınız, başka bir şey demiyorum. Bu forumda gezinen, sırf eğlenmek için, aklına gelen her saçmalığı yazan çocuklar ile karıştırmayın beni. Gerizekalı herif. (Banlarsanız da banlayın be)

Tabi ki bir gorustur herkes saygi duyar, dedikleriniz dogru da cikabilir tebrik ederiz

ama problem sanki hep olumsuzluk, genel gorusun aksine seyleri ariyorsunuz gibi bir durum oluyor

mesela model de yagis acisindan olumlu birsey gordugunuzde hemen gelip yazdiniz mi? Ben gormediysem kusura bakmayin ama sistemin bir zayflama ihtimali olunca aninda yaziyorsunuz

• Bazı sansarlar türemiş istanbul bloğunda. Son 18 saatin felaket telalları derim anca ben bunlara. Bu zamana kadar neredeydiniz de şimdi mi aklınıza geldi bizim göremeyip de senin gördüğünüz şeyleri bugün bu saatte değil de, 1 hafta önceden söyleseydin ne olurdu sanki. Aman Yarabbim ortalığı iki dakika boş bırakmaya gelmiyor. 8)

• Son değerlendirme:

Ecmwf İstanbulun en batısına 15:00 da soğumayı sokarken
    Gfs İstanbulun en batısına 17:00 da sokuyor.

Yağış efsane olacak. Özellikle 18:00 dan sonra çok yoğun kar yağışları düşecek. Yıldırım şimşekler görebilir, gök gürültüsü duyabilirsiniz. Daha da söyleyebilecek bir şey kalmıyor gerisini yaşayıp göreceğiz. Ben hala soğumanın 15-16 civarı gireceğini düşünüyorum hayırlısı artık bekleyip, izleyip göreceğiz :hfyeni (29):

• Son değerlendirme:

Ecmwf İstanbulun en batısına 15:00 da soğumayı sokarken
    Gfs İstanbulun en batısına 17:00 da sokuyor.

Yağış efsane olacak. Özellikle 18:00 dan sonra çok yoğun kar yağışları düşecek. Yıldırım şimşekler görebilir, gök gürültüsü duyabilirsiniz. Daha da söyleyebilecek bir şey kalmıyor gerisini yaşayıp göreceğiz. Ben hala soğumanın 15-16 civarı gireceğini düşünüyorum hayırlısı artık bekleyip, izleyip göreceğiz :hfyeni (29):

Yer seviyesinden dalan soğuk o kadar kuvvetli ki enverziyon oluşturuyor ve konveksiyonu engelliyor. O yüzden cephe geçişinden sonra gök gürültüsü ve şimşek düşük ihtimal. Hem faydası var hem zararı. :)

• Bazı sansarlar türemiş istanbul bloğunda. Son 18 saatin felaket telalları derim anca ben bunlara. Bu zamana kadar neredeydiniz de şimdi mi aklınıza geldi bizim göremeyip de senin gördüğünüz şeyleri bugün bu saatte değil de, 1 hafta önceden söyleseydin ne olurdu sanki. Aman Yarabbim ortalığı iki dakika boş bırakmaya gelmiyor. 8)

hocam selamlar, hic sormayin tutturdular akdenizde ab olusuyor oyuzden sure kisaldi filan sali cars. kar yok yagmur var dediler, dogruluk payi varmi?
    mesela cografyaci hocada tam tersi o olusan ab yuzunden surenin uzadigini sali cars da kar alacagimizi soyledi boyle bi ikilem:) o ab karistirdi ortaligi sizin fikriniz?

• hocam selamlar, hic sormayin tutturdular akdenizde ab olusuyor oyuzden sure kisaldi filan sali cars. kar yok yagmur var dediler, dogruluk payi varmi?mesela cografyaci hocada tam tersi o olusan ab yuzunden surenin uzadigini sali cars da kar alacagimizi soyledi boyle bi ikilem:) o ab karistirdi ortaligi sizin fikriniz?

Bu kıbrısta oluşan a.b. yi gören arkadaşa sözüm. Neden yarın ki sistemi, konuşmuyor da 5 gün sonra yaşayacağının garantisi olmayan bir a.b yüzünden yağmur yağacağını idaa eder anlamış değilim vallahi.Dedim ya fazla canınızı sıkmayın. Gün ola harman ola, gün doğmadan neler doğar. Doğmamış çocuğa don biçmeyi çok sever böyleleri (olumsuz anlamda) ;)

• İstanbullu arkadaşlar, anın tadını yaşayın yarın 15.00 den sonra kar görmek isteyenler olabilir. Ancak son veriler doğrultusunda yağışın il genelinde tam kara dönme saati olmasa da ortalama; 17-18.00' de kar istanbul semalarında olacaktır. Cephesel bir yağış olduğu için doğusu ile batısı arasındaki yağışın kara dönme süresi çok uzun sürmeyecektir. 9 derecelerden birden 1-2 derecelere dönen sıcaklıklar ile yoğun kar, Allahın izni ile başlayacaktır. Bu yoğunlukta kar yağışlarını bayadır görmemiştim. merak ediyorum şimdiden. Akşam memurlar ve mesai kavramı ile çalışanlar için tam iş çıkış saati olduğundan son derece dikkatli olunmalıdır. ;)

• Bu saatte bile 100 kişi var konuda. Millet epey hasret kalmış kar yağışına. :D Tabi misafirler Google botları değilse..

Bakalım Bayrampaşa ne olacak. Buralar epey eğimli yerler. Ben biraz daha yüksek yerde kalıyorum. Gecen sene çoğu yerden daha fazla yağış almıştı burası. Bu sene de öyle bişey olması dileğiyle :)

• Hasret Kalmamak Elde mi Ben 2004 ten beri bu derece büyük çapta etkili kar yağışlarına hasretim İşin Ehli Olan Hocalarımız tahminleri hergeçen saat iştahımı daha da kabartıyor 30 cm ve üzeri olan bir sistem ancak benim gözümde sistem olabilir aşağısı kurtarmaz ^^ ;) @rawkid kardeşim