☣ Dünya CO2 (Karbondioksit) Salınımı,Enerji Kullanımı ve Etkileri❗

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zararlı olanı kullanmak yerine, faydalı olandan nasıl daha fazla faydalanırım bunun peşinde olmak gerekir bence.

• Benim düşüncem nükleer çok tehlikeli bir enerji olmasına karşın yapmakta mecbur olduğumuzdur.
    Rüzgar ve güneş enerjisi sistemleri üst düzey olana kadar bir ülkenin enerji ihtiyacını karşılayabilecek seviyede değildir en azından Türkiye gibi neredeyse 80milyonluk bir ülke için.
    Enerjide sürekli borçlu durumda olarak ülke gelişimini de olumsuz etkilediğini düşünüyorum.
    Nükleeri sevdiğimden bunları demedim yanlış anlamayın sadece günümüzde güçlü bir alternatifinin olmadığını düşünüyorum

Hocam haklı olabilirsiniz ama Nükleer santral kolay bir proje değil. Şuan ihtiyacımız var kuralım sonra kaldıralım gibi. Gerçekten hiç kurulmaması çok daha iyi olur.

• @EnesTaflan61 doğru söylüyor. Zararlı da olsa yapmak zorundayız. Enerjimizi kendimiz karşılamalıyız bu memleketin ekonomik yönden kalkınması için gerekli. Zararlıysa zararlı yapacak bir şey yok her şeyi düşünüp en zararsızını biz mi yapacağız.

• @Great Khan sen bile bile insanoglunun canını hiçe sayabilirmisin canım kardeşim Ülkemizin kalkınması için illa birilerinin canımı yanması lazım senin şuan soludugun hava öldürücü virüslerden ibaret bi anlık dalgınlıgına bakar ve sonunda küt diye insanoglu yok olmuş sen hala kalkmış diyorsun ki ülkenin kalkınması için yapılması lazım diyorsun ve canını hiçe sayıyorsun o işler öle olmuyor işte insanoglu olmadıktan sonra sen Ülkeyi kalkındırsan teknoloji hat safada kalkındırsan ne olur ki... senin şuan söledigin zararlıysa zararlı lafın bile bile insanoglunu ölüme atmaktır ben hiç o niyette degilim her insanın canı kıymetlidir,teknoloji geliştirmek ülkeyi kalkındırmak elbette iyi ama dogaya çevreye dünyaya insanogluna zarar vermicek şekilde olursa...

• 2014 yılı Rüzgar,Güneş ve Jeotermal ile Elektrik ihtiyacının %7'sini karşılıyoruz

2015 Yılında %7.4

2016 Yılında %9,4

Arkadaşlar bu her yılki artışı %1,%2 yerine yıllık %5-10 arasında arttırabilirsek. 10 yıl sonra Nükleer Santrale ihtiyaç olmayacak.
    Temiz bir ülke bırakmak için bence bunlar lazım.

Kaynak:TMMOB Elektrik Mühendisliği Odası

• @EnesTaflan61 doğru söylüyor. Zararlı da olsa yapmak zorundayız. Enerjimizi kendimiz karşılamalıyız bu memleketin ekonomik yönden kalkınması için gerekli. Zararlıysa zararlı yapacak bir şey yok her şeyi düşünüp en zararsızını biz mi yapacağız.

Ülkenin ekonomik yönden kalkınması için eğitim ve bilime ihtiyaç vardır.

Ülkeler nükleer santrallerden kurtulmaya çalışırken bizim kurmamız saçma olur. Teknolojinin ilerleme hızıyla 20 yıl sonra böyle bunlara ihtiyaç kalmayacağını düşünüyorum.

Daha çok yeşil alan için çalışmaları lazım. Gerçekten mükemmel bir ülkede yaşıyoruz ama değerini bilmiyoruz ne yazık ki

• Tek bir soru soracağım evet ya da hayır diye cevap verir misiniz?

Bu ülkede Nükleer Santral yapıldıktan sonra Halkın Elektrik faturaları ucuzlayacak mı?

Hayır ise o zaman neden yapılıyor?
    Evet ise halkın yararına yapılan birşeydir çevreye zararına sonra bakılır.

• Tek bir soru soracağım evet ya da hayır diye cevap verir misiniz?

Bu ülkede Nükleer Santral yapıldıktan sonra Halkın Elektrik faturaları ucuzlayacak mı?

Evet ise halkın yararına yapılan birşeydir çevreye zararına sonra bakılır.

Tek bir soru soracağım evet ya da hayır diye cevap verir misiniz?

Bu ülkede Nükleer Santrale yatırılacak para yenilenebilir enerjiye yatırıldıktan sonra Halkın Elektrik faturaları ucuzlayacak mı?
    Evet ise halkın yararına yapılan bir şeydir çevreye zararı yoktur.

• @elifdursundur Türkiye'nin şuan 7 ülkeye elektrik ihracatı yaptığı biliyor musun ?
    Ayrıca ben kendi neslimi düşünüpte çevreye zararına sonra bakacaksam, benden sonraki nesle haksızlık olmuyor mu ?

Einmal editiert, zuletzt von -Jupiter- ()

• nükleer askeri güç oluşturulması planlanıyor türkiyede

Sadece caydırıcı bir etki olarak envanterde durabilir bence
    Korkutmak amaçlı
    düşmana karşı etkili bir silahının olması gerekiyor
    Tabi önce uzun menzilli füze yapalım da daha ona var gibi görünüyor...