Önce Avrupa'ya Sonra Türkiye Soğuk Hava Dalgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bırak kardeşim ya yenisin anlaşılan hoşgeldin aramıza buralarda var böyle bu trollerden italyan bunlar italyan :D iyi forumlar kardeş :)

Kardesim bu tür adamlar burayı iddaa bayiine cevirir.Burda tahmin yapılıyor para karsılıgı kumar mı oynatıyolar. Allahın bilecegi işte iddaaya girmeye calısıyor köy cambazı.

• Arkadaşlar bu sistemde İzmir için kar durumu ne olur ? MGM ye göre kar beklenmiyor. Ama snow forcast in güncel haritasına göre pazartesi öğleden sonra ve özellikle gece saatleri için 2 cm kar verilmiş . İzmir için bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim .

• Avp de daha once baslayacak ve tutacak haberin olsun bu arada siklonda yaka ayrimi olmaz

9 Nisan 2015 siklonu. Anadolu'nun kuzeyi poyraz fırtınasıyla yoğun karla karisik yagmur alırken Avrupa Yakası neredeyse hiç yağış almadı. Öyle bir kural yok yani. Ama Avrupada karın önce baslayacagi konusunda haklisiniz. Fakat pek bir saat farkı olmaz iki yaka arasında.

• Mgm sıcaklıkları yüksek göstermiş. Yani bu sıcaklıklar gerçekleşirse sıkıntılı. Bursaya P.tesi ve salı kar vermiş. Ama P.tesi 6 gece 3 demiş. Salıda 4 gece 1 demiş. Yani bu değerlerde pek bişey olmaz. İnşallah değişir.

• Mgm sıcaklıkları yüksek göstermiş. Yani bu sıcaklıklar gerçekleşirse sıkıntılı. Bursaya P.tesi ve salı kar vermiş. Ama P.tesi 6 gece 3 demiş. Salıda 4 gece 1 demiş. Yani bu değerlerde pek bişey olmaz. İnşallah değişir.

Klasik mgm :D Düzelecektir.

• Yahu mgm ye bakiyosaniz bu sitede isiniz ne Allah askina. Semih hoca 15 gun onceden tahmini nokta atisi yapiyor. Mgm son 3 gun kala kar yagicak diyor kime inanalim simdi ?

pazartesi 6 derece vermesi haklılık payı yüksek çünkü en yüksek sıcaklık 6 derece ancak öğleden sonra hızlı sıcaklık düşüşü ile ardından kar gelecektir. Yani hali hazır soğuk havanın üstüne kar gelmeyecek bu da kar yağışının öğleden sonra hatta pazartesi akşam saatlerine yakın başlayacağının göstergesi sanırım ....

• Yahu mgm ye bakiyosaniz bu sitede isiniz ne Allah askina. Semih hoca 15 gun onceden tahmini nokta atisi yapiyor. Mgm son 3 gun kala kar yagicak diyor kime inanalim simdi ?

Dostum , Semih Üstad'ın kovulma riski yok, ama mgm çalışanlarının ufak bir hatada var.. Kaldıki, mgm günün en yüksek sıcaklığını verir, yani saat 12 ye kadar tipi var ve sıcaklık 0 derece, ama saat 2 de hava güneşli sıcaklık 4 derece. Doğrusunda bu.. 87 efsanesinde gün içinde güneş varken 3 derece olan sıcaklık, ani bastıran tipiyle -4 e düşerdi..

• Arkadaşlar mgm'de çalışan illa ki değerli hocalarimiz vardir fakat bu işi meslek olarak yapmak farkli gönüllü olarak yapmak farklidir şahsen ben bulunduğum yerin köylerine bile bakarım onlar her türlü parasını alir ama kime inanamak size kalmış her şey Allah'tan biz ne dersek diyelim kaderde ne yazilmışsa o olur zaten :)

• Memleketim Erzurum maşallah :) Bu arada facebookta buluttanbildiriyor diye bi sayfa var sahil kesimlerinde 10cm i gecmez diyor katiliyormusunuz ? :)

aynı sayfayı bende takip ediorum degişime acık diyor cumartesi noktayı koyarız diyo

• Klasik mgm :D Düzelecektir.

Mgm neden her gelen sistemde aynısını yapıyor ben anlamadım. Sanki Mgm de çalışan bir memur var sürekli kar ikonlarını kaldırıp kaldırıp tekrar koyuyor milleti heyecandan öldürmek için :) artık ne bileyim güncellemeyi mi unutuyorlar anlamadım gitti .:)