İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kütle yapıştı gitmiyor adamlarda durağan cephe kar var.

Burada olsa şasırırdım zaten.

aynen ya saatlerdir kütle orada durdu

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu gece hiçbir yerde önemli bir kar yağışı beklemiyorum.
    • Yoğun kar yarın sabahtan sonra başlayacak. Yer yer gece saatlerine kadar sürecek. Pazar günü de yer yer yoğun sağanaklar bekliyorum.
    • Neredeyse tüm sahillerde 5 cm üstünde örtü bekliyorum.
    • Yarın önce Avrupa Yakası'nda oluşan kuvvetli bir bant saatler ilerledikçe Anadolu Yakası'na kayacak. Örtü almayan bir ilçe beklemiyorum.
    • Boğaz çevresi iyi kar alacak. Özellikle kuzeyi çok şanslı.
    • Yükseklerde kar kalınlığı yer yer 30cm'i geçebilir.
    • Rekor daha önce de dediğim gibi Şile'nin köylerinden gelecek.
    • Haliç ve doğusu iyi kar alacak. Batısında sadece kuzey ilçeler faydalanır. Bunun dışında ilçe tahmini sormayın, niyesi deniz etkisi şans işidir, şuan AHL'de yeşil kütle oluştu haberiniz yok. :)

Sağol Teşekkür ederim aydınlattığınız için beylikdüzüde alacak inşallah. :)

• birde bişey dikkatimi hep çekiyor, kışın kuvvetli uzun süreli lodosların arkasından kuvvetli soğuk kar geliyor, böyle arada 1 haftalık lodos yaşamayınca üstüste gelen soğuklar hep yağışsız ve sığ kalıyor..

• 30 aralık gecesi ve şu an Sabiha gökcendeki durumu karşılaştırmak istiyorum...

30 Aralık 2015
    Ortalama kar sahilden itibaren örtü ile başlıyor, meydana yaklaştıkça örtü yoğunluğu 15-20 cm'ye dayanıyor.
    Sabiha Gökçen meydanda uçaktan iniş için kullandığımız merdivende bile 5-10 cm kar, apron da 5 cm en az kar ile kaplıydı !
    E-5'ten gelirken ara sıra kar sağanakları gözleniyor, karayolunu beyazlatıyordu...

23 Ocak 2016(efsane 2004 ve 2010 sistemlerinin yıldönümü bu arada)

Meydana kadar 0 örtü
    Hava meydanında sadece çimler beyaz
    Çevreyolu'nda tık yok...

Neyse yine de daha sistem gelmedi bile, çıkmadık Can'dan umut kesilmez... Ne de olsa 23 Ocak bugün. İstanbul'un en sert karları gördüğü bir gün.

• Arkadaşlar şimdi radara baktımda sanki dekler trabzon samsun kordon boyu gelip oradan istanbul koceli izmit tarafından bursa yalova tarafına akıyor :(

• 2004 yılının gün dönümüne yakışmadı vallahi :D

2004 ü bilmem ama bir 17 şubat tekrarı fena olmaz:D:D buarada gfs güncellemesine gözat efsane semih hocamızın dediği tarihlerde sinyali çaktı

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 2004 ü bilmem ama bir 17 şubat tekrarı fena olmaz:D:D buarada gfs güncellemesine gözat efsane semih hocamızın dediği tarihlerde sinyali çaktı

Endekslere uyumlu gidiyor model.Ben o sistemin daha iyi gelebileceğini umut ediyorum yanı daha uzun.6 Şubat tam benim doğum günüm :D