İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yarın (22.01.2016 Cuma) başlayacak kar yağışlarının Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu’nun kuzeyi ile Sinop’da önümüzdeki hafta başına kadar kuvvetli ve yer yer yoğun olması (20 – 50 cm kar yüksekliği) beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Buzlanma, don olayı, tipi şeklinde kar yağışı, çığ düşme riski ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Önümüzdeki süreçte uzun soluklu kar seviyelerinde olacağız belkide 1 hafta sürecek ama o kadar karışık bir sistem ki kimse doğal olarak bu olacak şu olacak diyemiyor ben ilk kez şahit oluyorum neredeyse böyle bir görüntüye çok ilginç bakalım neler göreceğiz bu sistemde :)

• Önümüzdeki süreçte uzun soluklu kar seviyelerinde olacağız belkide 1 hafta sürecek ama o kadar karışık bir sistem ki kimse doğal olarak bu olacak şu olacak diyemiyor ben ilk kez şahit oluyorum neredeyse böyle bir görüntüye çok ilginç bakalım neler göreceğiz bu sistemde :)

Bünyamin surmeliyi izledim yoğun diyemiyor orta kuvvette diyemiyor hafif hic diyemiyor genelde sisteme 24 saatten az kalmışken olacak olur der şimdi olabilir diyor ve sanki kiviriyor biraz kimse ne olacağını tam kestiremiyor

Yarın akşam, Cumartesi, Pazar gecesi ve Pazartesi yer yer oraj şeklinde yoğun kar bekliyorum.

• Zitat

Yarın akşam, Cumartesi, Pazar gecesi ve Pazartesi yer yer oraj şeklinde yoğun kar bekliyorum.

Ağzından bal damlıyor.

Hayat bir uykudur ölünce uyanır insan. Sen erken davran ölmeden önce uyan.. Mevlana

Einmal editiert, zuletzt von KarKurdu ()

• Bünyamin surmeliyi izledim yoğun diyemiyor orta kuvvette diyemiyor hafif hic diyemiyor genelde sisteme 24 saatten az kalmışken olacak olur der şimdi olabilir diyor ve sanki kiviriyor biraz kimse ne olacağını tam kestiremiyor

zaten sistem yaklaştıkça açıklamaları değişmeye başladı. istanbul için.. neredeyse kar yok denebilecek kadar az yağacak dedi. daha sonra bir kar yağışı olacak ama önemli bir yağış değil dedi. şimdide belli olmaz her şey olabilir diyor :) model gibi adam

• zaten sistem yaklaştıkça açıklamaları değişmeye başladı. istanbul için.. neredeyse kar yok denebilecek kadar az yağacak dedi. daha sonra bir kar yağışı olacak ama önemli bir yağış değil dedi. şimdide belli olmaz her şey olabilir diyor :) model gibi adam

Beni dinleyin siz. 5 cm olacak diyenleri, havada görürüz diyenleri, her dakka fikir degistirenleri değil. Kar yoğun, nokta.

• kusura bakmayın ama bu veriler ışığında yarın cumartesi pazar ve pazartesi orajlı yogun kar yağışı olsun ben de bu foruma bir daha adım atmam.. insanları bu şekilde umutlandırmanın bir manası cidden yok.. hangi verilere göre bu yogun kar geliyormuş anlamadım.. hayatlarını bu işe adamış hic kimse bırakın yoğunu orta şiddetten bile bahsetmezken, üst seviye ve alt seviye arasında bu kadar az sıcaklıgı varken, tepe yüksekligi rezaletken nasıl oraj olacakmış cok merak ediyorum..

Einmal editiert, zuletzt von kboun ()