Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tekirdağ'da Yeniçiftlik,Marmaraereğli'si ve Çorlu da 3 Saattir yağış etkili oluyor.Orada yaşayan arkadaşlar varsa Durum yazabilir mi ??

Hocam biraz geç oldu ama o gün istanbuldaydım çorluda olsam yazardim

• Batı Karadeniz için yağış ihtimalı var..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ayın 20 sinde bölgemize serin ve yağışlı hava geliyor
    Sonbahara bu sistem ile birlikte resmen giriş yapmış olacağız,sistemin ömrü 3 günlük gözüküyor ancak serinlik etkisi çok kaybetmeden ayın 26 sında daha etkili bir sistem inmesi muhtemel gözüküyor.Serin hava marmara ve batı karadenize tam anlamıyla 20si akşamı giriş yapmış olacak
    20 si sabahı Trakya ve Çanakkalede yağış bekleniyor
    20 Eylül Sabahı
    Ecmwf

Gfs

Sıcaklıkta ciddi düşüşler bekleniyor bölge genelinde 6 ila 10 derecelik düşüşler görmek mümkün olacak
    19 Eylül öğlen saatleri
    Ecmwf

Gfs

22 Eylül Öğlen Saatleri
    Ecmwf

Gfs

Yağış verilerini ilerki zamanlarda atacağım modellerde yağış her zaman değişime açıktır vade yakınlaştıkça sizlerle paylacağım
    bölge genelinde iyi yağışlar olacaktır

• Ayın 20 sinden sonra Bölgemiz olarak sonbaharı yaşamaya başlıyoruz.Özellikle Ayın 20 sinden sonra Kısa kollulara veda edip Montları giymeye başlayacağız. Özellikle Trakya bölgesinde 5 illa 8 derece düşüş olacak.Yağışlar dan tüm bölgemiz yararlanıcaktır. Yavaş yavaş kışa doğru.

• Arkadaşlar merhaba,ben salı günü sapancaya perşembe günü dönmek üzere gitmek istiyorum kafa dinlemek için ama hava nası olur ? Mgm yağmurlu diye vermiş ama size de sorayım dedim çünkü otelde kalacağım yağmurlu havada otele tıkılmak istemiyorum :)

• Yarın(bugün) gerek marmara gerekse batı karadenizde gökyüzü mavi, hava sıcak olacak, hafta ortasına kadar böyle devam edecek gibi..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sınırlı alan modellerine bakalım, wrf ve skiron ayın 20 sine marmara ve batı karadenize hatırı sayılır yağış veriyor

• Sınırlı alan modellerinde değişim var akşama tekrar bakacağım ama dünkü yağışın çoğunu çekmişler gibi, akşama tekrar inceleriz (skiron ve wrf)

• yarın öğlenden sonra Trakya Çanakkale ve Balıkesirin batısında yerel sağanaklar görülecek akşama doğru yağış etki alanını genişletecek
    Rüzgar yarın öğlenden sonra bölge genelinde lodos yönlü olarak etkili olmaya baslayacak

• @Enes Güleç(17) in dediğine ek olarak bu sağnaklara orajlar eşlik edebilir,ama bu sadece yarın akşam için geçerli..

• Balıkesir Merkez dışında her yere yağar. Yağış anlamında hiç umudum yok. Bu aşırı kurak süreç kendi adıma uzayıp gideceğe benziyor. 110 gündür 1 mm bile yağmadı.

• Yarınn akşam ,geceye doğru güney Marmara da ekstrem olaylar yaşanılabilir
    Detaylar yarın akşamüstü

Edremit-Akçay-Çanakkale taraflarında bekliyorum ben birşeyler:)

• Edremit-Akçay-Çanakkale taraflarında bekliyorum ben birşeyler:)

Cape değeri gayet uygun

Dikey hareketlilik belirttiğimiz bölgede gayet iyi

Ve Konvektif hareketliliği engelleyecek olan CIN ise dusuk

Bu tür havalarda modelde yağış aramak yanlış olur doğru veriyi veremez onun yerine skewti incelemek daha doğrudur

• Ege sahilleri, edremit-akçay-çanakkale tarafları bu akşam ilginç şeylere gebe