Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yer seviyesindeki nem düşük olunca yağış anındaki soğuma miktarı o kadar fazla oluyor. Deniz etkisi yağışları da kuvvetlendiren bir etken düşük nem. Fakat söylediğinin tam tersi şekilde kuru havada yağan kar daha ince taneli olur.

Bunun bir ayarı ortası yokmu :D

• Bunun bir ayarı ortası yokmu :D

%50 nem. :hfyeni (18): Olmaz tabi ki öyle. Karışım oranı diye birşey vardır. 1 kg havanın içindeki suyun gram olarak miktarına karışım oranı denir. Bu tür hesaplamalar karışım oranı ile yapılır. Nem oranı ile tane büyüklüğü tahmin etmek diye bir yöntem yoktur. :D

• EtcilDayi
    Azıcık ötemdeki Giresun 33 kg alıyor.Burası 0.2.Samsun da kopuyor.Bu aylardır böyle gidiyor.17 Şubatta Samsun güzel kar aldı.6 Ocak'ta Giresun'un doğusundan itibaren mükemmel kar vardı.Ben hep arada kaldım.Zaten uzun süredir kurak gidiyor.Şakasına da olsa dayanılmaz oluyor artık.Bunaldım bu şanssızlıktan. :(

• EtcilDayi
    Azıcık ötemdeki Giresun 33 kg alıyor.Burası 0.2.Samsun da kopuyor.Bu aylardır böyle gidiyor.17 Şubatta Samsun güzel kar aldı.6 Ocak'ta Giresun'un doğusundan itibaren mükemmel kar vardı.Ben hep arada kaldım.Zaten uzun süredir kurak gidiyor.Şakasına da olsa dayanılmaz oluyor artık.Bunaldım bu şanssızlıktan. :(

Ben uyuyacam. :D Saat 2 oldu. Yarın devam. Kapatın forumu. (Cidden gece girince sayfalar daha karanlık görünse, butonlarda uyku ikonları olsa çalışmasalar filan nasıl olur?) :D

• Bombayı duysaydık da öyle gitseydi.

Bombası sahtekarlığı siteden daha önce uzaklaştırılmış bir üye vardı sahtekar olduğu için ve siteye saldırdığı için o üye kendisi işte.Yine genel tartışmadan cevap vermiştim kendisine maşallah 50 yaşında biri için gayet iyi teknik bilginiz var demiştim.Umarım anlaşılmıştır.Sitemizde türkçe dışında bir dil yasak kendisi RUM sempatizanı galiba hemen Yunanistana kaçıyor.Nereden geliyor bu RUM sevdası acaba?

• 2 günde 100 pkk'lı öldürülüp leşliğine leşlik katılmıştır.. Kamplar bombalandı eminim ki 500'den fazladır. Leş diyorum zoruna giden varsa bana ulaşabilir? Kim olduğunun bir önemi yok?

AF-YOK

• Bombası sahtekarlığı siteden daha önce uzaklaştırılmış bir üye vardı sahtekar olduğu için ve siteye saldırdığı için o üye kendisi işte.Yine genel tartışmadan cevap vermiştim kendisine maşallah 50 yaşında biri için gayet iyi teknik bilginiz var demiştim.Umarım anlaşılmıştır.Sitemizde türkçe dışında bir dil yasak kendisi RUM sempatizanı galiba hemen Yunanistana kaçıyor.Nereden geliyor bu RUM sevdası acaba?

Bence kendisi Yunan ;) . Veya Yunanlarla bir kan bağı var.

AF-YOK

• Arkadaşlar site içi olanlar ve Meteoroloji dışında lütfen konuşmayın. Bu yorumların zoruma gitmesinden değildir kesinlikle gidin dğer forumlarda konuşun bunları...

• Bombası sahtekarlığı siteden daha önce uzaklaştırılmış bir üye vardı sahtekar olduğu için ve siteye saldırdığı için o üye kendisi işte.Yine genel tartışmadan cevap vermiştim kendisine maşallah 50 yaşında biri için gayet iyi teknik bilginiz var demiştim.Umarım anlaşılmıştır.Sitemizde türkçe dışında bir dil yasak kendisi RUM sempatizanı galiba hemen Yunanistana kaçıyor.Nereden geliyor bu RUM sevdası acaba?

Kendisi Yunanistan göçmeni...