Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bakın kimse kar yağmayacak demiyor elbette ki yağar 3-5-10 cm her neyse ama ortadaki çok büyük iddialar boşa oldu bence otoritelerden bukonuda yeni tahminlerini bekliyorum

• istanbul cacık oldu, 2 gün önce -20ler giriyıor deniyordu, yok efsane yok 2004 le aynı falan bırakın kardeşim bu işleri burnunuzun dibindeki sistemi bile tahmin edemiyorsunuz, şimdi akşama bi iki saat yaar 3 cm tutar ben demiştim dersiniz, zaten buraya bakınca sistemler eriyor gudubetlik burada! yok kaç cm diye soruyo millet ya olmaz böyle bişey! eskiden foruma bakmazdım hava soğurdu bi bakardıkki akşam kar yağardı yada sabaha karla uyanırdık, wallahi kuruttunuz havaları bile gudubetlik sizde kardeşim, efsane diyosunuz bide kardeşim yılbaşından ne fark var günlerce dedik burası ılıman ülke kırımdayken sistem -20lere bakmayın diye! kar işte yağacak biticek bu kadar basit millet kafayı yemiş walla burda ya! bide okulları bile tatil ettirdiniz baskıyla bilmemneyle! hani dün mgm ye laf ediyodunuz telefonlarını kitlediniz yanlış veriyolar diye!! adamlar sizden daha iyi tahmin yapıyolar en azından riske girmiyolar, sizinki şu; tahmini yap abart tutarsa kahraman ol, tutmazsa sessiz kal!! nesi efsane kardeşim bu hava bimldiin cacık gibi yağan kar işte akşam biraz beyazlar demiştim dersiniz, kimse bişey beklemiyorki olması gereken neyse onu söyleyin tahminlerinizde, yok -20 geliyormuş, birde bir abartı filan ben istanbulda -9 gördüm gece hatırlamıyorum 1996 filandı sanırım, buna sistemmi diyorsunuz, ne zaman buraya baksam gelcek sistemde gelmiyor gelmez zaten..

Çok doğru konuşmuş bu arkadaş. Şuan ben dahil bu forumda 836 kişi boşa olmayacak bir şeyi beklemekteyiz. Hayırlısı..

• Arkadaşlar o diilde "efsanenin" çöküşüne hep beraber tanık olduk diye düşünüyorum. Ara tahminler dahil ana tahminle de büyük bir sıkıntı yaşandı. Geçmiş olsun.

daha yeni üyesin semihe laf atıyorsun terbiyeli ol biraz semıhı 5 yıldır tanırım suana kadar yanıldıgını hıc bır zaman gormedım her zaman basarılıdır

• Kar etkisini gostermeye başladı 1 saat içinde gelir demiştim ve akşamı dediğim gibi bekleyin asıl.Avrupa yakası şansız sadece boğaz tarafı şanslı.Kocaeli de rüzgar ve soğuk şu an için artıyor.Yagışta sıkıntı var ama gelicek kütle.

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• istanbul cacık oldu, 2 gün önce -20ler giriyıor deniyordu, yok efsane yok 2004 le aynı falan bırakın kardeşim bu işleri burnunuzun dibindeki sistemi bile tahmin edemiyorsunuz, şimdi akşama bi iki saat yaar 3 cm tutar ben demiştim dersiniz, zaten buraya bakınca sistemler eriyor gudubetlik burada! yok kaç cm diye soruyo millet ya olmaz böyle bişey! eskiden foruma bakmazdım hava soğurdu bi bakardıkki akşam kar yağardı yada sabaha karla uyanırdık, wallahi kuruttunuz havaları bile gudubetlik sizde kardeşim, efsane diyosunuz bide kardeşim yılbaşından ne fark var günlerce dedik burası ılıman ülke kırımdayken sistem -20lere bakmayın diye! kar işte yağacak biticek bu kadar basit millet kafayı yemiş walla burda ya! bide okulları bile tatil ettirdiniz baskıyla bilmemneyle! hani dün mgm ye laf ediyodunuz telefonlarını kitlediniz yanlış veriyolar diye!! adamlar sizden daha iyi tahmin yapıyolar en azından riske girmiyolar, sizinki şu; tahmini yap abart tutarsa kahraman ol, tutmazsa sessiz kal!! nesi efsane kardeşim bu hava bimldiin cacık gibi yağan kar işte akşam biraz beyazlar demiştim dersiniz, kimse bişey beklemiyorki olması gereken neyse onu söyleyin tahminlerinizde, yok -20 geliyormuş, birde bir abartı filan ben istanbulda -9 gördüm gece hatırlamıyorum 1996 filandı sanırım, buna sistemmi diyorsunuz, ne zaman buraya baksam gelcek sistemde gelmiyor gelmez zaten..

Wallahi kardeşim gönlümden geçenleri dile getirmişsin. Tamam burdaki insanlarda emek harciyor tahmin yapıyor ellerine sağlık ama bencede çok abartılı yorumlar var. Ha şimdi istemeyen okumasın diyecekler ama bencede biraz temkinli olmak var. Neyse birşeyi olacak diye beklersen olmaz derler ya aynen öyle walla bende bakmayacağım bir daha bu ne ya iş yerindeyim foruma bakmaktan işime bakamıyorum :)

• Kesin konusmuyorum ama buyuk ihtimal orayada gelir kuzey doğunuz guzel alicak

Merkez bizimkisi ya ama 10 saat sürdü baya iyi kar aldık şöyle sıcaklıklar düşüp yoğun bi şekilde başlarsa aralıksız yerlerde tutacak gibi geliyor bu sefer zaten yarın okullar yüksek ihtimal tatil olur her yer buz tutacak

• Bakın kimse kar yağmayacak demiyor elbette ki yağar 3-5-10 cm her neyse ama ortadaki çok büyük iddialar boşa oldu bence otoritelerden bukonuda yeni tahminlerini bekliyorum

ne otoritesi zaten onlardanda efsane geliyor diye yazanlar oldu çok büyük kar yağışları filan dendi şu an ist 4 derece! kabul etmek lazım beklendiği gibi olmuyor, herkes yanılıyor, şunda eminim pazartesi gece yağıcak sabaha beyaz örtü bu değilmiydi söylenen, hatat pazar gecesi giriş yapıyor diyenler oldu, şu akşam oluyor ist 4 derece!

Değerli arkadaşım içinizi dökmüşsünüz rahatlamışsınızdır umarım, izoterm haritalarını takip ediyorsanız halen İstanbul il geneline beklenen soğuk havanın giriş yapmadığını biliyor olmanız lazım. Soğuk hava -16C (850 hpa) civarında bir çekirdeğini yarın sabah saatlerinden perşembe sabahına kadar istanbul üzerine konuşlandırmış olacak bu da gündüz sıcaklıkların yarın -2 C civarında gerçekleşmesi demek. Eğer tüm modeller yanılırsa ve bu soğuk hava İstanbul'a girmez ise herkes gibi biz de yanılmış olacağız. Ancak girdiği takdirde sizlerin yüzü burada emek harcayan onlarca insanı düşünüp biraz olsun kızaracak mı yukarıdaki sözlerinizden dolayı? Bekleyin görün!

• 2004 falan deniyordu birde :D 2004'de 2 gün sulu kar 3 gün'de tipi olmaj üzere 5 gün aralıksız yağış vardı.Istanbulda 2 gündür buluttan başka birşey yok.Asansör gibi olduk, üstümüzden geçip gidiyorlar.

• ne demişti ki link atar mısın?

Baya geride kaldı ama hatırladığım kadarıyla çok abarttığımızı söylemişti sadece 1 günlük yağış olacak demişti istanbul için ve asıl yağışın Eskişehir ankara hattının alacağını söylemişti

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.

• ne otoritesi zaten onlardanda efsane geliyor diye yazanlar oldu çok büyük kar yağışları filan dendi şu an ist 4 derece! kabul etmek lazım beklendiği gibi olmuyor, herkes yanılıyor, şunda eminim pazartesi gece yağıcak sabaha beyaz örtü bu değilmiydi söylenen, hatat pazar gecesi giriş yapıyor diyenler oldu, şu akşam oluyor ist 4 derece!

Havayı da mı onlar ayarlıyor.adı üstünde TAHMİN.İddialı konuşabilirler ama bu sana böyle konuşma hakkı vermez.Sistem beklendiği gibi olursa özür dileyecek misin?Böyle konuşuyorsun.