Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Burdada 20 dakika once yogun kar basladi,daha yeni toplam yagista 0,1mm oldu. :(

SM-A700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

Valla veri okumayı bilmesem neyse ben veri neyse onu söyledim dün geceden bu yana 15-20 cm yağması lazımdı ama bu olmadıysa bu verilerin tutarsızlığıdır...;)

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Umut can elazığ içinde çok iyi olduğu söylenemez sıcaklık çok yetersiz kaldı geceden beridir kar devam ediyor bir yandan da eriyor.

Bakın Malatya ya göre iyi, Güneydoğuya göre çok çok iyisiniz ancak verilere göre bir sonuç alınmadıysa benim yapabileceğim birşey yok, yaradandan gelen ve değişmeyecek bir sonucu veriler de bir yere kadar öngörebiliyor...

Ayrıca koca kış kar alamayan yerler var halen, en azından kar almış ve o güzel huzura eriştiğiniz için çok iyi olduğu söylenemez bile bence çok fazla sitemkar kalıyor.:)
    Lütfen bunu bir eleştiri değil bir hemşerinizin Doğu ve Güneydoğu'da gördüğü geçirdiği günlerin bir sonucu olarak size söylediği ve sizinle paylaştığı bir düşünce olarak görün...;)

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Bakın Malatya ya göre iyi, Güneydoğuya göre çok çok iyisiniz ancak verilere göre bir sonuç alınmadıysa benim yapabileceğim birşey yok, yaradandan gelen ve değişmeyecek bir sonucu veriler de bir yere kadar öngörebiliyor...

Ayrıca koca kış kar alamayan yerler var halen, en azından kar almış ve o güzel huzura eriştiğiniz için çok iyi olduğu söylenemez bile bence çok fazla sitemkar kalıyor.:)
    Lütfen bunu bir eleştiri değil bir hemşerinizin Doğu ve Güneydoğu'da gördüğü geçirdiği günlerin bir sonucu olarak size söylediği ve sizinle paylaştığı bir düşünce olarak görün...;)

Yok öyle görmem zaten hem ben olumsuz anlamda söylemedim ki sadece olan durumu yazdım. Yoksa dün çok güzel yağmur aldık 28 kg yağış düşmüş geceden bu zamana kadar kar yağdı. Bu sene gayet iyi geçiyor kar anlamında çok şükür rabbime. Güneydoğu'nun orta ve doğusu bu sene çok iyi yılbaşı sistemi ve ardından gelen sıcak cephe oralar da coştu.

• Valla veri okumayı bilmesem neyse ben veri neyse onu söyledim dün geceden bu yana 15-20 cm yağması lazımdı ama bu olmadıysa bu verilerin tutarsızlığıdır...;)

Acaba gecmi girdi sistem? 10dan beri cok guzel yagiyor,baya yagdi.

SM-A700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi