İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Büyük ihtimalle konya merkeze kar mar yağmayacak hatta yağmur bile zor bütün hava durumu siteleri yağışı bitirmiş resmen umarım yarına daha iyisi olur derdim ama büyük ihtimalle değişmez ama sürpriz olursa çok hoş olur

• Büyük ihtimalle konya merkeze kar mar yağmayacak hatta yağmur bile zor bütün hava durumu siteleri yağışı bitirmiş resmen umarım yarına daha iyisi olur derdim ama büyük ihtimalle değişmez ama sürpriz olursa çok hoş olur

Yarın akşam Akdeniz de oluşan kütlelerin yönü belirleyecek bunu eğerki kuzeye tırmanır sa çok şanslı bile olabiliriz.

Zaten sistem bu kadar yakınken Modellere bakmak mantıklı değil

Yarın gözümüz radarda

Kar yağma ihtimalini bile özlemişim☺️

• karayel yönlü rüzgar denizden karaya dogru kütlenin yukariya cikmasini engelliyor. Hizli bisekilde de K.maras göksun civarindan doguya kayiyor sistem. Ic anadolu olarak kar beklentisine girmeyelim.

• karayel yönlü rüzgar denizden karaya dogru kütlenin yukariya cikmasini engelliyor. Hizli bisekilde de K.maras göksun civarindan doguya kayiyor sistem. Ic anadolu olarak kar beklentisine girmeyelim.

konya aksaray kayseri iç anadolu kuzeyi hattı için kar beklentisine girmememek gerek karaman da kar olacak ama 15-25 cm de olmayacak örtü yapacak dır sistem çok zayıfladı

• Arkadaslar günler öncesinden söyledim yağışın şiddeti hariç her şey deigim gibi.0 derece yağışların da durum böyledir rüzgar eser kar yağar yarım saat sonra yağmur olur genelde kk olacak demiştim. Merak etmeyin konya merkez de yağıs alacak hemde ilk etapta kar la başlayıp saatler ilerledikçe kky ve yağmur olacak Karaman da hatta hafif de olsa Kayseri de.ayrıca en şanslı bölümü öncede söylemiştim sadece bu anlattığım yerlerde yağı s bi kademe azaldi

• ayrıca yine söylüyorum daha ayın 15 indeyiz havada kar görmek bile güzel bu ayda.en son 2011 kasımında yine yükseklerde hafif kar yağışı olmuştu belkide bi 2012 yaşanabilir.ayrıca ay sonu daha sert bi sistem gelebilir.

• dün erzurum a kar yağmıyor mu demiştiniz.bugun bayburt ve pülümür kar taili var yarın hadim de olabilir.ayrıca a.b kuvvetinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz havanın kar a dönmesini hzılandırıyor

• Yeni ecmwf kar haritasina baktim. Gece 3.00 da bayburtta 15 cm kar birikintisi demis toplamda. Ama bayburtta 37 cm kar olmus. Yani süprizlere acik bi sistem. 10 cm dedigi yerler 20 cm bile cikabilir. Keza kayseriye 5 cm vermis. Belki 10 15 cm kar birakabiljr. Tamamen a.b konumu ve rüzgar yònüyle alakali bi durum bekleyip gorecez süprizler kapida. Bu arada ecm kar yagisini aksam baslatirim demis bolgenin güneyinde. Radar dan kütle kovalayacaz artik. Ben bu gece uyumayabilirim.

• Ecm Sivasa Konya ve Nigdeden bile fazla kar örtüsü veriyor.Toroslar bu illerin yağışını azaltıyor sanırsam.Yada yağışın çoğunluğunun kky olarak düşeceği için böyle öngörüyor.Bakalım tutacak mı