Haliç Donacaktı, Haliç....

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Aynen be Mehmetim :) Kim bulmuş 2012 gibi kışı. Hafta aşırı -5 giriyordu geçen yıl. GFS bazen tek çıktısında 3 baba sistem veriyordu. Bir daha zor bulunur 2012 ve bence tam bir efsanedir kendisi :)

2014 olabilirmi he dostlar?

• Geçen sene tek sıkıntımız yağıştı dek bile olmadı çünkü deniz suyu hiç ısınmadı desek yeridir.

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Durum ne yazık ki tam tersi ortalama 1 derece arttı sıcaklık dünyada 20 yıl içinde 1 derece daha artması bekleniyor eğer 1 derece daha artarsa durum çok kötü olacak geri dönüş imkansız hale gelecek şimdi şansımız var ama hiç bir önlem alınmıyor çok az ülke tedbir uyguluyor ama yetersiz kalıyor

inşallah dediğin gibi olmaz artık şu insanlarda gerçeyi görse keşke en yakın örnek kutuplar denizler yükselmeye başladı bile kutuplar yok olursa adalar sular altında kalıcak ( Madagaskar , Hawaii vb. ) hepside önemli yerler her yer gibi :( keşke küresel ısınma olmasada dünya dediğimiz yer eski güzel haline bürünse :31582 :31582

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Yanılmıyorsam Karadeniz'in İstanbul'a olan kıyıları 3 derecelere gerilemişti (deniz suyu sıcaklığı olarak). Bu durumda sağlam DEK için -12 veya -15'ler gerekirdi. Onlar da kış aylarında çokça ziyaret etmiyor bizi. Eğer uygun siklonları yakalasaydık 2004, 2008, 2006 gibi efsanelerin yanına değil, 1929, 1987, 1985 gibi efsanelerin yanına yazdırırdı adını 2012

• Yanılmıyorsam Karadeniz'in İstanbul'a olan kıyıları 3 derecelere gerilemişti (deniz suyu sıcaklığı olarak). Bu durumda sağlam DEK için -12 veya -15'ler gerekirdi. Onlar da kış aylarında çokça ziyaret etmiyor bizi. Eğer uygun siklonları yakalasaydık 2004, 2008, 2006 gibi efsanelerin yanına değil, 1929, 1987, 1985 gibi efsanelerin yanına yazdırırdı adını 2012

evet bundan dolayıda dek alamadık doğru duzgun ama yınede modellerın sunduğu goruntulerle 2012 efsane adayıdır her nekadar gerceklesmesede ben bu seneden sonra daha soğuk sert kıslar yasaıyacagımızı tahmın edıyorum.

:31582

• Birçok kişi için çok güzel bir kış olmuş olabilir ama ben Şubat ortalarına kadar hep havada kar gördüm. Örtü ancak 1-2 cm oldu. Ama şubat ortasında 24 saatte 70 CM civarı kar aldık.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

2004 kişi efsanelerin arasına koy çünkü o gerçek efsaneydi 110 km Kar fırtınası vardı evet nasılda boğaz sallandı.

• Ben efsaneleri 3'e ayırırım. Efsaneler, Baba Efsaneler ve Sistemlik efsaneler. Hiç kuşkusuz 2004 kışı Efsaneler bölümünün kralı, 1929 ise Yıllık efsaneler bölümünün kralıdır. Sistemlik efsanelerin kralı ise elbette ki 1907'dir :)

• Ben efsaneleri 3'e ayırırım. Efsaneler, Baba Efsaneler ve Sistemlik efsaneler. Hiç kuşkusuz 2004 kışı Efsaneler bölümünün kralı, 1929 ise Yıllık efsaneler bölümünün kralıdır. Sistemlik efsanelerin kralı ise elbette ki 1907'dir :)

Güzel bir belirleme olmuş. :4722 :hfyeni (25):
    Bu kış için ne söyleyebiliriz...? :hfyeni (44): :hfyeni (42): :hfyeni (16):

• Bu kış için bir kategorim yok, atın çöpe gitsin :D Ama eğer önümüzdeki sistem -12'lerle felan gelirse bi kıyak yapar, torpille beraber 1987 gibi mart efsaneleri kısmına yollarız haylazı :D

• 2004 kişi efsanelerin arasına koy çünkü o gerçek efsaneydi 110 km Kar fırtınası vardı evet nasılda boğaz sallandı.

sunu kesınlıkle soyleyebılırımkı 2004 benım yasadıgım hafızamda ve kalbimde çooook ayrı bır yerı olan kıştır :D neden derseniz 5 km. yol yürümüştüm o fırtınada ben olayı tam yaşadım yani ağaçlık bölgeden geçerken kopan dalların çıtırtıları hala kulagımda ama ıcımde en ufak bı korku yoktu aksıne okadar mutluydumkı :D allah bıdaha yasatır ınsallah

• En son verdiğin 12z modelinin devamı :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bundan sonra Sibirya'nın coğrafyamızda hakim olacağı kışlar daha az olacak. Negatif AO ile sibirya bölgesi çok soğuk günler yaşayacak ama bize uğramayacak veya zor uğrayacak o sistemler. Bundan sonra Sibirya dostumuz daha çok Çin taraflarında takılacak :D AO endeksinin aşırı negatiflere ulaşması ile de Batı Avrupa çok soğuk kışlar yaşayacak. Seneye AO endeksini gösteren grafikler -8'lere kadar indirilecekmiş hatta. Çok dramatik... Yine çoğunlukla Amerika'nın doğu kesimlerini kameralardan izleyecek, Batı Avrupa'ya kaçan efsanelerle kafayı yiyeceğiz. Bundan sonra 2012 gibisini zor buluruz dostlar. Artık tek kurtarıcımız Sibirya'dır, polarlara bel bağlayıp da boşa yorulmayın. 2014 bize neler gösterir, yaz aylarından sonra konuşmaya başlarız.

• O zamana dönebilmek için nelerimi fedâ etmezdim..¿
    :(

AF-YOK

• Unutulur mu? :):)

Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()