Sitemiz açıldığında gerçekleşen ilk tanışma konusu ...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni gelecek sistem o kadar karışık kı kimse işin içinden çıkamıyor, soğuma olmaz ise kar yağışı almamız zora giriyor istanbul için ,artık bekleyip göreceğiz ..Aralık ortasındaki ısınmadan sonra bir soğukta gözüküyor ama çok erken sanırım konuşmak için acemi olarak yaptığım yorum budur. Sizin görüşünüz nedir

İyi çalışmalar

• Oncelıkle sıtenız hayırlı olsun,cok guzel dızaynı umarım tahmınlerde yerınde ve tutarlı olur. Benım sorum cuma aksam Sapanca tarafına gıdecegım, cuma gece ve haftasonu ıcın kar beklentınız nedır? modellerde gordugum kadarı ıle soguma cokta oralara gıremıyor. Sızın dusuncenız nedır? orada kalmayı planlıyorum yeterı kadar kar gorebılecekmıyım? Birde gölün etkısı olumlu anlamdamı olur? yanı kar yagısını arttırırmı? yoksa olumsuz anlamdamı olur, sıcaklıgı yukseltırmı? Tesekkurler. Tekrar hayırlı ugurlu olsun. ;)

• Yeni gelecek sistem o kadar karışık kı kimse işin içinden çıkamıyor, soğuma olmaz ise kar yağışı almamız zora giriyor istanbul için ,artık bekleyip göreceğiz ..Aralık ortasındaki ısınmadan sonra bir soğukta gözüküyor ama çok erken sanırım konuşmak için acemi olarak yaptığım yorum budur. Sizin görüşünüz nedir

İyi çalışmalar

Öncelikle gelecek sistem hakkında açıklamamız bu konu içinde yaptık.
    http://www.havaforum.com/konu-…4%B1klama--6?pid=26#pid26

Bu sistemden sonraki sistemler için ise şimdi konuşmak erken fakat aralık ayının son 2 haftasında hareketlilik var gibi görünüyor.Tabi ki bunun için çok erken öncelikle önümüzdeki sistemi yaşayalım sonrasında bu konuyu konuşacaz...

• Oncelıkle sıtenız hayırlı olsun,cok guzel dızaynı umarım tahmınlerde yerınde ve tutarlı olur. Benım sorum cuma aksam Sapanca tarafına gıdecegım, cuma gece ve haftasonu ıcın kar beklentınız nedır? modellerde gordugum kadarı ıle soguma cokta oralara gıremıyor. Sızın dusuncenız nedır? orada kalmayı planlıyorum yeterı kadar kar gorebılecekmıyım? Birde gölün etkısı olumlu anlamdamı olur? yanı kar yagısını arttırırmı? yoksa olumsuz anlamdamı olur, sıcaklıgı yukseltırmı? Tesekkurler. Tekrar hayırlı ugurlu olsun. ;)

Sağolun. Sitemizi haftasonu gelecek olan sistem için erkenden açtık,bu sebeple birçok eksik bulunmaktadır. Tahminlerimizde belirttiğimiz gibi Cuma gecesi kar yağışlarının başlamasını beklemekteyiz. Sapanca civarında da cumartesi kar yağışları beklemekteyiz . Gölün çok da etkisinin olacağını sanmıyorum ancak bu gelen sistemde genel olarak çok da ümitlenmemek lazım 20-30 cm kar örtüsü oluşmayacaktır , sadece aralık ayında pek görülmemiş bir sistem olduğu için dikkat çekiyoruz :blush:

• Merhabalar,siteniz gerçekten güzel olmuş tebrik ederim.Sistemden önceki güne geldik ve hala tahmin etmek çok zor.Kimisi kky diyor kimisi ise tipi diyor.Artık bekleyecek ve olacakları göreceğiz.Ben bu sitenin ilerki aylarda çok daha güzel ve canlı olacağını tahmin ediyorum
    Hepinize başarılar dilerim;
    Yavuzsb

• Merhabalar,siteniz gerçekten güzel olmuş tebrik ederim.Sistemden önceki güne geldik ve hala tahmin etmek çok zor.Kimisi kky diyor kimisi ise tipi diyor.Artık bekleyecek ve olacakları göreceğiz.Ben bu sitenin ilerki aylarda çok daha güzel ve canlı olacağını tahmin ediyorum
    Hepinize başarılar dilerim;
    Yavuzsb

Vallahi çok doğru söylüyorsun.Çok güzel bir forum bende sizi gönülden tebrik ediyorum

Istediğim Sadece Karlı Bir Sistem

Saygılarımla...

Kuntays

• Teşekkür ederim Kuntays ve diğer üyeler.Bu arada 2.sistem hakkında pazar gunü daha çok bilgi sahibi olabiliriz.Şu anda hersey çok karışık haftasonu sistemini atlatalımda ondan sonra konuşalım bence :)
    Saygılarımla;
    YavuzSB

• Zitat

[quote='yavuzsb','http://forum.havaforum.com/index.php?thread/&postID=46#post46']
    Teşekkür ederim Kuntays ve diğer üyeler.Bu arada 2.sistem hakkında pazar gunü daha çok bilgi sahibi olabiliriz.Şu anda hersey çok karışık haftasonu sistemini atlatalımda ondan sonra konuşalım bence :)
    Saygılarımla;
    YavuzSB

Valla iyi olur arkadaş sohbet yapmak lazım aralarda böyle konuları

Istediğim Sadece Karlı Bir Sistem

Saygılarımla...

Kuntays

• Meto meraklıyım fakat bir çok konuyuda bilmiyorum burda konuşarak bir çok şey öğrenebiliriz bence

saygılar [hr]
    Burda da ziyaretçi defteri gibi bişey olacak mı ?

Einmal editiert, zuletzt von sparus ()

• Teşekkür ederim Kuntays ve diğer üyeler.Bu arada 2.sistem hakkında pazar gunü daha çok bilgi sahibi olabiliriz.Şu anda hersey çok karışık haftasonu sistemini atlatalımda ondan sonra konuşalım bence :)
    Saygılarımla;
    YavuzSB

Herşey karıştı, üst üste geldi . Sitenin açılışı(eksikleri mevcut yetiştiremeyişimiz v.s) , haftasonu gelecek olan sistem , sonra ikinci muhtemel gelecek olan sistem v.s çok hareketli dönem içindeyiz :cool: