Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Belki bir çok arkadaş bana kızacak ama ben biraz daha olaya iki yönlü bakarım tek kutupta hareket etme diğer siteden tanıyan tanır şubat beklentilerin fos çıkacağınız yazdığımda olurmu sen yanılırsın dediler keşke yanılsaydım yazmıştım Nitekim kıyılarda 28 Şubatta kar filan yoktur Marta gelince ise herkesin aksine Mevcut Ao ve Naoya göre sistem bizi teğet gecer. Martda istanbulda hayatı etkiliyecek olaganüstü hava koşulları beklemiyorum Mart ayına yakışır kar sağnakları atıştırmaları olabilir,oldukça doğaldır açıkcası Bu sene kayıp kabul edelim dostlar o yukardaki deli giri soğukaleın en fazla bizi teğet geçecğini düşünüyorum ;) Gelsin 2014 ;)

• Belki bir çok arkadaş bana kızacak ama ben biraz daha olaya iki yönlü bakarım tek kutupta hareket etme diğer siteden tanıyan tanır şubat beklentilerin fos çıkacağınız yazdığımda olurmu sen yanılırsın dediler keşke yanılsaydım yazmıştım Nitekim kıyılarda 28 Şubatta kar filan yoktur Marta gelince ise herkesin aksine Mevcut Ao ve Naoya göre sistem bizi teğet gecer. Martda istanbulda hayatı etkiliyecek olaganüstü hava koşulları beklemiyorum Mart ayına yakışır kar sağnakları atıştırmaları olabilir,oldukça doğaldır açıkcası Bu sene kayıp kabul edelim dostlar o yukardaki deli giri soğukaleın en fazla bizi teğet geçecğini düşünüyorum ;) Gelsin 2014

şuana kadar en mantıklı konuşan tahmincisin

• Ya geçmezse ya gelırse unutmayınki teget gecme ıhtımalı kadar gelme ıhtımalıde mevcut hemde daha buyuk ıhtımalle bız hala o martta gelen 87 kısını konusmuyomuyuz o derece hafızalara kazımıs kendını 87 mart ı tamam o tarz sıstemler herzaman gelmez ama 25 sene olmus okadar olmayacagı Malum ama mart bıze bu sene guzel bı kapanıs yaparsa hıc sasırmam efsane sayılabılecek bı sıstemle ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Ya geçmezse ya gelırse unutmayınki teget gecme ıhtımalı kadar gelme ıhtımalıde mevcut hemde daha buyuk ıhtımalle bız hala o martta gelen 87 kısını konusmuyomuyuz o derece hafızalara kazımıs kendını 87 mart ı tamam o tarz sıstemler herzaman gelmez ama 25 sene olmus okadar olmayacagı Malum ama mart bıze bu sene guzel bı kapanıs yaparsa hıc sasırmam efsane sayılabılecek bı sıstemle ;)

Aynen o ihtimal de var.Bakacağız arkadaşlar neticede tahmin bunlar.Bir tarafın dediği tutacak diğer tarafın dediği tutmayacak.Ama bana göre teğet geçmeyecek,bu sefer alacağız inşallah :D

• Modeller 4-6 mart civarında hemen hemen mutabık. Ama sonrasında 9-10 mart civarında ihtilaf var. Mart ayında uzun vade bıçak üstü gibi. :4722

5 Mart civarı:
    ECMWF

GFS

CFS

9 Mart civarı:
    ECMWF

GFS

CFS

• Öncelikle herkese merhaba uzun zamandan beri ziyaretçi olarak takip etmekteyim sizi ve sonunda karar verip üye oldum.
    Şuan sancaktepe yenidoğanda yım ve hava çok soğudu ince ince yağmur yağıyor sanki kar gibi acaba gece kuvvetlenip kara çevirir mi çekmeköyde oturuyorum

• Öncelikle herkese merhaba uzun zamandan beri ziyaretçi olarak takip etmekteyim sizi ve sonunda karar verip üye oldum.
    Şuan sancaktepe yenidoğanda yım ve hava çok soğudu ince ince yağmur yağıyor sanki kar gibi acaba gece kuvvetlenip kara çevirir mi çekmeköyde oturuyorum

kuvvetlenrmı bellı olmz ama bu gece yuksek kesımlerde kar gorulebılır

• Arkadaşlar 5 Mart civarı gelecek sistem süper bir durumda.Yalnız yağış biraz az gibi...
    Ancak beklendiği gibi olursa muhtemelen deniz etkisi yağışlara İstanbul ve çevresi coşacak. :)

• Arkadaşlar 5 Mart civarı gelecek sistem süper bir durumda.Yalnız yağış biraz az gibi...
    Ancak beklendiği gibi olursa muhtemelen deniz etkisi yağışlara İstanbul ve çevresi coşacak. :)

aksam modellerını goremıyrm suan mobılım ama bekledıgım gıbı heralde :)

yağış sabaha karşı artar,yani kar olayı da sabaha doğru. Gece geç saatlerde de olabilir 12-1-2 civarı. Karışık tam giriş saati.

• Siz istanbulda kar yağacagını falanmı zannediyorsunuz bugun yada yarın ?

Böyle bir ihtimalin özellikle yüksekler için neredeyse kesinleştiğini söylüyoruz kardeşim. ;)
    Kıyılar içinde bu ihtimal azda olsa mevcut ama yağışların genellikle yağmur zaman zaman KKY şeklinde olmasını bekliyoruz.Tabi bu tahminlerimiz özellikle bu gece ve yarın öğleye kadar olan dönem için.

• Böyle bir ihtimalin özellikle yüksekler için neredeyse kesinleştiğini söylüyoruz kardeşim. ;)
    Kıyılar içinde bu ihtimal azda olsa mevcut ama yağışların genellikle yağmur zaman zaman KKY şeklinde olmasını bekliyoruz.Tabi bu tahminlerimiz özellikle bu gece ve yarın öğleye kadar olan dönem için.

zannetmıyoruz tahmın edıyoruz zan yapılmıyo burada tahmın yapılıyo ben yukseklerde hafıf ortu dahı olabılır dıyorum ;)